Miałem nie zapłaconą grzywnę za wykroczenie drogowe.
Komornik uznał egzekucje za bezskuteczną i sąd wysłał pismo o zamianie grzywny na prace społeczne i umorzenie kosztów sądowych (2000zł grzywna i 320zł koszta sądowe). Komornik wyegzekwował 47zł.
Udało mi się zebrać kwotę grzywny i opłaciłem tą grzywnę na rachunek bankowy sądu miałem 7 dni na złożenie zażalenia (czy jak się zwie) w ostatnim dniu czyli dzisiaj opłaciłem tą grzywnę i złożyłem wniosek w odpowiedzi na to pismo z prośbą o wstrzymanie wykonania prac społecznych. Czy coś powinienem jeszcze złożyć czy ta sprawa zostanie zamknięta po opłaceniu grzywny???
W postanowieniu, które otrzymałem jest taki zapis że,
1. "zamienić grzywnę tj. 2000zł na prace społecznie użyteczną..."
2. "na podstawie art. 206 & 2 umorzyć koszta sądowe w pozostałej kwocie tj. 272,76zł orzeczone wobec xxx xxx prawomocnym w/w orzeczeniem."
Czy powinienem dopłacić te koszty sądowe, czy one są już umorzone??
Mam jeszcze drugą grzywnę w kwocie ok 5200zł (rozłożone na 12 rat około 430zł)
Staram się spłacać to regularnie, ale miałem taką sytuację że w jednym miesiącu wpłaciłem 1300zł a w kolejnym tylko 100zł albo 500zł według moich możliwości finansowych. spłacone mam 2100zł czy jest możliwość umorzenia kosztów sądowych lub części grzywny?? i czy może być problem jakiś jeśli w jednym miesiącu płace więcej niż wymagana rata a w innym mniej??
Tą drugą będę chciał spłacić jak najszybciej aby mieć czystą kartę bez długów.
Czy coś powinienem jeszcze złożyć czy ta sprawa zostanie zamknięta po opłaceniu grzywny???
Jeśli dokonałeś spłaty całości grzywny, to temat prac społecznych jest zamknięty. Nic nie musisz już robić.
anonim cytuj
01-03-2024
Czy powinienem dopłacić te koszty sądowe, czy one są już umorzone??
Jeśli koszty są umorzone, to nie trzeba ich płacić.
anonim cytuj
01-03-2024
To co otrzymałem w postanowieniu "2. "na podstawie art. 206 & 2 umorzyć koszta sądowe w pozostałej kwocie tj. 272,76zł orzeczone wobec xxx xxx prawomocnym w/w orzeczeniem."
Czyli to zostało umorzone jeśli tak napisali??
anonim cytuj
01-03-2024
Możliwość jest, prędzej kosztów niż grzywny. Musi być jednak powód, w dodatku inny, niż niechęć do zapłacenia.
Kiedy najlepiej taki wniosek złożyć teraz czy jak będzie spłacone więcej jak połowa.
Witam, dzisiaj dowiedziałem się nagle od mojego ojca, że podpisał za mnie jakieś pełnomocnictwo u swojego adwokata.
Po pierwsze, jakim prawem ojciec może za mnie coś podpisywać bez mojej zgody?
Po drugie, jakie są tego reperkusję, do czego to upoważnia prawnika/ojca (kompletnie jestem laikiem jeżeli chodzi o sądy, prawo cywilne.) Interesuje mnie to tym bardziej, bo mam z nim skomplikowane relacje ze względu, że oszukiwał mnie w wielu kwestiach ...
Witam. Mieszkam w bloku, mieszkanie własnościowe. Jest zarząd wspólnoty. Od miesiąca w mojej klatce, w moim pionie pojawiły się prusaki. Czy administracja ma obowiązek przeprowadzić dezynfekcje czy muszę we własnym zakresie. Oczywiście zarząd każe przeprowadzać samemu.
Co o tym mówi prawo.
Z góry dziękuję....
Dzień dobry. Moja umowa o pracę na czas określony zakończyła się 11 lipca, a od 12 lipca mam l4 na dwa miesiące. Czy ja muszę to gdzieś do zusu zgłosić? Którego dnia ZUS wypłaci te 80%, czy w ten sam dzień miesiąca tak jak miałam w zakończonej pracy? Jaki jest maksymalny czas l4 po zakończeniu umowy?...
Podział spadku po śmierci. Dawno temu gospodarstwo przepisane na oboje rodziców. Czyli całe gospodarstwo prawnie na oboje małżonków.
Tato zmarł nagle. Małżeństwo ma troje dzieci już dorosłych. I teraz pytanie jak wygląda podział?...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: