Pożyczyłem pieniądze na słowo czy jest szansa żeby je odzyskać ?
Omamiła mnie mama kolegi (bardzo dobrego kolegi) która zaproponowała współpracę w otwarciu baru. Przyszła do mnie do pracy i powiedziała, że potrzebuje pracownika a nawet "wspólnika" do otworzenia i prowadzenia baru więc niewiele myśląc zgodziłem się i już tydzień później zrezygnowałem z pracy i zacząłem remontować bar w którym później miałem zacząć pracować a nawet mieć jakieś udziały. Podczas remontu okazało się że brak jej troszkę funduszy na zakup kuchni a że miałem troszkę pieniędzy odłożonych więc pojechałem i zakupiłem kuchnie i parę innych rzeczy na wartość 4000 zł które miały być mi zwrócone do końca miesiąca. Niestety gdy remont i doposażanie lokalu dobiegało końca (trwało to miesiąc ) mama kolegi zaczęła dostawać częste ataki chandry i zaczęła się mnie ewidentnie czepiać i powoli pozbywać .Uznała że nie potrzebuje już pracownika i na otarcie łez oddała 1000 zł resztę miała oddać za tydzień. I na tym historia się kończy . TAK WIĘC PODSUMOWUJĄC STRACIŁEM PRACĘ , 3000ZŁ (ponieważ oddała 1000ZŁ ) ,MIESIĄC ZACHRZANIAŁEM JAK OSIOŁ ZA DARMO I TERAZ JAK WCHODZĘ PO SWOJE PIENIĄDZE TO ŚMIEJE MI SIĘ PROSTO W TWARZ I MÓWI ŻE ONA MI NIE JEST NIC WINNA I ŻEBYM SOBIE POSZEDŁ BO WEZWIE POLICJĘ ! ! !
Co mam teraz zrobić ??????
mam chyba z 10 świadków którzy mi pomagali przy remoncie i 2 jak kupowałem za swoje pieniądze kuchnie ! ! !
Ale z tego co wiem to i tak nic to nie da
Nawet mam nagranie ale to w Polsce nie legalne więc pewnie lipa
Jeżeli jest ktoś w stanie mi pomóc(jakiś paragraf na to?) ewentualnie nakierować bardzo będę wdzięczny
Skąd pomysł o nielegalnym nagraniu? Co to za nagranie?
anonim cytuj
10-01-2024
Tak na przyszłość, popełniłeś jak większość ludzi w takich sprawach najbardziej podstawowy błąd. Jaki? Zaufałeś na słowo komuś, kto był bliski i bardzo dobry, przyjaciel itd. jak to zwykle bywa. Nie ważne czy pożyczasz pieniądze żonie, bratu czy bardzo dobremu koledze, zawsze w przypadku takich kwot warto stworzyć umowę, postawić w niej warunki, wziąć stworzyć 2 kopie i podpisać. Wtedy miałbyś dowód na papierze z waszymi podpisami i byłoby bez problemów.
Generalnie, skoro nie zachowaliście formy pisemnej, Pożyczając tak pieniądze masz niewielkie szanse na ich odzyskanie, niestety. Pytasz o paragraf, który może Cię nakierować lub pomóc? Na początek spójrz na to:
Cytat:
Art. 720.
§ 2.Umowa pożyczki, której wartość przenosi pięćset złotych, powinna być stwierdzona pismem.
anonim cytuj
10-01-2024
A mógłbyś rozwinąć ta myśl, bowiem odnoszę wrażenie, że znacznie się zagalopowałeś...
Autor wątku w myśl Kodeksu Cywilnego ma możliwość powołania się na art. 227 kpc. oraz art. 308 §1 kpc.
anonim cytuj
10-01-2024
Owszem wygląda to dziwnie, co wskazałem, ale sądzę, że autor tematu chyba się troszkę zgubił i nie miał pojęcia o różnicy między dowodami w prawie karnym i cywilnym i pewnie natknął się na podany przeze mnie art. i wziął go pod uwagę. Stąd też pewnie pomyślał, że jest to nielegalny dowód, niedopuszczalny itd. Chociaż mogę się mylić, bo to tylko moje przypuszczenie. Jednak ty, jeszcze bardziej nakierunkowałeś autora, o czym ja nie pomyślałem wcześniej, aby wskazać tą różnice.
Dzień dobry. Mój mąż chciałby pomóc swojej siostrze. Ona chce kupić dom, niestety ona musi się wstrzymać z kredytem na kilka miesięcy, więc wpadli na pomysł, że to my moglibyśmy wziąć kredyt, a ona za kilka miesięcy mogła by ten dom od nas odkupić lub zrobić przeniesienie kredytu. Co więcej, chce sprzedać dotychczasowe mieszkanie i kwotę że sprzedaży dać jako wkład własny. Ja nie jestem przekonana, ale oni twierdzą, że być może można zawrzeć u no...
Mam pewien problem związany z wypadkiem drogowym, który miałem kilka miesięcy temu. Wtedy auto, którym jechałem, uderzyło w inne pojazdy na skrzyżowaniu, ale cała sytuacja była dosyć chaotyczna. Byłem przerażony i zdenerwowany, więc nie zwróciłem wtedy uwagi na to, czy to ja czy inny kierowca był winny tego incydentu.
Niestety, teraz otrzymałem wezwanie na rozprawę sądową od drugiego kierowcy za uszkodzenie jego pojazdu. Okazuje się, że uważa ...
Mam taki problem. Mój ojciec wydzierżawiał ziemię sąsiadowi. Umowa dzierżawy wygasła a sasiad dalej użytkuje pole mojego ojca. Trwa to już kilka lat. Podatek rolny płaci mój ojciec.
1.Czy mogę mój ojciec może żądać odszkodowania?
2.Czy to co posiali na polu mojego ojca jest własnością mojego ojca?
3.Czy jest możliwość żeby pobierali oni dotacje?
4.Czy jest ryzyko zasiedzenia ziemi mojego ojca przez sąsiada?...
Witam,
W zeszłym roku kupiłem swój pierwszy samochód. Ubezpieczenie było opłacone do 20.11.2023. Zbliżał się koniec terminu ubezpieczenia, więc 03.11 kupiłem OC u innego ubezpieczyciela, z datą ochrony od 20.11.2023. Dostałem od razu przypominajkę, żebym czasem nie zapomniał wypowiedzieć u obecnego ubezpieczyciela OC, bo mi się zdublują. Nie chciałem czekać do 19.11 z wypowiedzeniem, bo nie wiedziałem ile trwa proces i nie chciałem mieć zdublowa...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: