Miałem nie zapłaconą grzywnę za wykroczenie drogowe.
Komornik uznał egzekucje za bezskuteczną i sąd wysłał pismo o zamianie grzywny na prace społeczne i umorzenie kosztów sądowych (2000zł grzywna i 320zł koszta sądowe). Komornik wyegzekwował 47zł.
Udało mi się zebrać kwotę grzywny i opłaciłem tą grzywnę na rachunek bankowy sądu miałem 7 dni na złożenie zażalenia (czy jak się zwie) w ostatnim dniu czyli dzisiaj opłaciłem tą grzywnę i złożyłem wniosek w odpowiedzi na to pismo z prośbą o wstrzymanie wykonania prac społecznych. Czy coś powinienem jeszcze złożyć czy ta sprawa zostanie zamknięta po opłaceniu grzywny???
W postanowieniu, które otrzymałem jest taki zapis że,
1. "zamienić grzywnę tj. 2000zł na prace społecznie użyteczną..."
2. "na podstawie art. 206 & 2 umorzyć koszta sądowe w pozostałej kwocie tj. 272,76zł orzeczone wobec xxx xxx prawomocnym w/w orzeczeniem."
Czy powinienem dopłacić te koszty sądowe, czy one są już umorzone??
Mam jeszcze drugą grzywnę w kwocie ok 5200zł (rozłożone na 12 rat około 430zł)
Staram się spłacać to regularnie, ale miałem taką sytuację że w jednym miesiącu wpłaciłem 1300zł a w kolejnym tylko 100zł albo 500zł według moich możliwości finansowych. spłacone mam 2100zł czy jest możliwość umorzenia kosztów sądowych lub części grzywny?? i czy może być problem jakiś jeśli w jednym miesiącu płace więcej niż wymagana rata a w innym mniej??
Tą drugą będę chciał spłacić jak najszybciej aby mieć czystą kartę bez długów.
Czy coś powinienem jeszcze złożyć czy ta sprawa zostanie zamknięta po opłaceniu grzywny???
Jeśli dokonałeś spłaty całości grzywny, to temat prac społecznych jest zamknięty. Nic nie musisz już robić.
anonim cytuj
01-03-2024
Czy powinienem dopłacić te koszty sądowe, czy one są już umorzone??
Jeśli koszty są umorzone, to nie trzeba ich płacić.
anonim cytuj
01-03-2024
To co otrzymałem w postanowieniu "2. "na podstawie art. 206 & 2 umorzyć koszta sądowe w pozostałej kwocie tj. 272,76zł orzeczone wobec xxx xxx prawomocnym w/w orzeczeniem."
Czyli to zostało umorzone jeśli tak napisali??
anonim cytuj
01-03-2024
Możliwość jest, prędzej kosztów niż grzywny. Musi być jednak powód, w dodatku inny, niż niechęć do zapłacenia.
Kiedy najlepiej taki wniosek złożyć teraz czy jak będzie spłacone więcej jak połowa.
Mama zostala jedyna spadkobierczynią po swoim zmarłym bracie . Wcześniej budynek oraz grunty należały do niej i do brata po połowie ,odziedziczajac po swojej zmarłej mamie . Teraz moje pytanie . Spadek przechodzi sam z automatu na nią czy musi zlozyc pismo do sądu?jakie?...
Wezwanie do zapłaty od komornika.
Zapłacone osobiście w kancelarii 3 dni później. Mimo tego i tak komornik ściągnął kwotę z mojego konta bankowego 2 dni po tym jak zapłaciłem w kancelarii .
W kancelarii próba wyjaśnienia sprawy. Rzeczywiście doszło do pomyłki. Ale pieniądze nie zostały zwrócone na moje konto. Pani w kancelarii pokazuje potwierdzenie przelewu na moje nazwisko (niby, że pieniądze zostały zwrócone) ale zupełnie inny nr konta, któr...
Czy można wypowiedzieć umowę zlecenie bez zachowania okresu wypowiedzenia? W umowie jest zapis, że każda ze stron może rozwiązać umowę, zachowując tygodniowy okres wypowiedzenia. Można to jakoś obejść i się zwolnić z dnia na dzień? Mam dość mobbingu, arogancji, chamstwa i osób, które są tam "za karę". W takiej atmosferze nie da się normalnie funkcjonować....
Mieszkam w mieszkaniu jakie żona otrzymała od rodziców jako darowizna. Żona mówi abyśmy poszli do notariusza i przepisali jako wspólne.
Mi to nie robi, ale ona argumentuje, że gdy się z nią coś stanie to mi się nic nie należy. Tylko dziedziczą dzieci…Czy tak jest, że w przypadku darowizny małżonek nie otrzyma nic? Mamy dwójkę wspólnych dzieci (10 i 14 lat)....
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: