Umyślne potrącenie przez samochód.

Witam, kilka dni temu zostałem potrącony umyślnie przez samochód w strefie mieszkalnej. Miedzy mną a "sąsiadem", a raczej osobą która masowo kupuje mieszkania i daje pod wynajem doszło do sprzeczki a w zasadzie zniszczył moje mienie i oddalił się z miejsca. Nie wiele myśląc poszedłem za nim, stanąłem naprzeciwko maski samochodu aby uniemożliwić mu odjazd i wyciągnąłem telefon w celu poinformowania Policji o zajściu. Pan "Z" siedząc w aucie uśmiechając się pod nosem i powoli ruszając zaczął mnie popychać - ślizgałem się po nawierzchni z uwagi na obecne warunki, po czym dodał więcej gazu, przeleciałem przez maskę i upadłem na ziemie doznając urazu kręgosłupa szyjnego ( miałem zrobione tk na sor). Uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając mi żadnej pomocy mimo tego że przez jakiś czas leżałem na ziemi. Na całe szczęście mam świadka które całe zdarzenie widział, dzisiaj udaje się do lekarza medycyny sądowej po obdukcje/zaświadczenie o poniesionych uszkodzeniach. Nie wykluczam ponownego udania się do szpitala w celu dodatkowych badań oraz ze względu na nie najlepszy stan zdrowia. Pan Z jest znany w naszym mieście, toczy wiele spraw w sądzie, dostałem nieoficjalne informacje że jest karany. Ma ogólnie złą opinię na swój temat. Oczywiście na miejsce zdarzenia przyjechała Policja i służby medyczne.
Prosiłbym o poradę co mógłbym dalej z tym zrobić, jaką mam realną szanse na wygranie potencjalnej sprawy. Jestem młodym facetem, służę w wojsku, potrzebuje być w formie i uwielbiam sport, kontuzja kręgosłupa może znacznie wpłynąć na moją karierę jak i również na mój spokój psychiczny.
anonim cytuj
23-01-2024
Brać aktywny udział w postępowaniu przygotowawczym, a później w postępowaniu karnym przed sądem jako oskarżyciel posiłkowy, złożyć wniosek z art. 46 § 1 kk (o odszkodowanie i zadośćuczynienie), gromadzić i przechowywać wszystkie dokumenty (faktury, rachunki, wyniki badań) potwierdzające odniesione obrażenia i poniesione koszty (np. związane z leczeniem).
Można też zgłosić szkodę do ubezpieczyciela pojazdu i dochodzić roszczeń na drodze cywilnej. Zwłaszcza jeśli w sprawie karnej nie zostaną one orzeczone lub zostaną orzeczone w niesatysfakcjonującej kwocie, to proces cywilny będzie konieczny. Ewentualny wyrok skazujący w postępowaniu karnym będzie wiążący w sprawie cywilnej.
Co do szczegółowych kwot, to są one w tego typu sprawach trudne do oszacowania, najlepiej skonsultować się z profesjonalnym pełnomocnikiem specjalizującym się w tego typu sprawach.
 
anonim cytuj
23-01-2024
Masz dowody na opisany przebieg zdarzenia?
 
anonim cytuj
23-01-2024
Tak, mam świadka zdarzenia oraz wypis z SOR i obdukcję lekarza medycyny sądowej. Wychodząc dzisiaj od lekarza, w kolejce czekał właśnie Pan Z, przypuszczam że próbuje ugrać coś ze swoim prawnikiem i nie wykluczam że może również załatwić sobie świadków- tych którym wynajmuje mieszkanie.
Nie wiem jak jest brane pod uwagę zeznania podczas interwencji Policji, w każdym bądź razie on przedstawił swoją wersję że żadnego potrącenia nie było. Natomiast ja cały czas będę zeznawał jedno i to samo. Zaczynam się obawiać, że sprawa nie będzie tak prosta jak wyglądała na początku.
 
anonim cytuj
23-01-2024

Sugerowane Tematy

Dział spadku i zniesienie współwłasności
Dział spadku i zniesienie współwłasności Proszę o pomoc- założyłam sprawę o zniesienie wspolwlasnosci w 2019, w trakcie zmarła 1 osoba. Zrobiłam postępowanie spadkowe po niej i dalam kopię prawomocnego postanowienia z udziałami do dokumentów w sprawie o zniesienie wspolwlasnosci. Obecnie Sąd pisze "... Zobowiązuje wnioskodawczynie do zmodyfikowania wniosku poprzez wniesienie o dział spadku po zmarłym... Pod rygorem zawieszenia postępowani...
ojciec dziecka ma niebieską kartę
Witam mam pytanie jak wyjadę z dzieckiem do mamy maz ma niebieska kartę złożyłam o powierzenie praw do dziecka. Jak przyjedzie z policją owo mam obowiązek dać mu dziecko? Jeszcze toczy się sprawa w Rybniku o znęcanie się psychiczne i fizyczne....
W jaki sposób można odebrać zgromadzone środki z PPK?
Deklaracja o rezygnacji z ppk złożona do pracodawcy w terminie. Pracodawca zapomniał dopełnić formalności i poszła ona dalej. Pobierane były składki. W tym momencie osoba której to dotyczy chce odejść z pracy. W jaki sposób można odebrać zgromadzone środki?...
Alimenty na dorosłe dziecko.
Płace alimenty od wielu lat, wysokość była ustalona jak dziecko było niepełnoletnie, nie mam zadłużenia. Teraz jest już duże, chyba zaczęło drugie studia, niebawem kończy 25 lat. Gdy skończyło 18 lat to chciałem płacić bezpośrednio na konto. Nie zgodziło się, chciało żeby płacić mamie, wielokrotnie chciałem jej płacić jednak zawsze odmawiało. Wszystko było ustalane na słowo. Nie wiem czy mama przekazuje pieniądze. Od jakiegoś czasu zerwało z...

Wyszukiwarka