201kpk

Tu chodzi o Artykuł 201 kk? wiec to atak na wolność seksualną, jeżeli są dorośli i oboje tego chcą to jakim prawem za to ich karać?
Za co? Pierdolenie o ryzyku ciąży i powikłaniach , niby tylko o to chodzi tak? A kto tu mówi o dzieciach, chodzi im tylko o seks, zabezpieczeń jest do wyboru. Niektóre bardziej cywilizowane mają ten punkt zniesiony. Podchodzą do tego neutralnie. Tu w tym cebulostwie wszystko jest karane.
nik cytuj
03-01-2024
Artykuł 201 kodeksu karnego (k.k.) dotyczy przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. W kontekście zapytania, istotne jest dokładne zrozumienie zakresu tego artykułu, ponieważ dotyczy on różnych form naruszeń wolności seksualnej, w tym przemocy seksualnej czy wykorzystywania seksualnego.

Kluczowe jest tutaj rozróżnienie między dobrowolnymi relacjami seksualnymi a działaniami, które naruszają wolność seksualną innej osoby. Polskie prawo, podobnie jak większość systemów prawnych, chroni wolność seksualną jednostek, a karalność konkretnych zachowań określa w oparciu o kryteria, takie jak brak zgody, wiek, stosunek zależności czy wykorzystanie.

Jeżeli chodzi o dobrowolne relacje seksualne między dorosłymi, które odbywają się za obopólną zgodą, to generalnie nie są one przedmiotem artykułu 201 k.k. Zatem, odpowiedź na pytanie, „jakim prawem za to ich karać?”, sprowadza się do tego, że w przypadku wzajemnej zgody i braku innych czynników naruszających prawo (jak np. wykorzystanie zależności), takie relacje nie podlegają karze na podstawie tego artykułu.

W kontekście wzmianek o „ryzyku ciąży i powikłaniach”, prawo karne nie zajmuje się bezpośrednio tymi kwestiami w kontekście dobrowolnych relacji seksualnych między dorosłymi. Zabezpieczenia antykoncepcyjne, ich dostępność i wybór, choć są ważnymi kwestiami zdrowia publicznego i praw reprodukcyjnych, nie są regulowane przez artykuł 201 k.k.

Podsumowując, artykuł 201 k.k. ma na celu ochronę wolności seksualnej, a nie penalizację dobrowolnych, wzajemnych relacji seksualnych między dorosłymi. Koncentruje się na działaniach, które naruszają tę wolność poprzez brak zgody, przymus, wykorzystanie czy inne niezgodne z prawem zachowania.
 
anonim cytuj
04-01-2024
To co mówisz, ok, ale co z tymi co są za granicą? Jak to jest z tym art. 201 k.k. w kontekście międzynarodowym? Jakieś kraje mają podobne przepisy, a inne nie? Jak to działa, gdy Polak jedzie za granicę, albo obcokrajowiec jest w Polsce? To wtedy polskie prawo ich łapie czy jak? Czy jak Polak robi coś za granicą, co jest legalne tam, ale w Polsce nie, to jak wróci, to mogą go ścigać za to, co zrobił? Albo na odwrót, obcokrajowiec robi coś w Polsce, co jest u nas nielegalne, ale u niego w kraju legalne, to oni go ścigają w jego kraju? Jak to jest?
 
anonim cytuj
04-01-2024
zastosowanie artykułu 201 k.k. w kontekście międzynarodowym zależy od wielu czynników, w tym od miejsca popełnienia przestępstwa, narodowości sprawcy oraz od obowiązujących umów międzynarodowych i zasad eksterytorialności polskiego prawa karnego.
 
anonim cytuj
04-01-2024
No to teraz jeszcze jedno pytanko mi się nasuwa. Jak to jest z tymi innymi krajami, gdzie np. legalne jest coś, co u nas jest zakazane przez ten art. 201 k.k.? Jak ktoś z Polski jedzie do takiego kraju, to on może tam robić te rzeczy legalnie, bo tamtejsze prawo na to pozwala, tak? I jak wróci do Polski, to nasze prawo już go za to nie ściga, bo to zrobił legalnie gdzie indziej, czy jak to jest? A co z tymi, co przyjeżdżają do Polski z krajów, gdzie mają luźniejsze prawa i tu nagle łapią ich za coś, co u nich jest ok? Jak oni mają wiedzieć, co mogą, a czego nie mogą robić w Polsce, skoro u nich jest inaczej? Czy to nie jest trochę niesprawiedliwe?
 
anonim cytuj
04-01-2024

Sugerowane Tematy

Rodzielnośc majątkowa a dziedziczenie po teściach.
Mam z mężem podpisaną przed ślubem rozdzielność majątkową. Mąż nabył spadek po zmarłej mamie w tym konto bankowe. W banku chce, aby pieniądze ze spadku przelali na moje konto bankowe. Mąż nie ma konta, a bank odmawia wypłaty gotówki, upierają się przy przelewie na konto. Jak tą całą sytuację ugryźć? Wiem, że mąż musi zgłosić do US nabycie spadku. Czy jeśli pieniądze z konta zmarłej teściowej wpłyną prosto w całości na moje konto to ja również b...
GOPS odmówił żonie przyznania rodzinnego i świadczenia pielęgnacyjnego na dziecko.
W tym roku musiałem zawiesić działalność, ale w zeszłym roku miałem dosyć dobry zarobek. Teraz pytanie- gops odmówił żonie przyznania rodzinnego i świadczenia pielęgnacyjnego na dziecko (żona nie pracuje bo zajmuje się niepełnosprawnym synem) z powodu że działalność mam zawieszoną a nie zamkniętą.. To gdybym zamknął działalność wtedy dochód za zeszły rok nie ma znaczenia a jak jest zawieszona to ma???...
Samochód z wadą prawną.
Witam otóż kupiłem samochód nie drogi bo kosztował mnie 4 tysiące zł, chcąc go zarejestrować za kilka dni nie mogłem bo był zarejestrowany na inną osobę kilka dni wstecz. Więc dzwoniłem do osoby, która mi sprzedała, mówił mi że zaraz pójdzie zgłosić sprzedawcę auta i mogę za kilka dni z powrotem iść i zarejestrować na siebie. W między czasie po obejrzeniu dokładnie auta znalazłem w schowku umowę starą a wręcz nową. Właściciel auta sprzedał komuś ...
Czy synowa dziedziczy w przypadku śmierci męża?
Jakiś czas temu zmarł mój dziadek. Pół roku później zmarł jego syn, a mój wujek. Sprawa spadkowa nie była przeprowadzona. Czy żona wujka dziedziczy po dziadku część mieszkania należną wujkowi, jako, ze zmarł on po dziadku, czy całą jego część dziedziczą tylko jego dzieci?...

Wyszukiwarka