Rozwiązanie umowy z najemcą.

Dzień dobry, proszę o poradę w sprawie wynajmu mieszkania. Najemca nie zrobił przelewu, miał zrobić tego dnia kiedy podpisaliśmy umowę. Oszukiwał że zrobił, żeby dać znać jak dojdzie, przelew nie doszedł. Po moim upomnieniu napisał że przeprasza, już robi przelew. Nie zrobił. W mieszkaniu nie ma nikogo co najmniej od 3 dni. Okna otwarte. Nie odpowiada na smsy (pozostają nie odczytane) i nie odbiera telefonu. Jakie kroki mogę podjąć żeby rozwiązać z nim umowę?
anonim cytuj
19-03-2024
Jeżeli pyta Pani o rozwiązania zgodne z przepisami prawa, to jest tylko jedno. W przypadku braku płatności może Pani podjąć kroki zmierzające do wypowiedzenia umowy dopiero jeśli zaległości w płatnościach sięgną co najmniej trzech okresów rozliczeniowych. Czyli w przypadku płatności miesięcznych jeśli lokator będzie zalegał z płatnościami za 3 miesiące. I nie ma znaczenia co na ten temat mówi sama umowa najmu. Jeśli mówi coś innego, to zapisy umowy po prostu nie mają mocy prawnej. Zachęcam do zapoznania się z art. 11 ustawy o ochronie praw lokatorów, a w szczególności z art. 11 ust. 2 pkt 2 - on właśnie dotyczy kwestii braku płatności. Ewentualnie proszę zapoznać się z art. 10. Tam znajdzie Pani sytuacje, które pozwolą Pani na dostanie się do mieszkania.
 
anonim cytuj
19-03-2024
Co dalej ? Właściciel może wytoczyć powództwo o rozwiązanie stosunku prawnego i nakazanie przez sąd opróżnienia lokalu, jeżeli strony nie osiągnęły porozumienia co do warunków i terminu rozwiązania tego stosunku.
 
anonim cytuj
19-03-2024
Naprawdę można zawrzeć względnie bezpieczną umowę najmu. Warto w tym celu poświęcić kilka stówek na konsultacje z adwokatem czy radcą prawnym. Naprawdę nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie uważają, że z czynnościami prawnymi poradzą sobie sami, bez pomocy adwokata czy radcy prawnego. Jak zapcha się kanalizacja, to wzywają hydraulika. Jak chcą postawić dom, to wynajmują ekipę budowlaną. A jak trzeba zadbać o swoją przyszłość pod kątem prawnym, to z jakiegoś powodu uważają, że poradzą sobie sami. A potem jest płacz i zgrzytanie zębów.
 
anonim cytuj
19-03-2024

Sugerowane Tematy

zwrot pieniędzy w szkole
Witam, jak mogę rozwiązać spór o zwrot pieniędzy w szkole. W marcu b.r. zapłaciłam za dwójkę dzieci 180 zł za wyżywienie w szkole. Po tygodniu wybuchła pandemia więc szkoły zamknięto. Od września moje dzieci zmieniły szkołę, więc zaczęłam się domagać zwrotu pieniędzy za wyżywienie z marca lub przeniesienie tej opłaty do bieżącej szkoły. Dyrektor szkoły odmówiła mi zwrotu, gdyż twierdzi, że przenosząc dzieci do innej szkoły tracę ten zwrot. Natomi...
pismo z Sądu wydział rodzinny i nieletnich w sprawie pozwu o uchylenie obowiązku alimentacyjnego
Dzień dobry , może ktoś miał z Was taką sytuację , dziś syn zaznaczam pełnoletni odebrał pismo z Sądu wydział rodzinny i nieletnich w sprawie pozwu o uchylenie obowiązku alimentacyjnego . I teraz jak to wygląda od 2012 r , rozwód z orzeczeniem z winy męża , mąż przebywa w DE , alimenty za jego zgoda 250 euro , płaci po orzeczeniu rozwodu przez jakieś 9 miesięcy , pożnij już nic , zero kontaktu z synem który wtedy ma lat 12 , sprawa ląduje w sądzi...
Wycofanie się z umowy przedwstępnej.
Doszło do umowy przedwstępnej notarialnej sprzedaży nieruchomości. Sprzedający - ja (1/2 udziałów w lokalu) oraz druga osoba (partnerka, 1/2 udziałów). Kupujący - 1 osoba. Wpłacony zadatek przez kupującego po 25 tyś dla każdego z nas (na jedno konto). Pouczeni wszyscy o 389, 390, 394 KC w akcie. Z przyczyn niezależnych od nas, musimy wycofać się ze sprzedaży (mieszkanie w którym mieliśmy zamieszkać, niestety nie jest dostępne i nie mamy gdzie pó...
Spłata małżonka po rozwodzie.
Witam czy 4 lata po rozwodzie można żądać od byłego męża spłaty. Zaznaczam nie było intercyzy, mąż miał pełno długów sprzedał dom ja nie byłam dopisana do aktu notarialnego z powodu tych zadłużeń. Mnie po rozwodzie nie spłacił bo twierdził ze mi się nic nie należy. Mamy dorosłą córkę....

Wyszukiwarka