Towar niezgodny z opisem.

Zakupiłem telefon na Allegro, nie była to aukcja tylko zwykłe kup teraz. Poniżej wklejam dokładny opis aukcji:
"Mam do sprzedania świetny telefon jakim jest LG G2. Telefon użytkowałem przez 10 miesięcy. Zakupiony został przeze mnie w polskim sklepie. Posiadam fakturę VAT oraz 13 miesięczną gwarancję. Telefon sprzedaję z racji zakupu innego modelu. Urządzenie chodzi płynnie, nie zawiesza się, ogólnie jest sprawne w 100%. Jego stan oceniam na bardzo dobry, pomimo kilku malutkich śladów użytkowania. Jest to unikatowa wersja w kolorze czerwonym, która (moim zdaniem) najlepiej odzwierciedla charakter tego urządzenia."
Niestety, faktura VAT okazała się fakturą VAT marża, a każdy na forum wie jakie problemy tworzy to w przypadku wysyłania telefonu na gwarancję. Czekam na oficjalną odpowiedź od LG żeby potwierdziła to co wiem, że gwarancja jest na podstawie pierwszej sprzedaży i od tego dnia liczona. W aukcji te 13 miesięcy gwarancji jest liczone od daty wystawionej na fv marża, co jest wprowadzeniem w błąd. Sklep który sprzedał telefon niby pośredniczy w gwarancji ale wszyscy wiemy jak to jest.
Czy w tym przypadku przysługuje mi prawo do reklamacji z tytułu niezgodności towaru ? Sprzedawca na początku się upierał że nie odda bo wszystko ok, dziś zaproponował zwrot należności za telefon, bez kosztów przesyłki. Jeśli załatwię to reklamacją to kosztami wszystkimi jest obciążony sprzedający tak ? Przy zwykłym zwrocie koszty ponoszę ja ? Mile by była widziana jakaś podstawa prawna do moich roszczeń gdyż na sprzedającego nie działa normalna rozmowa.
anonim cytuj
10-01-2024
Jeśli telefon zakupiony w komisie, to tam będzie posiadać gwarancję. Wyżej nie jest podane ze to gwarancja producenta, wiec jeśli gwarancja realizowana jest przez komis to wszystko gra według mnie.
 
anonim cytuj
10-01-2024
Tak, ale oficjalne stanowisko LG w tej sprawie jest takie, że faktura vat marża dowodem zakupu nie jest, a gwarancja liczy się od dnia sprzedaży opodatkowanej VAT. W aukcji podane jest 13 miesięcy, ale liczone od daty na fv marża, gdzie faktycznie telefon gwarancji już może nie mieć. Poza tym, w regulaminie komisu/sklepu jest zapis "13. Gwarancja producenta realizowana przez nasz sklep." Więc de facto sklep nie daje swojej gwarancji tylko pośredniczy przy gwarancji producenckiej.
 
anonim cytuj
10-01-2024
Czy w świetle tego wszystkiego mogę wesprzeć się ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, art 8. punkty 2 i 4 ? W tym momencie zależy mi już na zwrocie kwoty za telefon + kosztów obu wysyłek.
 
anonim cytuj
10-01-2024
W ogłoszeniu nic nie ma o gwarancji "producenta", więc skąd pomysł by powoływać się na nieistniejące zapisy ?
 
anonim cytuj
10-01-2024
Opis jaki jest każdy widzi. 13 miesięcy gwarancji liczonej od daty na fakturze vat marża. Sprzedający twierdzi że wszystko jest okej bo gwarancja jest wystawiona na sklep i tam należy reklamować. Sklep w swoim regulaminie posiada zapis "Gwarancja producenta realizowana przez nasz sklep". Więc nie jest gwarantem lecz pośrednikiem.
Odpowiedź LG w tej sprawie
"Niestety wymagany jest dok. zakupu potwierdzający odliczenie podatku Vat od produktu ;Gwarancja jest liczona od daty pierwszej sprzedaży ;Proszę Pana nas interesuje pierwotny dowód zakupu i podbita karta gwarancyjna. Jeżeli gwarancja producenta wygaśnie a sprzęt ulegnie uszkodzeniu to sprzedawca naprawi telefon prawdopodobnie na własny koszt"
Więc w dalszym ciągu opis aukcji jest niezgodny z rzeczywistością, gdyż 14 miesięcy gwarancji nie jest w żaden sposób możliwe do potwierdzenia bez paragonu/faktury pierwszej sprzedaży.
Samo określenie faktura vat jest mylące w opisie, gdyż faktura vat a faktura vat marża to nie to samo.
 
anonim cytuj
10-01-2024
Człowieku gdzie masz napisane, że gwarantem jest LG ?
Sprzedawca udzielił ci 13 m-cy gwarancji na podstawie wystawionego dowodu zakupu.
Nie masz gwarancji producenta na ten produkt w ogóle i nigdzie nikt o takiej cię nie informował.
Dorobiłeś sobie do tego jakąś filozofię i kombinujesz jak koń pod górkę.
 
anonim cytuj
10-01-2024

Sugerowane Tematy

Zwrot auta od kupującego.
Sprawa wygląda tak - od ok. miesiąca próbowałem sprzedać swoje auto. Było kilka klientów oglądali i na tym się skończyło. Wczoraj pewna osoba przyjechała, oglądała auto razem z synem i wnuczkiem i zdecydowała się kupić auto. Powiedziałem im wszystko o aucie co wiedziałem-a między innymi, że auto ściąga trochę na prawo, że kopci oraz są błędy w komputerze widoczne na desce rozdzielczej. Kupujący się zgodził na te warunki i podpisał umowę-w niej mi...
Przeprowadzka z dzieckiem do innego miasta.
Mój był partner został poinformowany o tym, że chce przeprowadzić się wraz z dzieckiem do innego miasta, że względu na lepsze warunki mieszkaniowe oraz rodzinę, która potrzebuje opieki. Nagle kilka dni przed przeprowadzka oznajmił, że się nie zgadza. Jak dalej wygląda postępowanie w takim razie, co powinnam zrobić? Ma pełne prawa rodzicielskie, aczkolwiek dziecka nigdy w życiu na oczy nie widział, mimo, że wiele razy pytałam go czy chce, alimenty...
Spadkobierca testamentowy.
Spadkobierca zobowiązuje spadkobiercę testamentowego (brata), do wykonania polecenia poprzez przeniesienia na córkę spadkodawcy własności lokalu mieszkalnego. Pytanie: czy przy obliczaniu zachowku wartość spadku będzie pomniejszona o wartość tego przedmiotu polecenia, tj. lokalu (mniejszy zachowek), czy też wartość tego lokalu nie pomniejsza wartości spadku i podwyższa wysokość zachowku?...
Dziedziczenie opieki nad chorym członkiem rodziny?
Teściowa jest sądownie ubezwłasnowolniona ze względu na chorobę. Teść jest jej prawnym opiekunem. Czy po śmierci teścia mój mąż, który jest ich jedynym synem, dziedziczy opiekę po ojcu, czy trzeba coś załatwiać w sądzie?...

Wyszukiwarka