Prace społeczne

Odrobiłem pracę społeczne.
Zakład pracy w którym je robiłem był jakimś żartem, bo przychodziłem do pracy a ci mnie odsyłali ileś razy do domu "że nie ma nic do zrobienia, że się niby spóźniłem pół godziny", przez co zamiast chodzić na wpisane dni(kazali się wpisywać) musiałem chodzić i oczywiście tracić czas na dojazdy,o tych parę dni więcej, pomijając już inne rzeczy.
Inni opowiadali że wszyscy cpaja i piją ale nikt nie zwraca na to uwagi bo by stracili darmowa siłę roboczą. I łapówkarstwo podobno też ale to już mogą być plotki.
Włącznie z typami którzy nas zapisywali do tej niby pracy (też chodzili pijani).
Można gdzieś to zgłosić? Serio przez nich nerwicy można było dostać. Winnychwzakladach niby jest gorzej ale serio za każdym razem nerwy jak się tam przychodziło.
Plus zwichnalem sobie kostkę u nich na schodach (w 100% z własnej winy i przez własną nieuwagę).
anonim cytuj
04-01-2025
Zapomniałem dodać był jeszcze temat nagabywania i molestowania seksualnego
 
anonim cytuj
04-01-2025
Co każdy oczywiście miał w poważaniu
 
anonim cytuj
04-01-2025
Zgłaszanie nieprawidłowości w zakładzie pracy
Zachowanie osób nadzorujących pracę społeczną, takie jak łapówkarstwo, pijaństwo czy brak odpowiedniego organizowania pracy, można zgłosić odpowiednim organom. Przede wszystkim skargi dotyczące takich nieprawidłowości powinny być skierowane do:

Sądu wykonującego orzeczenie, który wyznaczył prace społeczne (na podstawie art. 56 § 2 Kodeksu karnego wykonawczego – k.k.w.).
Inspekcji Pracy, jeśli naruszenia dotyczą warunków pracy i bezpieczeństwa.
Policji lub prokuratury, jeśli doszło do łamania prawa, np. korupcji lub przemocy.
Molestowanie seksualne i nagabywanie
Tego typu zachowania mogą być zgłaszane bezpośrednio do prokuratury lub na Policję jako przestępstwo. Zgodnie z art. 199 § 1 Kodeksu karnego, molestowanie seksualne jest karalne, a osoby odpowiedzialne mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

Wypadek w trakcie wykonywania prac społecznych
Mimo że piszesz, iż uraz był wynikiem Twojej nieuwagi, masz prawo zgłosić wypadek w ramach nadzoru wykonywania prac społecznych. Zgodnie z art. 54 § 2 k.k.w., w przypadku wypadku podczas wykonywania pracy, należy zgłosić to do organu nadzorującego – może to być sąd lub wyznaczone służby.

Podsumowując, sytuacje opisane w Twoim poście powinny zostać zgłoszone odpowiednim organom, w zależności od rodzaju naruszeń, aby zapewnić przestrzeganie prawa i bezpieczeństwo w miejscu wykonywania prac społecznych.
 
anonim cytuj
06-01-2025
A jeśli zgłoszę to do sądu albo Inspekcji Pracy, to czy oni muszą mi odpowiedzieć, co z tym zrobili? Jak sprawdzić, czy coś się faktycznie dzieje w sprawie po zgłoszeniu?
 
anonim cytuj
06-01-2025
Po złożeniu skargi do sądu lub Inspekcji Pracy, masz prawo żądać informacji o przebiegu postępowania. Zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego (art. 35 § 1 i 3), organ powinien rozpatrzyć sprawę bez zbędnej zwłoki, a na żądanie strony udzielić informacji o stanie sprawy (art. 36 k.p.a.). Możesz wystąpić o wydanie zaświadczenia lub pisemnej odpowiedzi potwierdzającej podjęte działania. W przypadku sądu, możesz zwrócić się do kuratora sądowego lub sekretariatu o informacje dotyczące podjętych czynności. Jeśli organ nie podejmuje działań, przysługuje Ci skarga na bezczynność (art. 37 k.p.a.).
 
anonim cytuj
06-01-2025

Sugerowane Tematy

Refundacja za okulary do pracy.
Mam taki problem. Salon optyczny wystawił mi imienną fakturę na okulary korekcyjne, jest informacja o tym, że są one do pracy przy komputerze. W pracy zostałam poinformowana, że żeby dostać częściowy zwrot, faktura musi być na firmę, nie na mnie. Salon nie chce wystawić korekty, bo faktura jest wystawiona prawidłowo i nie ma ku temu podstaw. To, że się nie dowiedziałam przed to jedno, ale nie ma nigdzie zapisu, że musi być, to skąd taki wymóg? A ...
Mieszkanie po babci przepisane na wnuczkę, czy pozostali wnuczkowie mają prawo do zachowku po babci?
Witam. Zmarła babcia. Kilka lat przed śmiercią przepisała mieszkanie na wnuczkę. Czy w takiej sytuacji pozostali wnuczkowie mają prawo do zachowku po Babci?...
Pożyczka pod zabezpieczenie.
Jestem zmuszony wziąć pożyczkę prywatną 'od znajomego" pod zabezpieczenie swojej działki. Umowa będzie zawierana u notariusza. Jak się zabezpieczyć żeby nie zostać bez działki jakby mi się noga powinęła?...
Rozwiązanie umowy najmu na czas określony.
Dzień dobry, Posiadam umowę najmu (jestem Najemcą) lokalu na czas określony (do 31.07.2024 r.). Z przyczyn osobistych (przeprowadzka do innego miasta) musimy zakończyć najem przed czasem. W umowie mamy zapis dotyczący kary umownej: "W przypadku wypowiedzenia lub rozwiązania umowy przez Najemcę z przyczyn leżących po stronie Najemcy, Wynajmujący zażąda od Najemcy kary umownej w wysokości dwumiesięcznego czynszu, o którym mowa w §4. ust.1.&...

Wyszukiwarka