Sprzedaż mieszkania z najemcą w trakcie umowy najmu.
Mam pytanie związane z wynajmem mieszkania. Wraz z partnerem wynajmujemy mieszkanie od prawie roku, umowa (najmu okazjonalnego) zawarta w marcu 2023, nie ma sprecyzowanego czasu najmu, płatność jest co miesiąc. W środę (24.01) dostaliśmy informację od właściciela, że planuje sprzedać mieszkanie i na następny dzień będzie ktoś zrobić wycenę. Byliśmy uspokajani, że to tylko wycena i nic nie jest postanowione, natomiast po wizycie agenta mieszkanie od razu zostało wystawione na sprzedaż. W ogłoszeniu nie ma nic o tym, że tam dalej mieszkamy, nie dostaliśmy żadnego okresu wypowiedzenia i nie mamy pojęcia co robić. Sytuacja jest bardzo niepewna, nie wiemy, czy musimy się wyprowadzać. Pytanie brzmi, jak to wygląda w przypadku zmiany właściciela? Czy wtedy nasza dotychczasowa umowa nadal obowiązuje? Czy nowy właściciel może nas wyrzucić z dnia na dzień? Jeśli chcemy się wyprowadzić w takiej sytuacji, to czy obowiązuje nas 3 miesięczny okres wypowiedzenia? Nie wiem nawet jakie dodatkowe pytania zadać, więc będę wdzięczna za wszelkie rady.
Najem okazjonalny zawsze ma jakąś datę końcową, jest to umowa na czas określony. Sprawdź do kiedy wasza obowiązuje. Zwykle takie umowy podpisuje się na rok.
anonim cytuj
26-01-2024
Nie ma podanej żadnej daty zakończenia umowy, nie jest o tym w ogóle wspomniane.
anonim cytuj
26-01-2024
No to wynajmujący ma pecha, bo to co podpisał to nie jest najem okazjonalny. Szkoda wydanej kasy na notariusza. A wy macie umowę najmu na czas nieokreślony.
anonim cytuj
26-01-2024
Nie mieliśmy notariusza, podpisywaliśmy umowę prywatnie. Napisałam jedynie nazwę umowy, która widnieje na górze strony. Dziękuję za sprecyzowanie.
anonim cytuj
26-01-2024
Zmienia się właściciel. Wasza umowa trwa nadal.
anonim cytuj
26-01-2024
Czyli obowiązuje wtedy umowa najmu z osobą, która nie jest już właścicielem mieszkania? Czy wtedy spisuje się jakiś aneks, czy ktoś może po prostu stwierdzić, że nie chce lokatorów i mamy się wyprowadzić?
anonim cytuj
26-01-2024
Art. 678. [Zbycie rzeczy najętej]
§ 1.
W razie zbycia rzeczy najętej w czasie trwania najmu nabywca wstępuje w stosunek najmu na miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia.
§ 2.
Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli umowa najmu była zawarta na czas oznaczony z zachowaniem formy pisemnej i z datą pewną, a rzecz została najemcy wydana. nie trzeba wiec nowej umowy najmu czy podpisywania aneksu do dotychczasowej umowy. Nadal obowiązuje dotychczasowa umowa najmu, zawarta z poprzednim właścicielem, i jej warunki, w tym wysokość czynszu.
anonim cytuj
26-01-2024
A co jeśli nowy właściciel sam będzie chciał się wprowadzić? Moim zdaniem powinniście się dogadać z właścicielem co i jak.
anonim cytuj
26-01-2024
Próbowaliśmy, właścicielka nie wie nic i nic nie powiedziała. Chcemy znać wszystkie możliwe ewentualności i przygotować się na różne scenariusze, wydaje mi się, że zaczęcie od grupy specjalizującej się w tej wiedzy jest dobrym początkiem edukacji w tej sytuacji.
Z końcem kwietnia kończy mi się UOP na czas określony. Nie będę przedłużał umowy i tu moje pytanie: czy pracodawca ma obowiązek udzielenia mi zaległego urlopu?...
Witam, mam pytanie u lekki problem, mam sasiada któremu przeszkadza wszystko muzyka nie głosna, dzieci itp itd, chodź on tak samo jak żona jego mieszkają na piętrze chodzą głośno pies szczeka itp itd oczywiście to mu już nie przeszkadza. Dziś otrzymałem telefon od niego że przyjedzie do domu z trasy i mnie rozwali. Ma mnie nie być w domu bp mnie pobije... itp itd, co w tej sytuacji można zrobić złości policji czy co ? Podpowiecie...
Dzień dobry,
Chciałbym pokrótce opisać sytuację. Rodzice mieszkają w domu (dwa oddzielne wejścia). Połówka w której mieszkają rodzice jest przepisana na mamę. Druga połówka była przepisana na dziadków, którzy obecnie nie żyją. Za życia nie chcieli uregulować prawnie drugiej połówki (bez wnikania w szczegóły). Teraz druga połówka stoi pusta, moi rodzice zajmują się tą częścią. Po stronie dziadka jest jeszcze dwójka rodzeństwa, reszta nie żyje ale...
Mam pytanie odnośnie napisania pozwu bez orzekania o winie gdzie są małoletnie dzieci. Dzieci mieszkają ze mną i alimenty są przyznane sądownie .Czy musze wnioskować ponownie w pismie o rozwod o alimentach w Sadzie Okregowym skoro posiadam akt wyroku o zasadzonych alimentach ?...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: