Brak ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

Moja umowa zakończyła się z końcem stycznia. Wyplata przypadała na 10-go dnia każdego miesiąca. Dostałam pomniejszoną wypłatę o ponad 300 zł i brak wypłaty ekwiwalentu. Ile mają czasu na wypłacenie ekwiwalentu i dlaczego wyplata jest pomniejszona?
anonim cytuj
11-02-2024
A jakie macie zapisy w regulaminie pracy w tej kwestii? Warto sprawdzić, jak to pracodawca zapisał.
 
anonim cytuj
11-02-2024
A miałaś nie wykorzystany urlop? Ile z zeszłego roku i ile z obecnego? Nie byłaś na zwolnieniu lekarskim w styczniu? Poproś o pasek wynagrodzenia wtedy będzie jasne.
 
anonim cytuj
11-02-2024
W regulaminie nic nie jest napisane o pomniejszeniu wynagrodzenia.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Nie miałam wykorzystanego urlopu, na zwolnieniu lekarskim też nie byłam.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Ekwiwalent powinnaś otrzymać prawidłowo w ostatnim dniu zatrudnienia o ile miałaś jakiś zaległy jak i bieżący urlop za styczeń niewykorzystany.
Pomniejszenie wynagrodzenia może wynikać np. z braku premii - poproś o pasek.
Wezwij pracodawcę do wypłaty jak jesteś pewna , po tygodniu jak nie będzie kasy złóż skargę do PIP.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Miałam 4 dni starego urlopu oraz 1 dzień nowego. W kadrach powiedziano mi, że otrzymam ekwiwalent. Minęło już 10 dni od ustania zatrudnienia. Raz że dostałam pomniejszoną wypłatę to jeszcze nie został rozliczony ekwiwalent.
Nie wiem co oni kombinują, po nich wszystkiego można się spodziewać.
Nie chce robić dymu, bo nie wiem czy mają jakąś podstawę prawną.
Napisałam do kadr, dodzwonić się tam nie da. Poczekam na pasek, mam nadzieję, że wyślą.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Za styczeń minimum 2 dni masz 1,66 po zaokrągleniu daje 2 dni i tak pracodawca powinien policzyć.
20/12 x 1= 1,66 dnia = 2 dni
Pracodawca nie może nie wypłacić ekwiwalentu = musi jeżeli pracownik nie korzystał z urlopu.
Jeżeli odmówi ci wydania paska to poproś o dokumenty na podstawie których dokonano wyliczenia wynagrodzenia - nie może odmówić.
PRZEPIS PRAWNY:
Art. 85. § 1. Wypłaty wynagrodzenia za pracę dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie.
§ 2. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego.
§ 3. Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.
§ 4. Składniki wynagrodzenia za pracę, przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż jeden miesiąc, wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy.
§ 5. Pracodawca, na żądanie pracownika, jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na których podstawie zostało obliczone jego wynagrodzenie.
 
anonim cytuj
11-02-2024
Dziękuję
 
anonim cytuj
11-02-2024

Sugerowane Tematy

Staż z urzędu pracy
Dzień dobry! jestem w trakcie kończenia szkoły średniej i jestem zarejestrowana w urzędzie pracy aby być zwolnionym z opłaty za egzaminy, szukam pracy jako opiekunka do dziecka, pomoc nauczyciela ogólnie praca związana z dziećmi, po szkole średniej mam zamiar uczęszczać do szkoły policealnej własne na tym kierunku, na ostatniej wizycie rozmawiałam z doradcą o tym że gdy będę mieć już średnie to będę mogła zacząć u nich staż właśnie jako pomoc. Dz...
Wynajem mieszkania cudzoziemcowi.
Wynajęłam mieszkanie polsko-tunezyjskiej parze, ona Polka on Tunezyjczyk. Zależy im, aby umowa była na nich obojga- ponieważ jemu to jest potrzebne do jakiegoś urzędu ds. cudzoziemców. Zaznaczyli, że będą zgodnie i solidarnie płacić czynsz i wszelkie koszta, oraz zgodnie odpowiadają za mieszkanie. I teraz mam pytanie, bo nigdy nie wynajmowałam cudzoziemcowi- co mi jest potrzebne? Czy on musi mieć paszport, ważną wizę, czy prawo pobytu? Czy jako ...
Spadek po śmierci ojca.
Witam, zgłaszam się z prośbą co mam dalej zrobić w tej sytuacji. Mój tato po śmierci ojca dostał wezwanie do sądu w sprawie podział majątku pomiędzy dwójkę braci. Decyzją sądu był podział majątku na pół. Mój dziadek posiadał działkę rolną, więc każdy z nich ma po połowie. Po około 4 miesiącach tato dostał pismo że widnieje wraz z wujkiem jako właściciele tej działki. Mój tato swoją część działki chce przepisać na mnie w darowiźnie ale nie w...
Uchylenie alimentów na dorosłe dziecko.
Podpowie ktoś jak to jest z wycofaniem alimentów, gdy dziecko nie uczy się i jest pełnoletnie (18 lat). Gdzie i jak to się zgłasza, robi, jakie są procedury?...

Wyszukiwarka