201kpk

Tu chodzi o Artykuł 201 kk? wiec to atak na wolność seksualną, jeżeli są dorośli i oboje tego chcą to jakim prawem za to ich karać?
Za co? Pierdolenie o ryzyku ciąży i powikłaniach , niby tylko o to chodzi tak? A kto tu mówi o dzieciach, chodzi im tylko o seks, zabezpieczeń jest do wyboru. Niektóre bardziej cywilizowane mają ten punkt zniesiony. Podchodzą do tego neutralnie. Tu w tym cebulostwie wszystko jest karane.
nik cytuj
03-01-2024
Artykuł 201 kodeksu karnego (k.k.) dotyczy przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. W kontekście zapytania, istotne jest dokładne zrozumienie zakresu tego artykułu, ponieważ dotyczy on różnych form naruszeń wolności seksualnej, w tym przemocy seksualnej czy wykorzystywania seksualnego.

Kluczowe jest tutaj rozróżnienie między dobrowolnymi relacjami seksualnymi a działaniami, które naruszają wolność seksualną innej osoby. Polskie prawo, podobnie jak większość systemów prawnych, chroni wolność seksualną jednostek, a karalność konkretnych zachowań określa w oparciu o kryteria, takie jak brak zgody, wiek, stosunek zależności czy wykorzystanie.

Jeżeli chodzi o dobrowolne relacje seksualne między dorosłymi, które odbywają się za obopólną zgodą, to generalnie nie są one przedmiotem artykułu 201 k.k. Zatem, odpowiedź na pytanie, „jakim prawem za to ich karać?”, sprowadza się do tego, że w przypadku wzajemnej zgody i braku innych czynników naruszających prawo (jak np. wykorzystanie zależności), takie relacje nie podlegają karze na podstawie tego artykułu.

W kontekście wzmianek o „ryzyku ciąży i powikłaniach”, prawo karne nie zajmuje się bezpośrednio tymi kwestiami w kontekście dobrowolnych relacji seksualnych między dorosłymi. Zabezpieczenia antykoncepcyjne, ich dostępność i wybór, choć są ważnymi kwestiami zdrowia publicznego i praw reprodukcyjnych, nie są regulowane przez artykuł 201 k.k.

Podsumowując, artykuł 201 k.k. ma na celu ochronę wolności seksualnej, a nie penalizację dobrowolnych, wzajemnych relacji seksualnych między dorosłymi. Koncentruje się na działaniach, które naruszają tę wolność poprzez brak zgody, przymus, wykorzystanie czy inne niezgodne z prawem zachowania.
 
anonim cytuj
04-01-2024
To co mówisz, ok, ale co z tymi co są za granicą? Jak to jest z tym art. 201 k.k. w kontekście międzynarodowym? Jakieś kraje mają podobne przepisy, a inne nie? Jak to działa, gdy Polak jedzie za granicę, albo obcokrajowiec jest w Polsce? To wtedy polskie prawo ich łapie czy jak? Czy jak Polak robi coś za granicą, co jest legalne tam, ale w Polsce nie, to jak wróci, to mogą go ścigać za to, co zrobił? Albo na odwrót, obcokrajowiec robi coś w Polsce, co jest u nas nielegalne, ale u niego w kraju legalne, to oni go ścigają w jego kraju? Jak to jest?
 
anonim cytuj
04-01-2024
zastosowanie artykułu 201 k.k. w kontekście międzynarodowym zależy od wielu czynników, w tym od miejsca popełnienia przestępstwa, narodowości sprawcy oraz od obowiązujących umów międzynarodowych i zasad eksterytorialności polskiego prawa karnego.
 
anonim cytuj
04-01-2024
No to teraz jeszcze jedno pytanko mi się nasuwa. Jak to jest z tymi innymi krajami, gdzie np. legalne jest coś, co u nas jest zakazane przez ten art. 201 k.k.? Jak ktoś z Polski jedzie do takiego kraju, to on może tam robić te rzeczy legalnie, bo tamtejsze prawo na to pozwala, tak? I jak wróci do Polski, to nasze prawo już go za to nie ściga, bo to zrobił legalnie gdzie indziej, czy jak to jest? A co z tymi, co przyjeżdżają do Polski z krajów, gdzie mają luźniejsze prawa i tu nagle łapią ich za coś, co u nich jest ok? Jak oni mają wiedzieć, co mogą, a czego nie mogą robić w Polsce, skoro u nich jest inaczej? Czy to nie jest trochę niesprawiedliwe?
 
anonim cytuj
04-01-2024

Sugerowane Tematy

Jak uzyskać informacje o spadku?
[Prawo spadkowe] Witam, sytuacja wygląda tak, że miesiąc temu dowiedzieliśmy się wraz siostrą o śmierci dziadka i babci (rodzice ojca - który nie żyje - jedynak) nie utrzymywaliśmy z tą częścią rodziny kontaktu dlatego dowiedzieliśmy się o śmierci dziadka bardzo późno. Zaraz mija 6 miesięcy od jego śmierci w spadku mamy mieszkanie ale nie jesteśmy pewni czy kredyt był spłacany. Wiem że spadek uznaje się za przyjęty po 6 miesiącach od śmierci lub ...
Oferta pracy znaleziona samodzielnie a PUP.
Witam, Chciałem zapytać czy jeżeli sam znalazłbym ofertę pracy, która początkowo mi się podoba ale po zaproponowaniu rozmowy stwierdzę, że nie chciałbym pracować z jakiś powodów (nie taka stawka, kiepski dojazd itp.) w danej firmie to czy taka firma może to zgłosić do Urzędu pracy? a jeżeli tak to czy w takiej sytuacji teoretycznie Urząd może mnie wyrejestrować? czy może wyrejestrować tylko kiedy dostanie się skierowanie od Urzędu Pracy a samodz...
Podstawa prawna do złożenia reklamacji w banku-utrata pieniędzy.
W dniu wczorajszym zostałam oszukana na olx. Wystawiłam ogłoszenie na OLX w sprawie sprzedaży. Odezwała się do mnie kobieta na whatsappie, że jest chętna na zakup i załatwi kuriera. Kazała mi wejść w link, który wyglądał jak strona inpostu, wybrałam swój bank i poproszono mnie o imię, nazwisko, hasło. Pani powiedziała, że przelew powinien dojść wieczorem. Po jakiejś godzinie ponownie do mnie napisała, że transakcja się nie powiodła i ponownie kaz...
Meldunek tymczasowy.
Witam. Chciałabym się konkretnie dowiedzieć jakie dokumenty są potrzebne do meldunku tymczasowego. Mieszkam na stancji i chciałabym razem z dzieckiem się zameldować. Czy to ja czy właściciel mieszkania musi iść do urzędu w sprawie meldunku?...

Wyszukiwarka