Brak ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

Moja umowa zakończyła się z końcem stycznia. Wyplata przypadała na 10-go dnia każdego miesiąca. Dostałam pomniejszoną wypłatę o ponad 300 zł i brak wypłaty ekwiwalentu. Ile mają czasu na wypłacenie ekwiwalentu i dlaczego wyplata jest pomniejszona?
anonim cytuj
11-02-2024
A jakie macie zapisy w regulaminie pracy w tej kwestii? Warto sprawdzić, jak to pracodawca zapisał.
 
anonim cytuj
11-02-2024
A miałaś nie wykorzystany urlop? Ile z zeszłego roku i ile z obecnego? Nie byłaś na zwolnieniu lekarskim w styczniu? Poproś o pasek wynagrodzenia wtedy będzie jasne.
 
anonim cytuj
11-02-2024
W regulaminie nic nie jest napisane o pomniejszeniu wynagrodzenia.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Nie miałam wykorzystanego urlopu, na zwolnieniu lekarskim też nie byłam.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Ekwiwalent powinnaś otrzymać prawidłowo w ostatnim dniu zatrudnienia o ile miałaś jakiś zaległy jak i bieżący urlop za styczeń niewykorzystany.
Pomniejszenie wynagrodzenia może wynikać np. z braku premii - poproś o pasek.
Wezwij pracodawcę do wypłaty jak jesteś pewna , po tygodniu jak nie będzie kasy złóż skargę do PIP.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Miałam 4 dni starego urlopu oraz 1 dzień nowego. W kadrach powiedziano mi, że otrzymam ekwiwalent. Minęło już 10 dni od ustania zatrudnienia. Raz że dostałam pomniejszoną wypłatę to jeszcze nie został rozliczony ekwiwalent.
Nie wiem co oni kombinują, po nich wszystkiego można się spodziewać.
Nie chce robić dymu, bo nie wiem czy mają jakąś podstawę prawną.
Napisałam do kadr, dodzwonić się tam nie da. Poczekam na pasek, mam nadzieję, że wyślą.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Za styczeń minimum 2 dni masz 1,66 po zaokrągleniu daje 2 dni i tak pracodawca powinien policzyć.
20/12 x 1= 1,66 dnia = 2 dni
Pracodawca nie może nie wypłacić ekwiwalentu = musi jeżeli pracownik nie korzystał z urlopu.
Jeżeli odmówi ci wydania paska to poproś o dokumenty na podstawie których dokonano wyliczenia wynagrodzenia - nie może odmówić.
PRZEPIS PRAWNY:
Art. 85. § 1. Wypłaty wynagrodzenia za pracę dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie.
§ 2. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego.
§ 3. Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.
§ 4. Składniki wynagrodzenia za pracę, przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż jeden miesiąc, wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy.
§ 5. Pracodawca, na żądanie pracownika, jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na których podstawie zostało obliczone jego wynagrodzenie.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Dziękuję
 
anonim cytuj
11-02-2024

Sugerowane Tematy

Kto dziedziczy najpierw?
Jeżeli babcia zmarła i nie pozostawiła testamentu. Miała syna i córkę. Syn odrzucił spadek. Kto dziedziczy po synu najpierw? Siostra czy dzieci syna?...
Darowizna a rozwód.
Razem z mężem kupiliśmy mieszkanie 1/2 własności, mamy rozdzielność majątkową. Pieniądze na wkład własny pochodziły z majątku męża. Tuż przed odbiorem mieszkania mąż zrezygnował z zakupu i postanowił wziąć sobie na kredyt samochód. Przy rozwiązaniu umowy deweloperskiej mąż w akcie notarialnym wyraził zgodę na przekazanie zwrotu tych pieniędzy na moje konto, ustnie ustaliliśmy, ze w ten sposób mąż pomoże mi kupić małe mieszkanie dla mnie. W chwili...
Wynajem mieszkania.
Tydzień temu zdaliśmy właścicielom mieszkanie po trzyletnim najmie. Spisaliśmy protokół w którym były uwzględnione wycena naprawy podłogi, sprzątanie/czyszczenie krzeseł i naprawa frontu zmywarki. Więcej nic. Dziś właścicielka mieszkania pisze mi jeszcze coś o pralce. Wytarta była farba przy drzwikach pralki, ale to już było kiedy się wprowadzaliśmy. Nie ma nic na ten temat w protokole. 1. Czy musimy ponosić koszt "naprawy" tego, jeśli...
Apelacja
Ile czasu sąd ma na rozpatrzenie apelacji w 2023r ?...

Wyszukiwarka