Zamiana grzywny na pracę społeczną użyteczną.

Miałem nie zapłaconą grzywnę za wykroczenie drogowe.
Komornik uznał egzekucje za bezskuteczną i sąd wysłał pismo o zamianie grzywny na prace społeczne i umorzenie kosztów sądowych (2000zł grzywna i 320zł koszta sądowe). Komornik wyegzekwował 47zł.
Udało mi się zebrać kwotę grzywny i opłaciłem tą grzywnę na rachunek bankowy sądu miałem 7 dni na złożenie zażalenia (czy jak się zwie) w ostatnim dniu czyli dzisiaj opłaciłem tą grzywnę i złożyłem wniosek w odpowiedzi na to pismo z prośbą o wstrzymanie wykonania prac społecznych. Czy coś powinienem jeszcze złożyć czy ta sprawa zostanie zamknięta po opłaceniu grzywny???
W postanowieniu, które otrzymałem jest taki zapis że,
1. "zamienić grzywnę tj. 2000zł na prace społecznie użyteczną..."
2. "na podstawie art. 206 & 2 umorzyć koszta sądowe w pozostałej kwocie tj. 272,76zł orzeczone wobec xxx xxx prawomocnym w/w orzeczeniem."
Czy powinienem dopłacić te koszty sądowe, czy one są już umorzone??
Mam jeszcze drugą grzywnę w kwocie ok 5200zł (rozłożone na 12 rat około 430zł)
Staram się spłacać to regularnie, ale miałem taką sytuację że w jednym miesiącu wpłaciłem 1300zł a w kolejnym tylko 100zł albo 500zł według moich możliwości finansowych. spłacone mam 2100zł czy jest możliwość umorzenia kosztów sądowych lub części grzywny?? i czy może być problem jakiś jeśli w jednym miesiącu płace więcej niż wymagana rata a w innym mniej??
Tą drugą będę chciał spłacić jak najszybciej aby mieć czystą kartę bez długów.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka