1. W przypadku gdy obowiązek powiadamiania polega na jednokrotnym wysłaniu komunikatu, operator po wy- słaniu komunikatu, za pośrednictwem punktu kontaktowego niezwłocznie przekazuje punktowi kontaktowemu Centrum informację o liczbie kart SIM użytkowników końcowych, do których komunikat został wysłany. 2. W przypadku gdy obowiązek powiadamiania polega na wysyłaniu komunikatu przez wskazany przez dyrektora Cen- trum okres, operator, po zakończeniu tego okresu, za pośrednictwem punktu kontaktowego niezwłocznie przekazuje punktowi kontaktowemu Centrum informację o liczbie kart SIM użytkowników końcowych, do których komunikat był wysłany.