Czy nieefektywność może być powodem zwolnienia?

Pracownik ma umowę na czas nieokreślony, pracuje poniżej 3 lat.
Ciągle jest na chorobowym, nie przychodzi do pracy pisząc rano wiadomości.
Poza tym jest mało wydajny, po prostu mi nie odpowiada.
Jak najlepiej go zwolnić żeby nie płacić odprawy? Jak to zrobić żeby nie rzucił za chwilę chorobowego i nie ciągnął go z pół roku?
anonim cytuj
07-02-2024
Najprostszym rozwiązaniem umowy o pracę jest likwidacja stanowiska pracy. Można zwolnić pracownika bez świadczenia pracy, czyli musisz mu zapłacić za okres wypowiedzenia pracy oraz za niewykorzystany urlop. Zwolnienie z uzasadnieniem typu że jest pracownikiem nie wydajnym to podstawa by iść do sądu pracy.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Przy likwidacji stanowiska później na to stanowisko nie można nikogo zatrudnić przez określony czas.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Można stworzyć inne stanowisko pracy, wystarczy zmienić nazwę.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Jeśli często też chodzi na l4 to możesz też go sprawdzić, czy naprawdę jest chory, czy zgodnie z przepisami korzysta z l4. Możesz to zrobić osobiście jako pracodawca , może to zrobić firma zewnętrzna lub ZUS.
 
anonim cytuj
07-02-2024
A jak dam mu wypowiedzenie to czy należy się odprawa?
 
anonim cytuj
07-02-2024
To zależy od powodu rozwiązania umowy( a nie może nią być korzystanie ze zwolnień lekarskich) i ile osób zatrudniasz.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Rozumiem twoją złość na pracownika. Z tym, że uzasadnienie w wypowiedzeniu musi być zgodne z prawdą najlepiej poparte dowodami inaczej jak sprawa trafi do sądu możesz być na straconej pozycji. To że pracownik korzysta z zwolnienia chorobowego nie może być argumentem wypowiedzenia. W mojej ocenie jeżeli chcesz zwolnić pracownika to po powrocie najpierw zbierz materiał czyli upomnienia, notatki z rozmów dyscyplinujących oraz kary porządkowe a dopiero startuj z wypowiedzeniem.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Moim zdaniem jeśli chcesz mieć spokojną głowę, i rozwiązać to zgodnie z prawem, to musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli jest tak jak napisałaś, że często dochodzi do sytuacji gdzie ma nieobecności nieusprawiedliwione, to przy kolejnej takiej sytuacji, jak dostaniesz SMS, że nie będzie go w pracy, to napisać że 4dni urlopu na żądanie, zostały wykorzystane, i w tej sytuacji będzie miał nieobecność nieusprawiedliwioną. Albo się zmobilizuje i przyjdzie, albo nie i wtedy wystawisz mu naganę, notatkę prawniczą, czy karę porządkową. Czy w sytuacji kiedy pracownik zgłaszał Ci nieobecność, wystawiona została nieobecność nieusprawiedliwiona czy urlop?
 
anonim cytuj
07-02-2024

Sugerowane Tematy

źle przeprowadzony serwis
Witajcie, napisałem na google opinię o tym jak firma źle wyważyła mi opony po czym jeden z pracowników chcial sprzedać mi używane opony letnie mówiąc że moje nowe (wielosezonowe) nie nadaja się do takie jazdy. Nie wiem czy wyważenie było specjalnie czy też nie, lecz nie bylo udane i przy prędkości powyżej 100 na godzine kierownica strasznie biła, udałem się do innego warsztatu i po prostu wyważyli opony jak trzeba. Mam nawet nagranie jak zachowu...
Odsetki od firmy windykacyjnej.
Witajcie, czy firma windykacyjna w przypadku podpisania przez dłużnika ugody ma prawo naliczać odsetki? Zaciekawił mnie przypadek mojego klienta. Dzisiaj przyszedł zawiesić działalność i podczas rozmowy powiedział, że dostał od firmy windykacyjnej właśnie taką informację. Chodzi o jakaś starą fakturę za telefon, jakaś firma wykupiła dług i dostał taką propozycje, że rozłożą mu na raty kwotę, ale od pierwszej do ostatniej raty będą mu rosły ods...
Szkoda całkowita, co dalej?
Witam, 2 dni temu miałam stłuczkę, nie z mojej winy. Jest pewne, że rzeczoznawca uzna szkodę całkowitą w moim samochodzie, zostanę bez pieniędzy za które mogłabym kupić samochód (pewnie ze 2-3 tysiące) i bez samochodu a jest mi bardzo potrzebny. Wiem, że jeśli rzeczoznawca uzna szkodę całkowitą to mogę oddać firmie ubezpieczającej samochód na aukcję i w tym momencie przestaję rozumieć co się dalej dzieje. Ktoś na tej aukcji musi dać za samochód p...
Fałszywe zeznania.
Dzień dobry, Chciałbym się Państwa zapytać, czy moje rozumowanie jest poprawne oraz czy mam szansę na pomyślne postępowanie poprzez Kodeks Karny. 1. Toczę sprawę w Sądzie Rodzinnym o ustalenie kontaktów, na przesłuchaniu stron padły oszczerstwa, które są fałszywe i stawiają mnie w złym świetle. Przez te pomówienia, Sąd odrzucił wniosek o zabezpieczenie kontaktów w celu zbadania konfliktu. Oskarżenia typu, narkotyki, przemoc. Czy mogę dochodzić ...

Wyszukiwarka