1. Do osoby konserwującej urządzenie należy:
1) przestrzeganie instrukcji eksploatacji urządzenia;
2) wykonywanie przeglądów konserwacyjnych urządzenia w terminach i zakresach określonych w instrukcji eksploatacji, w tym sprawdzenie:
a) stanu technicznego mechanizmów napędowych, układów hamulcowych oraz cięgien nośnych i ich zamocowań,
b) działania elementów bezpieczeństwa i urządzeń ochronnych,
c) działania urządzeń sterujących, sygnalizacyjnych i oświetleniowych,
d) prawidłowości obsługi urządzenia;
3) przeprowadzanie, nie rzadziej niż co 12 miesięcy, jeżeli w instrukcji eksploatacji nie ustalono innych terminów, prze- glądów:
a) konstrukcji nośnej, w szczególności połączeń rozłącznych i nierozłącznych,
b) toru jezdnego,
c) instalacji ochrony przeciwporażeniowej oraz uziemień roboczych i odgromowych, o ile ma to zastosowanie;
4) usuwanie usterek oraz innych nieprawidłowości w działaniu urządzenia;
5) odnotowanie wykonanych czynności, o których mowa w pkt 2–4, oraz ich wyniku w dzienniku konserwacji z poda- niem:
a) imienia i nazwiska,
b) numeru zaświadczenia kwalifikacyjnego,
c) daty przeglądu,
d) stanu licznika roboczogodzin lub cykli pracy urządzenia, o ile ma to zastosowanie
– co potwierdza swoim podpisem;
6) bezzwłoczne powiadamianie eksploatującego urządzenie o nieprawidłowościach, które spowodowały konieczność wyłączenia urządzenia z eksploatacji, i dokonanie w dzienniku konserwacji odpowiednich wpisów z tym związanych. 2. Terminy przeglądów konserwacyjnych są określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
Treść przepisu