Pożyczyłem pieniądze jak je odzyskać ?

Pożyczyłem pieniądze na słowo czy jest szansa żeby je odzyskać ?
Omamiła mnie mama kolegi (bardzo dobrego kolegi) która zaproponowała współpracę w otwarciu baru. Przyszła do mnie do pracy i powiedziała, że potrzebuje pracownika a nawet "wspólnika" do otworzenia i prowadzenia baru więc niewiele myśląc zgodziłem się i już tydzień później zrezygnowałem z pracy i zacząłem remontować bar w którym później miałem zacząć pracować a nawet mieć jakieś udziały. Podczas remontu okazało się że brak jej troszkę funduszy na zakup kuchni a że miałem troszkę pieniędzy odłożonych więc pojechałem i zakupiłem kuchnie i parę innych rzeczy na wartość 4000 zł które miały być mi zwrócone do końca miesiąca. Niestety gdy remont i doposażanie lokalu dobiegało końca (trwało to miesiąc ) mama kolegi zaczęła dostawać częste ataki chandry i zaczęła się mnie ewidentnie czepiać i powoli pozbywać .Uznała że nie potrzebuje już pracownika i na otarcie łez oddała 1000 zł resztę miała oddać za tydzień. I na tym historia się kończy . TAK WIĘC PODSUMOWUJĄC STRACIŁEM PRACĘ , 3000ZŁ (ponieważ oddała 1000ZŁ ) ,MIESIĄC ZACHRZANIAŁEM JAK OSIOŁ ZA DARMO I TERAZ JAK WCHODZĘ PO SWOJE PIENIĄDZE TO ŚMIEJE MI SIĘ PROSTO W TWARZ I MÓWI ŻE ONA MI NIE JEST NIC WINNA I ŻEBYM SOBIE POSZEDŁ BO WEZWIE POLICJĘ ! ! !
Co mam teraz zrobić ??????
mam chyba z 10 świadków którzy mi pomagali przy remoncie i 2 jak kupowałem za swoje pieniądze kuchnie ! ! !
Ale z tego co wiem to i tak nic to nie da
Nawet mam nagranie ale to w Polsce nie legalne więc pewnie lipa
Jeżeli jest ktoś w stanie mi pomóc(jakiś paragraf na to?) ewentualnie nakierować bardzo będę wdzięczny
anonim cytuj
10-01-2024
Skąd pomysł o nielegalnym nagraniu? Co to za nagranie?
 
anonim cytuj
10-01-2024
Tak na przyszłość, popełniłeś jak większość ludzi w takich sprawach najbardziej podstawowy błąd. Jaki? Zaufałeś na słowo komuś, kto był bliski i bardzo dobry, przyjaciel itd. jak to zwykle bywa. Nie ważne czy pożyczasz pieniądze żonie, bratu czy bardzo dobremu koledze, zawsze w przypadku takich kwot warto stworzyć umowę, postawić w niej warunki, wziąć stworzyć 2 kopie i podpisać. Wtedy miałbyś dowód na papierze z waszymi podpisami i byłoby bez problemów.
Generalnie, skoro nie zachowaliście formy pisemnej, Pożyczając tak pieniądze masz niewielkie szanse na ich odzyskanie, niestety. Pytasz o paragraf, który może Cię nakierować lub pomóc? Na początek spójrz na to:
Cytat:
Art. 720.
§ 2.Umowa pożyczki, której wartość przenosi pięćset złotych, powinna być stwierdzona pismem.
 
anonim cytuj
10-01-2024
A mógłbyś rozwinąć ta myśl, bowiem odnoszę wrażenie, że znacznie się zagalopowałeś...
Autor wątku w myśl Kodeksu Cywilnego ma możliwość powołania się na art. 227 kpc. oraz art. 308 §1 kpc.
 
anonim cytuj
10-01-2024
Owszem wygląda to dziwnie, co wskazałem, ale sądzę, że autor tematu chyba się troszkę zgubił i nie miał pojęcia o różnicy między dowodami w prawie karnym i cywilnym i pewnie natknął się na podany przeze mnie art. i wziął go pod uwagę. Stąd też pewnie pomyślał, że jest to nielegalny dowód, niedopuszczalny itd. Chociaż mogę się mylić, bo to tylko moje przypuszczenie. Jednak ty, jeszcze bardziej nakierunkowałeś autora, o czym ja nie pomyślałem wcześniej, aby wskazać tą różnice.
 
anonim cytuj
10-01-2024

Sugerowane Tematy

Płatność za wynajem mieszkania.
W umowie najmu kawalerki nie ma podanego nr bankowego do przelewów. Przez 3 miesiące wynajmujący przyjmował tylko gotówkę. Od tego miesiąca zgodził się na przelewy i dał mi NIEPODPISANĄ kartkę (coś niby rachunek) z nr konta i informacją ile mam zapłacić, za co i żeby w tytule przelewu wpisać "PRZELEW ŚRODKÓW". Jak powinien być przekazany nr konta do płatności wynikających z umowy? Czy musi być aneks do umowy? Czy wystarczy jak podpis...
Spadek po zmarłym bracie.
Witam przejęłam spadek po zmarłym bracie, który nie miał żony ani dzieci ,rodzice nasi nie żyją, jest nas 3 rodzeństwa. Otrzymałam najmniejsza część spadku w testamencie spisanym u notariusza, czy mogę ubiegać się o zachowek? Jak ustalić wartość od czego zacząć?...
Przedawnione roszczenie.
W roku mniej więcej 1998/1999 koleżanka mamy wzięła jej na raty sprzęt za który mama nie płaciła rat. W wyniku czego na tą koleżankę usiadł komornik. Wtedy moja mama pożyczyła pieniądze od innych znajomych( którzy już nie żyją więc nie ma jak tego poświadczyć )i jej wszystko oddała, ale nie ma żadnego pokwitowania. Po tylu latach mama dostała wezwanie do zapłaty od tej koleżanki na kwotę 5000 zł, bo ona twierdzi że nic nie zostało ...
Prywatna droga dojazdowa do osiedla.
Planujemy z mężem kupić dom w zabudowie szeregowej, droga prowadząca do osiedla jest drogą prywatną. Będziemy mieć w akcie prawnym wpisane użytkowanie tej drogi. Czy istnieją jakieś niebezpieczeństwa z racji tego, ze nie jest to droga publiczna? Czy może być taka sytuacja, ze dojazd do osiedla będzie utrudniony lub uniemożliwiony przez właściciela takiej drogi? Jak wygląda utrzymanie takiej drogi? Kto zajmuje się odśnieżaniem/naprawą ? Czy właści...

Wyszukiwarka