Osoba, której wynajmowałem moje mieszkanie została aresztowana. Bardzo proszę o informację co w tej sytuacji mogę zrobić?

Witam,
Osoba, której wynajmowałem moje mieszkanie została aresztowana. Nie mam z tą osobą kontaktu. Wiem tylko tyle, że "szybko nie wyjdzie". W mieszkaniu zostały wszystkie prywatne rzeczy tej osoby. Bardzo proszę o informację co w tej sytuacji mogę zrobić? Niestety nie posiadam żadnego adresu np. rodziny, pod który mógłby wysłać rzeczy wynajmującego.
anonim cytuj
02-12-2022
Proszę zgłosić na policje przedstawić sytuacje powinni zaradzić coś
 
anonim cytuj
02-12-2022
Zgłosiłem. Niestety nic w tej sprawie nie mogą zrobić
 
anonim cytuj
02-12-2022
Spisać protokół znajdujących się rzeczy i porobić zdjęcia.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tylko niech Pan nie wyrzuca bo oskarży Pana właściciel o kradzież. Od ustalenia adresu przeważnie jest kurator.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Prokurator nie udzielił mi żadnych informacji
 
anonim cytuj
02-12-2022
Pisałam o kuratorze nie o prokuratorze. Kurator ustala adres zamieszkania.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Był Pan u adwokata? Jeśli nie mogę dać namiar na mecenasa,który mnie bezpłatnie udzielił porady.
 
anonim cytuj
02-12-2022
A wyślij mu list zapytaj
 
anonim cytuj
02-12-2022
Może ma Pan osobę aresztowana na fb. Czasem ktoś z rodziny oznacza jakieś urodziny imieniny itd. Może poszukać po jego profilu . Napisz list do zk do niego poproś by dał namiar na rodzine
 
anonim cytuj
02-12-2022
Może zacznijmy od początku, jaka to umowa? Do kiedy obowiązuje?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Mamy 21 wiek ustalenie pobyt aresztowanego to max 30 min dla policji. Masz jego dane na umowie
 
anonim cytuj
02-12-2022
Umowa najmu nadal trwa i to jest faktem.
Proszę zwrócić się pisemnie do aresztowanego najemcy (na adres właściwego aresztu) w sprawie ewentualnego porozumienia - rozumiem, że do tego etapu umowy rozliczenia przebiegały bez problemów.
Dopóki umowa trwa, to niewiele bez porozumienia można zrobić. Być może najemca zaproponuje rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i wskaże osobę, która będzie upoważniona do uregulowania opłat zabrania rzeczy etc.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Upewnij się proszę czy w mieszkaniu nie zostały jakieś zwierzęta bo padną z głodu
+1  
anonim cytuj
02-12-2022
W sytuacji, kiedy najemca mieszkania został aresztowany, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Osoba, której wynajmowałem moje mieszkanie została aresztowana. Nie mam z tą osobą kontaktu. Wiem tylko tyle, że "szybko nie wyjdzie". W mieszkaniu zostały wszystkie prywatne rzeczy tej osoby.


Opracowanie dokumentacji stanu rzeczy w mieszkaniu jest kluczowe. Zgodnie z art. 180 Kodeksu cywilnego, jako wynajmujący, masz obowiązek zwrócić najemcy rzeczy pozostawione w mieszkaniu. W sytuacji, kiedy nie masz z nim kontaktu, warto zwrócić się z informacją do zarządu aresztu, w którym przebywa najemca. Nie jesteś jednak uprawniony do samodzielnej decyzji o usunięciu rzeczy.

Umowa najmu nadal trwa i to jest faktem. Proszę zwrócić się pisemnie do aresztowanego najemcy (na adres właściwego aresztu) w sprawie ewentualnego porozumienia


Tak, zgodnie z art. 681 Kodeksu cywilnego, umowa najmu trwa nadal, pomimo aresztowania najemcy. Zwrócenie się do niego z prośbą o porozumienie jest zgodne z prawem i stanowi właściwe postępowanie.

W przypadku braku odpowiedzi lub niemożliwości porozumienia, rozwiązanie umowy najmu z najemcą, który jest w areszcie, jest trudniejsze. Kodeks cywilny (art. 673) umożliwia jednostronne wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego jedynie w określonych sytuacjach, które nie obejmują aresztowania najemcy. Bez porozumienia, możesz pozostać w sytuacji, w której umowa najmu nadal obowiązuje, pomimo braku płatności czynszu i niemożliwości wynajęcia mieszkania innemu najemcy.

Należy zwrócić się do sądu z wnioskiem o rozwiązanie umowy najmu. Sąd może uwzględnić szczególne okoliczności, takie jak długotrwałe aresztowanie najemcy, które uniemożliwia mu korzystanie z wynajmowanego mieszkania. Proces taki jednak może być długotrwały.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Kiedy pracodawca może odmówić urlopu wypoczynkowego?
Wróciłem do pracy po zwolnieniu lekarskim, nie było mnie około 3 miesięcy. W marcu br. zaplanowałem urlop na sierpień (2tyg. tj. 10dni). Czy pracodawca może mi teraz odmówić urlopu, a innemu pracownikowi dać w tym samym czasie? Czy odmowa urlopu musi mieć jakieś sensowne uzasadnienie?...
Opieka nie biologicznego ojs
Witam, syn jest w szpitalu i opiekuje się nim mój mąż który nie jest jego biologicznym ojcem. Lekarka twierdzi, że nie ma prawa tam być, ponieważ w razie czego nie może wyrazić zgody na operacje. Czy mogę go jakoś upoważnić? Inni lekarze i ordynator nie mają z tym problemu......
Wysokie alimenty.
Szukam orzecznictwa dot. alimentów, ale zasądzających wysokie kwoty. Wszystko co znajduję, to max 2-2,5 tys. Czytałam na tym forum wiele postów, napisałam nawet do jednego z autorów z prośbą o dokończenie swojego wątku o informację jakie alimenty zostały zasądzone, ale cisza. Interesują mnie okoliczności zasądzania alimentów w okolicach 5-10 tys zł i więcej na jedno dziecko. Jeśli ktoś zna takie orzeczenia lub wie w jaki sposób i gdzie szukać,...
Elektroniczne L4 nie dotarło do pracodawcy.
Proszę o pomoc w takiej sytuacji. Pracownik trafia do szpitala, tam ma wykonany zabieg (styczeń 2024). Lekarz kieruje go na zwolnienie L4 na okres 1,5tygodnia. Pracownik zgłasza ustnie pracodawcy, że nie będzie go przez ten okres w pracy z powodu chorobowego. Przy rozliczeniu okazuje się, że zwolnienie nie widnieje w systemie. Pracownik nie był obecny w pracy, nie ma podstaw do wypłaty wynagrodzenia ani zasiłku za ten okres. Co w takiej sytuac...

Wyszukiwarka