Rozporządzenie określa:
1) tworzenie i znoszenie szkół podoficerskich, zwanych dalej „szkołami”;
2) cele, organizację i podstawowe założenia procesu kształcenia w szkołach podoficerskich;
3) szczegółowe warunki i tryb składania egzaminów końcowych w szkołach oraz odbywania praktyk, a także wzór świa- dectwa stwierdzającego ukończenie szkoły.
Treść przepisu