Wniosek o umorzenie postępowania.

Jestem represjonowany politycznie ze względu na wpisy internetowe. Prokuratura wszczęła kilka spraw wobec mnie. Jedną zakończyła uznając mnie ostatecznie za świadka i oddając mi sprzęt komputerowy. Inne sprawy zostały połączone i przesłane do drugiej prokuratury. Ta druga prokuratura uchyliła jeden zarzut, który wydała ta pierwsza. Pozostałe zarzuty postawiono mi już ponad rok temu. Potwierdziłem że ja dokonywałem danych wpisów ale zdecydowanie zaprzeczyłem żeby były one niezgodne z prawem. Wysłali mnie na badania psychiatryczne, na które się nie stawiałem, ale w końcu doprowadzono mnie na nie siłą. Na długo przed badaniami sąd na wniosek prokuratury wyznaczył adwokata z urzędu gdyż uznali że wysoce prawdopodobna była i jest moja niepoczytalność.
W międzyczasie zgromadziłem mocne materiały dowodowe potwierdzające, że nie łamię prawa moimi wpisami.
Czy na tym etapie mogę jako podejrzany złożyć wniosek o zwykłe umorzenie ze względu na brak znamion czynu zabronionego? Jeżeli tak to gdzie należy go złożyć - do prokuratury? do sądu za pośrednictwem prokuratury? czy bezpośrednio do sądu?
anonim cytuj
07-02-2024
Z twojej wypowiedzi wynika, że nie jesteś świadom, że wygłaszając określoną opinię publicznie można znieważyć kogoś również mówiąc prawdę. Być może z tego wynika cały twój problem. Nie jesteś represjonowany tylko nie dopuszczasz do siebie myśli że popełniłeś przestępstwo albo nie jesteś tego świadomy.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Prokuratura złożyła wniosek o wyznaczenie adwokata z urzędu a sąd przychylił się do tego wniosku i nadał sprawie sygnaturę akt.
W ostatnich dniach uzyskałem materiał dowodowy potwierdzający moją niewinność.
Pytam się czy na tym etapie jako podejrzany mogę złożyć wniosek o umorzenie wraz z materiałem dowodowym? Jeżeli mogę to do kogo - do prokuratury? Do sądu za pośrednictwem prokuratury? Czy do sądu bezpośrednio?
 
anonim cytuj
07-02-2024
Nie istnieje coś takiego jak wniosek o umorzenie postępowania. Nie istnieje taki tryb w postępowaniu. Jak prokurator uzna, że jest brak znamion czynu zabronionego to umorzy postępowanie.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Czyli jak mam dowody na niewinność to na tym etapie mam je dostarczyć do prokuratury? Do sądu za pośrednictwem prokuratury? Czy bezpośrednio do sądu? Sygnatura akt jest już w sądzie nadana.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Do sądu zaznaczając sygnaturę akt. Co rozumiesz jako dowody na niewinność, bo może warto jednak powiedzieć o co chodzi abyś nie stracił bez sensu czasu i wyroku I instancji, być może warto już na tym etapie jednak skonsultować się z prawnikiem. Ponawiam… zniesławić publicznie można również mówiąc prawdę. Skoro nawet sąd i prokuratura ci sugeruje obrońcę z urzędu to coś musi być na rzeczy.
 
anonim cytuj
07-02-2024

Sugerowane Tematy

Co jeśli ktoś weźmie na mnie pożyczkę?
Witam potrzebuje pomocy. Dostałam wezwanie na policję . Okazało się że ktoś wziął na mnie pożyczkę w X ( czy jakoś tak) na 4000 złoty. Dodatkowo pożyczka wzięta za granicą, z innego numeru telefonu. Przypomniałam sobie, że kiedyś robiłam aplikacje bankowe za 50 złoty blika i podałam tam właśnie login do tego banku, oczywiście mam prawnika , ale czy jest szansa że znajdą złodzieja ?...
Jaka to kategoria wierzytelności.
Posiadam prawomocny wyrok sądowy z klauzulą wykonalności. w wyroku zasądzone są: 1) odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie z pracy 2) odprawa 3) koszty postępowania 4) odsetki ustawowe Sąd ogłosił upadłość obejmującą likwidację majątku spółki. Teraz powinienem zgłosić moją wierzytelność do Sędziego Komisarza mam jednak mały (wielki) problem Nie wiem, w której kategorii mieszczą się moje wierzytelności....
Windykacja nieuczciwego najemcy.
W listopadzie 2023 wynająłem mieszkanie parze, z tym że umowę najmu okazjonalnego podpisałem tylko w obecności mężczyzny, jego partnerka nie mogła być być obecna. Jak się niedawno okazało po prostu była w ciąży, facet chciał to zataić. Najemca zalega z jednym czynszem (za chwilę prawdopodobnie z dwoma) oraz z opłatami bieżącymi. Dziecko ma kilka miesięcy a ten fakt nie został mi zgłoszony. W ogłoszeniu wyraźnie zaznaczyłem że wynajmę singlowi lub...
Dodatek węglowy.
Przychodzę z pytaniem, czy właściciel budynku ( lokal wynajmowany) może żądać ode mnie faktur za opał, który został zakupiony z dodatku węglowego, wiosek składałam sama na siebie i na adres loku wynajmowanego....

Wyszukiwarka