§ 1. Przy powołaniu notariusz składa wobec Ministra Sprawiedliwości
ślubowanie według następującej roty:
„Ślubuję uroczyście jako notariusz powierzone mi obowiązki wypełniać
zgodnie z prawem i sumieniem, dochować tajemnicy zawodowej,
w postępowaniu swym kierować się zasadami godności, honoru
i uczciwości.”.
§ 2. Minister Sprawiedliwości może upoważnić prezesa właściwego sądu
apelacyjnego do przyjęcia ślubowania.
Treść przepisu