1. Do przeprowadzania audytu wewnętrznego w jednostce
samorządu terytorialnego, w tym w jej jednostkach organizacyjnych, audytora
wewnętrznego zatrudnionego w urzędzie jednostki samorządu terytorialnego
upoważnia odpowiednio: wójt, burmistrz, prezydent miasta, przewodniczący
zarządu jednostki samorządu terytorialnego.
2. W przypadku gdy do przeprowadzenia audytu wewnętrznego konieczne
jest dokonanie czynności w innych jednostkach w dziale, minister kierujący
działem może upoważnić audytora wewnętrznego zatrudnionego w ministerstwie
do ich dokonania.
3. W przypadku gdy do przeprowadzenia audytu wewnętrznego konieczne
jest dokonanie czynności w jednostce podległej lub nadzorowanej, kierownik
jednostki nadrzędnej lub nadzorującej może upoważnić audytora wewnętrznego
zatrudnionego w tej jednostce do ich dokonania.
4. W przypadku gdy do przeprowadzenia audytu wewnętrznego konieczne
jest dokonanie czynności w jednostkach organizacyjnych stanowiących aparat
pomocniczy kierowników zespolonych służb, inspekcji i straży wojewódzkich,
wojewoda może upoważniać audytora wewnętrznego zatrudnionego w urzędzie
wojewódzkim do ich dokonania.
5. Przepisy art. 282 ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.