Towar niezgodny z opisem.

Zakupiłem telefon na Allegro, nie była to aukcja tylko zwykłe kup teraz. Poniżej wklejam dokładny opis aukcji:
"Mam do sprzedania świetny telefon jakim jest LG G2. Telefon użytkowałem przez 10 miesięcy. Zakupiony został przeze mnie w polskim sklepie. Posiadam fakturę VAT oraz 13 miesięczną gwarancję. Telefon sprzedaję z racji zakupu innego modelu. Urządzenie chodzi płynnie, nie zawiesza się, ogólnie jest sprawne w 100%. Jego stan oceniam na bardzo dobry, pomimo kilku malutkich śladów użytkowania. Jest to unikatowa wersja w kolorze czerwonym, która (moim zdaniem) najlepiej odzwierciedla charakter tego urządzenia."
Niestety, faktura VAT okazała się fakturą VAT marża, a każdy na forum wie jakie problemy tworzy to w przypadku wysyłania telefonu na gwarancję. Czekam na oficjalną odpowiedź od LG żeby potwierdziła to co wiem, że gwarancja jest na podstawie pierwszej sprzedaży i od tego dnia liczona. W aukcji te 13 miesięcy gwarancji jest liczone od daty wystawionej na fv marża, co jest wprowadzeniem w błąd. Sklep który sprzedał telefon niby pośredniczy w gwarancji ale wszyscy wiemy jak to jest.
Czy w tym przypadku przysługuje mi prawo do reklamacji z tytułu niezgodności towaru ? Sprzedawca na początku się upierał że nie odda bo wszystko ok, dziś zaproponował zwrot należności za telefon, bez kosztów przesyłki. Jeśli załatwię to reklamacją to kosztami wszystkimi jest obciążony sprzedający tak ? Przy zwykłym zwrocie koszty ponoszę ja ? Mile by była widziana jakaś podstawa prawna do moich roszczeń gdyż na sprzedającego nie działa normalna rozmowa.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka