Wynagrodzenie do rąk własnych a L4.

Witam, mam pytanie. Czy będąc na L4 mogę osobiście odebrać z firmy wypłatę? Wynagrodzenie mam do rąk własnych, pracodawca nie chce wyrazić zgody na przelewanie wynagrodzenia na konto. Bo gdzieś usłyszałam że w tym momencie mogę dostać wypowiedzenie umowy o pracę Bo pojawiłam się w firmie....I nie wiem co o tym myśleć?
anonim cytuj
22-03-2024
Pracodawca ma obowiązek przelewać wynagrodzenie na konto. Jedynie na pisemny wniosek pracownika jest zobowiązany wypłacić w gotówce. Jeśli takiego wniosku Pani nie złożyła, to wystarczy czekać na przelew i w razie braku wypłaty w terminie wezwać pracodawcę do zapłaty wraz z odsetkami ustawowymi.
 
anonim cytuj
22-03-2024
A jeśli pójdę sama odebrać wynagrodzenie będąc na L4 to prawdą jest że mogę dostać wynagrodzenie bo pojawiłam się w Firmie?
 
anonim cytuj
22-03-2024
Oczywiście, że tak Będąc na L4 powinnaś być w domu i pracodawca może to wykorzystać Jedynie L4 od psychiatry, gdzie masz dwójkę na zwolnieniu (możesz chodzić) daje Ci gwarancję spokoju.
 
anonim cytuj
22-03-2024
Jeżeli ma Pani zwolnienie z kodem 2 (może chodzić), to brak podstaw, aby pracodawca stosował jakiekolwiek sankcje z tego tytułu. Musiałaby udowodnić, że wykorzystywała Pani zwolnienie w sposób niezgodny z zaleceniami lekarskimi, a szczegółowych zaleceń lekarskich pracodawca nie zna poza informacją na zwolnieniu "może chodzić". Ponadto, nawet, gdyby miała Pani zwolnienie z zaleceniem "musi leżeć" to nawet wówczas realizacja podstawowych potrzeb życiowych nie jest przesłanką do uznania że zwolnienie jest nieprawidłowo wykorzystywane. A niewątpliwie odbiór wynagrodzenia, w sytuacji, gdy pracodawca odmawia wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi przelewu na konto jest realizacją podstawowych potrzeb życiowych, gdyż środki te mogą być Pani niezbędne, aby móc pójść na wizytę do lekarza, kupić leki bądź jedzenie.
 
anonim cytuj
22-03-2024
Wynagrodzenie może odebrać małżonek lub inna osoba, która będzie miała pełnomocnictwo do tego. Można też wnioskować o wysłanie wynagrodzenia pocztą.
 
anonim cytuj
22-03-2024

Sugerowane Tematy

Prywatna droga dojazdowa do osiedla.
Planujemy z mężem kupić dom w zabudowie szeregowej, droga prowadząca do osiedla jest drogą prywatną. Będziemy mieć w akcie prawnym wpisane użytkowanie tej drogi. Czy istnieją jakieś niebezpieczeństwa z racji tego, ze nie jest to droga publiczna? Czy może być taka sytuacja, ze dojazd do osiedla będzie utrudniony lub uniemożliwiony przez właściciela takiej drogi? Jak wygląda utrzymanie takiej drogi? Kto zajmuje się odśnieżaniem/naprawą ? Czy właści...
Okres wypowiedzenia a ciąża.
Dzień dobry. Proszę pomóc co robić dalej. Jestem na wypowidzeniu do końca kwietnia. I zaszła w ciąże. Wypowiedzenie za prozuniemiem stron, decyzją była że strony pracodawcy....
Zwrot podatku a masa upadłościowa.
Czy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej syndyk zabiera też zwrot z podatku ? Czy od podatku można odliczyć koszty paliwa związane z dojazdem do pracy?...
czy musze zrzec się spadku po wujku?
Jeżeli wujek po śmierci zostawił duży dług, czy ja I moje dzieci musimy się go zrzekać? Jesli tak to gdzie to zgłosić? Dostanę jakieś powiadomienie czy muszę sama się tym zająć?...

Wyszukiwarka