Zamiana grzywny na pracę społeczną użyteczną.

Miałem nie zapłaconą grzywnę za wykroczenie drogowe.
Komornik uznał egzekucje za bezskuteczną i sąd wysłał pismo o zamianie grzywny na prace społeczne i umorzenie kosztów sądowych (2000zł grzywna i 320zł koszta sądowe). Komornik wyegzekwował 47zł.
Udało mi się zebrać kwotę grzywny i opłaciłem tą grzywnę na rachunek bankowy sądu miałem 7 dni na złożenie zażalenia (czy jak się zwie) w ostatnim dniu czyli dzisiaj opłaciłem tą grzywnę i złożyłem wniosek w odpowiedzi na to pismo z prośbą o wstrzymanie wykonania prac społecznych. Czy coś powinienem jeszcze złożyć czy ta sprawa zostanie zamknięta po opłaceniu grzywny???
W postanowieniu, które otrzymałem jest taki zapis że,
1. "zamienić grzywnę tj. 2000zł na prace społecznie użyteczną..."
2. "na podstawie art. 206 & 2 umorzyć koszta sądowe w pozostałej kwocie tj. 272,76zł orzeczone wobec xxx xxx prawomocnym w/w orzeczeniem."
Czy powinienem dopłacić te koszty sądowe, czy one są już umorzone??
Mam jeszcze drugą grzywnę w kwocie ok 5200zł (rozłożone na 12 rat około 430zł)
Staram się spłacać to regularnie, ale miałem taką sytuację że w jednym miesiącu wpłaciłem 1300zł a w kolejnym tylko 100zł albo 500zł według moich możliwości finansowych. spłacone mam 2100zł czy jest możliwość umorzenia kosztów sądowych lub części grzywny?? i czy może być problem jakiś jeśli w jednym miesiącu płace więcej niż wymagana rata a w innym mniej??
Tą drugą będę chciał spłacić jak najszybciej aby mieć czystą kartę bez długów.
anonim cytuj
01-03-2024
Czy coś powinienem jeszcze złożyć czy ta sprawa zostanie zamknięta po opłaceniu grzywny???

Jeśli dokonałeś spłaty całości grzywny, to temat prac społecznych jest zamknięty. Nic nie musisz już robić.
 
anonim cytuj
01-03-2024
Czy powinienem dopłacić te koszty sądowe, czy one są już umorzone??

Jeśli koszty są umorzone, to nie trzeba ich płacić.
 
anonim cytuj
01-03-2024
To co otrzymałem w postanowieniu "2. "na podstawie art. 206 & 2 umorzyć koszta sądowe w pozostałej kwocie tj. 272,76zł orzeczone wobec xxx xxx prawomocnym w/w orzeczeniem."
Czyli to zostało umorzone jeśli tak napisali??
 
anonim cytuj
01-03-2024
Możliwość jest, prędzej kosztów niż grzywny. Musi być jednak powód, w dodatku inny, niż niechęć do zapłacenia.

Kiedy najlepiej taki wniosek złożyć teraz czy jak będzie spłacone więcej jak połowa.
 
anonim cytuj
01-03-2024

Sugerowane Tematy

lista BIK
Witam serdecznie. Czy ktoś z Państwa wie jak wydostać się z listy BIK?...
Oszustwo internetowe
Przez olx pani wystawiła za darmo kuchenkę drewniana. Opcilalam przelew w wysokości 40 zł. Niestety ogłoszenie anulowane. Napisałam do banku o cofnięcie przelewu - żeby cofnąć musi odbiorca się zgodzić. Co dalej? Opisałam sytuację na olxc czekam na odpowiedź. Zgłosic na policję? (raczej umorzą bo kwota mała jest ?) czy sobie podarować? Dane imię i nazwisko odbiorcy i nr konta posiadać. Nic więcej....
zbiorowy pozew za PPV - clout mma
Witam, potrzbuje podpowiedzi. kilka dni temu odbyla sie gala clut mma. wykupilem PPV, zaplacilem chyba 44 zł, albo cos takiego, a pozniej okazalo sie ze przez 80% transmicji nie bylem w stanie nic zrobic. co chwile wyskakiwaly na stronie z playerem inne komunikaty. raz error 403, raz jakis inny, innym razem w ogole nie bylem w stanie sie zalogowac. juz nie chodzi o te pieniadze, tylko ja po prostu kupe nerwow stracilem. bardzo kibicowalem, mia...
Podpisanie umowy najmu u notariusza.
Koleżanka chce wynająć mieszkanie. Właściciel chce, aby umowę podpisać u notariusza. Czy to jest normalne postępowanie, Znajoma pierwszy raz będzie podpisywać taką umowę? Jak to się odbywa czy u notariusza stawiają się wynajmujący i najemca. Na co zwrócić uwagę zarówno z punktu widzenia najmującego jak i wynajmującego?...

Wyszukiwarka