Uciążliwy sąsiad.

Witam. Mam bardzo uciążliwego sąsiada, pali śmieciami, podpieprza każdego możliwego sąsiada o cokolwiek. Mieszka w domu, który odziedziczył po ojcu na pół ze swoją siostrą(mieszka tam sam, siostra się wyprowadziła) Człowiek ten jest chory psychicznie, jest zbieraczem. Sprowadza do domu bezdomnych, gromadzi śmieci.
Przychodzę z następującym pytaniem.
Nasze domy ze sobą sąsiadują. Okna z jego garażu są niecałe pół metra od ogrodzenia ( czy to jest legalne ?? )
Druga kwestia jest taka, że przed swoim domem trzyma kosz na śmieci z którego strasznie śmierdzi, oraz puste wiaderko, na którym jest namalowany znak zakaz parkowania. Wiaderko to stoi przed jego bramą. Chodnik natomiast jest publiczny. Czy kosz jak i wiadro może stać na chodniku miasta( ma on miejsce na te rzeczy na swojej posesji) ??
anonim cytuj
20-09-2023
Jeżeli serio jedyne do czego możesz się doczepić, to śmierdzący kosz ze śmieci i wiaderko na chodniku, to mam wrażenie, ktoś inny jest tutaj "uciążliwym sąsiadem, który podpieprza każdego o cokolwiek".
Ma pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Przede wszystkim pali śmieciami. Zgłasza każdego sąsiada o cokolwiek tylko może. Proszę o konkretną odpowiedź a nie indywidualne opinie na temat, o który mnie ma pan pojęcia.
 
anonim cytuj
20-09-2023
Mam bardzo uciążliwego sąsiada, pali śmieciami.
To straż miejska.

Człowiek ten jest chory psychicznie, jest zbieraczem. Sprowadza do domu bezdomnych, gromadzi śmieci.
Jeśli śmieci są dla sąsiadów uciążliwe to pozew z art. 144 kc, ale raczej to jest temat ciężki do zwalczenia. Co innego jeśli okaże się, że śmieci stanowią odpad niebezpieczny lub rzeczy są kradzione skądś albo przywłaszczone.

Okna z jego garażu są niecałe pół metra od ogrodzenia ( czy to jest legalne ?? )
Zgłoś do PINB.

Druga kwestia jest taka, że przed swoim domem trzyma kosz na śmieci z którego strasznie śmierdzi, oraz puste wiaderko, na którym jest namalowany znak zakaz parkowania. Wiaderko to stoi przed jego bramą. Chodnik natomiast jest publiczny. Czy kosz jak i wiadro może stać na chodniku miasta( ma on miejsce na te rzeczy na swojej posesji) ?
Wiadro stać może, ale nie ma żadnej "mocy prawnej". Przepisy o lokalizacji miejsca gromadzenia odpadów stosuje się zależnie od daty budowy budynku.
 
anonim cytuj
20-09-2023
Jeśli sąsiad prowadzi działania uciążliwe, takie jak spalanie śmieci, gromadzenie odpadów, i przeszkadza to innym mieszkańcom, to można rozważyć podjęcie kroków prawnych. Zgodnie z art. 144 Kodeksu Cywilnego, można wytoczyć powództwo o zaprzestanie czynności zakłócających korzystanie z nieruchomości. Jednakże, z powodu specyfiki sytuacji, taki proces może być trudny do zwalczenia.

Jeśli istnieją dowody na to, że śmieci stanowią zagrożenie dla zdrowia lub są niebezpieczne, można zgłosić ten fakt odpowiednim służbom, takim jak Straż Miejska lub Inspekcja Ochrony Środowiska, aby podjęły odpowiednie działania kontrolne.
 
anonim cytuj
20-09-2023
Nasze domy ze sobą sąsiadują. Okna z jego garażu są niecałe pół metra od ogrodzenia ( czy to jest legalne ?? )

W świetle prawa budowlanego, regulaminy lokalizacji okien w budynkach są określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o warunkach zabudowy. Jeżeli okna w garażu sąsiada naruszają te przepisy, można złożyć odpowiednie wnioski w właściwym organie nadzoru budowlanego.

Druga kwestia jest taka, że przed swoim domem trzyma kosz na śmieci z którego strasznie śmierdzi, oraz puste wiaderko, na którym jest namalowany znak zakaz parkowania. Wiaderko to stoi przed jego bramą. Chodnik natomiast jest publiczny. Czy kosz jak i wiadro może stać na chodniku miasta( ma on miejsce na te rzeczy na swojej posesji) ??

W świetle przepisów, ustawienia pojemnika na odpady na publicznym chodniku bez odpowiedniego pozwolenia jest niedopuszczalne. W związku z tym, jeśli sąsiad trzyma kosz na odpady na publicznym chodniku, można zgłosić to odpowiednim służbom porządkowym. Co do wiaderka z namalowanym znakiem zakazu parkowania, nie ma ono żadnej "mocy prawnej". Oznacza to, że mimo iż może to być próbą zniechęcenia do parkowania w tym miejscu, nie jest to legalnie wiążący znak drogowy. Jeżeli jednak stanowi ono utrudnienie dla przechodniów, można zgłosić to do odpowiednich służb miejskich.

