Osoba, której wynajmowałem moje mieszkanie została aresztowana. Bardzo proszę o informację co w tej sytuacji mogę zrobić?

Witam,
Osoba, której wynajmowałem moje mieszkanie została aresztowana. Nie mam z tą osobą kontaktu. Wiem tylko tyle, że "szybko nie wyjdzie". W mieszkaniu zostały wszystkie prywatne rzeczy tej osoby. Bardzo proszę o informację co w tej sytuacji mogę zrobić? Niestety nie posiadam żadnego adresu np. rodziny, pod który mógłby wysłać rzeczy wynajmującego.
anonim cytuj
02-12-2022
Proszę zgłosić na policje przedstawić sytuacje powinni zaradzić coś
 
anonim cytuj
02-12-2022
Zgłosiłem. Niestety nic w tej sprawie nie mogą zrobić
 
anonim cytuj
02-12-2022
Spisać protokół znajdujących się rzeczy i porobić zdjęcia.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tylko niech Pan nie wyrzuca bo oskarży Pana właściciel o kradzież. Od ustalenia adresu przeważnie jest kurator.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Prokurator nie udzielił mi żadnych informacji
 
anonim cytuj
02-12-2022
Pisałam o kuratorze nie o prokuratorze. Kurator ustala adres zamieszkania.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Był Pan u adwokata? Jeśli nie mogę dać namiar na mecenasa,który mnie bezpłatnie udzielił porady.
 
anonim cytuj
02-12-2022
A wyślij mu list zapytaj
 
anonim cytuj
02-12-2022
Może ma Pan osobę aresztowana na fb. Czasem ktoś z rodziny oznacza jakieś urodziny imieniny itd. Może poszukać po jego profilu . Napisz list do zk do niego poproś by dał namiar na rodzine
 
anonim cytuj
02-12-2022
Może zacznijmy od początku, jaka to umowa? Do kiedy obowiązuje?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Mamy 21 wiek ustalenie pobyt aresztowanego to max 30 min dla policji. Masz jego dane na umowie
 
anonim cytuj
02-12-2022
Umowa najmu nadal trwa i to jest faktem.
Proszę zwrócić się pisemnie do aresztowanego najemcy (na adres właściwego aresztu) w sprawie ewentualnego porozumienia - rozumiem, że do tego etapu umowy rozliczenia przebiegały bez problemów.
Dopóki umowa trwa, to niewiele bez porozumienia można zrobić. Być może najemca zaproponuje rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i wskaże osobę, która będzie upoważniona do uregulowania opłat zabrania rzeczy etc.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Upewnij się proszę czy w mieszkaniu nie zostały jakieś zwierzęta bo padną z głodu
 
anonim cytuj
02-12-2022
W sytuacji, kiedy najemca mieszkania został aresztowany, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Osoba, której wynajmowałem moje mieszkanie została aresztowana. Nie mam z tą osobą kontaktu. Wiem tylko tyle, że "szybko nie wyjdzie". W mieszkaniu zostały wszystkie prywatne rzeczy tej osoby.


Opracowanie dokumentacji stanu rzeczy w mieszkaniu jest kluczowe. Zgodnie z art. 180 Kodeksu cywilnego, jako wynajmujący, masz obowiązek zwrócić najemcy rzeczy pozostawione w mieszkaniu. W sytuacji, kiedy nie masz z nim kontaktu, warto zwrócić się z informacją do zarządu aresztu, w którym przebywa najemca. Nie jesteś jednak uprawniony do samodzielnej decyzji o usunięciu rzeczy.

Umowa najmu nadal trwa i to jest faktem. Proszę zwrócić się pisemnie do aresztowanego najemcy (na adres właściwego aresztu) w sprawie ewentualnego porozumienia


Tak, zgodnie z art. 681 Kodeksu cywilnego, umowa najmu trwa nadal, pomimo aresztowania najemcy. Zwrócenie się do niego z prośbą o porozumienie jest zgodne z prawem i stanowi właściwe postępowanie.

W przypadku braku odpowiedzi lub niemożliwości porozumienia, rozwiązanie umowy najmu z najemcą, który jest w areszcie, jest trudniejsze. Kodeks cywilny (art. 673) umożliwia jednostronne wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego jedynie w określonych sytuacjach, które nie obejmują aresztowania najemcy. Bez porozumienia, możesz pozostać w sytuacji, w której umowa najmu nadal obowiązuje, pomimo braku płatności czynszu i niemożliwości wynajęcia mieszkania innemu najemcy.

Należy zwrócić się do sądu z wnioskiem o rozwiązanie umowy najmu. Sąd może uwzględnić szczególne okoliczności, takie jak długotrwałe aresztowanie najemcy, które uniemożliwia mu korzystanie z wynajmowanego mieszkania. Proces taki jednak może być długotrwały.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Powrót do pracy po 3 latach przerwy.
Witam, przychodzę po poradę odnośnie powrotu do pracy po 3ch latach przerwy (dwie ciąże plus macierzyński ) P.s. Aktualnie przebywam na urlopie wypoczynkowym. Otóż korporacja w której pracuje powiadomiła mnie ,że mój dział w którym pracowałam między innymi ja i dziewczyna , którą uczyłam (to samo stanowisko) został "okrojony" i została tylko koleżanka . Chcą abym wysłała CV do działu zajmującego się rekrutacja i będą czegoś dla mnie...
Czy ojciec dziecka może nie płacić zasadzonych alimentów?
Witam. Czy ojciec dziecka może nie płacić zasadzonych alimentów biorąc pod uwagę sobie,że kilka lat wstecz wysyłał trochę więcej niż powinien np na święta, urodziny dziecka, komunia itp. Czy może nie informując matki nie płacić przez okres już 9 miesięcy. ...
Zadłużony lokator.
Mój były lokator jest mi dłużny pieniądze, wyprowadził się z mieszkania 1.5 roku temu mieszkał prawie 2 lata. Wydaje mi się ze ma problem z alkoholem ponieważ jak z nim rozmawiałam parokrotnie to miałam wrażenie ze był nietrzeźwy (były to godzinny ranne). Parę razy zdeklarował się ze ureguluje zadłużenie a później nic. Widzę ze zablokował mnie wszędzie I zmienił nr tel. Czy ja mogę cokolwiek zrobić. Aby odzyskać pieniądze?...
Czy legalne jest robienie zakupów na słupa, na wymyślone dane?
W celu ochrony swoich danych osobowych myślę czy zamawiając coś przez internet do automatów paczkowych nie lepiej podawać wymyślone dane? Z danymi osobowymi w sklepach to wiadomo może być różnie zdarzają się włamania hackerskie i wycieki danych. Moje pytanie jest takie czy zakupy na słupa są legalne w świetle polskiego prawa?...

Wyszukiwarka