Mam bardzo uciążliwego sąsiada, pali śmieciami.

Palenie śmieciami jest zabronione zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Ustawą o odpadach. W przypadku naruszenia tych przepisów, można zgłosić to do straży miejskiej lub innych odpowiednich służb kontrolnych.

Człowiek ten jest chory psychicznie, jest zbieraczem. Sprowadza do domu bezdomnych, gromadzi śmieci.

Jeżeli sąsiedzi uważają, że osoba ta stanowi zagrożenie dla siebie lub innych, możliwe jest podjęcie działań w oparciu o przepisy dotyczące ochrony zdrowia psychicznego. W takim przypadku można zwrócić się o interwencję do odpowiednich służb zdrowia lub organów ścigania.

Odpowiadając na dodatkowe pytania i uwagi:

Jeżeli sąsiad zgłasza bezpodstawne skargi dotyczące innych mieszkańców, możliwe jest podjęcie działań prawnych w celu ochrony swoich praw i interesów.
Jeżeli istnieją obawy o stan budynku sąsiada z powodu gromadzenia w nim śmieci lub innych materiałów, można zgłosić to do odpowiednich służb, które przeprowadzą kontrolę i podejmą odpowiednie działania.
Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogą w lepszym zrozumieniu sytuacji i prawnych możliwości działania. Jeżeli potrzebują Państwo dalszej pomocy czy konsultacji w konkretnej sprawie, proszę o kontakt.
 
anonim cytuj
20-09-2023
Pomocy. Moje życie niszczy mi 14 letnia córka /zwyrol/ sąsiadow która mnie złośliwe niepokoi. Głośno wali nogami o podłogę w ciagu dnia jak i w nocy, obija przedmiotami o ścianę, wali z całej siły w kaloryfer. Do tego w tym domu dochodzi do awantur niczym burd pijackich. Wszelkie próby kulturalnej rozmowy z matka tego dziecka /ojciec zawsze ucieka jak mnie widzi/ nie przyniosły żadnego efektu a niby ludzie na poziomie. Zmuszona byłam wezwać policję która niestety zakłócania i awantury nie potwierdziła. Sasiedzi wszystkiemu zaprzeczyli. Matka dziecka twierdzi ze to akustyka. Jest spokojnie /normalnie/ jak tego zwyrola nie ma w domu. Jak tylko wraca ze szkoly zaczyna sie pieklo dla mnie. Jestem u kresu wytrzymałości bo Ci ludzie mszczą się za wezwanie policji na nich pozwalając zwyrolowi mnie terroryzować. Zastanawiam się czy nie chcą mnie zmusić do sprzedaży nieruchomości....
 
anonim cytuj
07-12-2023

Sugerowane Tematy

Sprawa alimentacyja.
Kolega twierdzi, że jego była małżonka (są od 5 lat rozwiedzeni) na pozwie o alimenty na dziecko zażądala pitu z urzędu skarbowego i wyciągów z konta. O ile pit z US jest oczywisty o tyle wyciągi z konta nie jestem pewien. Przecież na tych wyciągach jest wszystko, włącznie z wydatkami, które jednak kolega nie chce aby była małżonka je widziała. Może o takie wyciągi wnioskować? A jeśli może to kolega może się nie zgodzić? Dla jasności - kolega...
sprzedaż mieszkania bez opodatkowania
Witam mieszkanie kupione czerwiec 2016 z rynku wtórnego, kiedy można sprzedać nie płacąc 19% podatku?....
Gmina chce odkupić kawałek mojej działki na drogę.
Sytuacja wygląda następująco. Posiadam nieruchomość z działką w gminnej miejscowości. Z racji ze jest to działka w samym centrum przy głównym skrzyżowaniu. Wójt chce odkupić ode mnie kawałek działki, ponieważ z racji dużej ilości wypadków chcą wybudować rondo. Na jaką rekompensatę mogę liczyć, tyle po ile chodzą działki z metra czy więcej/ mniej? U kogo mogę zasięgnąć informacji ?...
Usunięcie usterek deweloperskich.
Kilka dni temu odebrałem mieszkanie od dewelopera. Jedną z usterek wskazanych w protokole odbioru były niewłaściwe drzwi do komórki lokatorskiej (na etapie zakupu deweloper zapewnił w wiadomości e-mail, że komórka posiada murowane ściany oraz pełne drzwi). Niestety deweloper zamontował drzwi ażurowe. W odpowiedzi na wady wskazane przy odbiorze deweloper napisał: BRAK ZGODNOŚCI Z DEKLAROWANĄ OFERTĄ DOT. KOMÓRKI LOKATORSKIEJ - DRZWI MIAŁY BYĆ PEŁ...

Wyszukiwarka