201kpk

Tu chodzi o Artykuł 201 kk? wiec to atak na wolność seksualną, jeżeli są dorośli i oboje tego chcą to jakim prawem za to ich karać?
Za co? Pierdolenie o ryzyku ciąży i powikłaniach , niby tylko o to chodzi tak? A kto tu mówi o dzieciach, chodzi im tylko o seks, zabezpieczeń jest do wyboru. Niektóre bardziej cywilizowane mają ten punkt zniesiony. Podchodzą do tego neutralnie. Tu w tym cebulostwie wszystko jest karane.
nik cytuj
03-01-2024
Artykuł 201 kodeksu karnego (k.k.) dotyczy przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. W kontekście zapytania, istotne jest dokładne zrozumienie zakresu tego artykułu, ponieważ dotyczy on różnych form naruszeń wolności seksualnej, w tym przemocy seksualnej czy wykorzystywania seksualnego.

Kluczowe jest tutaj rozróżnienie między dobrowolnymi relacjami seksualnymi a działaniami, które naruszają wolność seksualną innej osoby. Polskie prawo, podobnie jak większość systemów prawnych, chroni wolność seksualną jednostek, a karalność konkretnych zachowań określa w oparciu o kryteria, takie jak brak zgody, wiek, stosunek zależności czy wykorzystanie.

Jeżeli chodzi o dobrowolne relacje seksualne między dorosłymi, które odbywają się za obopólną zgodą, to generalnie nie są one przedmiotem artykułu 201 k.k. Zatem, odpowiedź na pytanie, „jakim prawem za to ich karać?”, sprowadza się do tego, że w przypadku wzajemnej zgody i braku innych czynników naruszających prawo (jak np. wykorzystanie zależności), takie relacje nie podlegają karze na podstawie tego artykułu.

W kontekście wzmianek o „ryzyku ciąży i powikłaniach”, prawo karne nie zajmuje się bezpośrednio tymi kwestiami w kontekście dobrowolnych relacji seksualnych między dorosłymi. Zabezpieczenia antykoncepcyjne, ich dostępność i wybór, choć są ważnymi kwestiami zdrowia publicznego i praw reprodukcyjnych, nie są regulowane przez artykuł 201 k.k.

Podsumowując, artykuł 201 k.k. ma na celu ochronę wolności seksualnej, a nie penalizację dobrowolnych, wzajemnych relacji seksualnych między dorosłymi. Koncentruje się na działaniach, które naruszają tę wolność poprzez brak zgody, przymus, wykorzystanie czy inne niezgodne z prawem zachowania.
 
anonim cytuj
04-01-2024
To co mówisz, ok, ale co z tymi co są za granicą? Jak to jest z tym art. 201 k.k. w kontekście międzynarodowym? Jakieś kraje mają podobne przepisy, a inne nie? Jak to działa, gdy Polak jedzie za granicę, albo obcokrajowiec jest w Polsce? To wtedy polskie prawo ich łapie czy jak? Czy jak Polak robi coś za granicą, co jest legalne tam, ale w Polsce nie, to jak wróci, to mogą go ścigać za to, co zrobił? Albo na odwrót, obcokrajowiec robi coś w Polsce, co jest u nas nielegalne, ale u niego w kraju legalne, to oni go ścigają w jego kraju? Jak to jest?
 
anonim cytuj
04-01-2024
zastosowanie artykułu 201 k.k. w kontekście międzynarodowym zależy od wielu czynników, w tym od miejsca popełnienia przestępstwa, narodowości sprawcy oraz od obowiązujących umów międzynarodowych i zasad eksterytorialności polskiego prawa karnego.
 
anonim cytuj
04-01-2024
No to teraz jeszcze jedno pytanko mi się nasuwa. Jak to jest z tymi innymi krajami, gdzie np. legalne jest coś, co u nas jest zakazane przez ten art. 201 k.k.? Jak ktoś z Polski jedzie do takiego kraju, to on może tam robić te rzeczy legalnie, bo tamtejsze prawo na to pozwala, tak? I jak wróci do Polski, to nasze prawo już go za to nie ściga, bo to zrobił legalnie gdzie indziej, czy jak to jest? A co z tymi, co przyjeżdżają do Polski z krajów, gdzie mają luźniejsze prawa i tu nagle łapią ich za coś, co u nich jest ok? Jak oni mają wiedzieć, co mogą, a czego nie mogą robić w Polsce, skoro u nich jest inaczej? Czy to nie jest trochę niesprawiedliwe?
 
anonim cytuj
04-01-2024

Sugerowane Tematy

Pojazd zastępczy.
W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ pojazd typu camper. W dowodzie rejestracyjnym jest wpisane "pojazd osobowy, 8 miejsc". Z oznaczenia modelu wynika, że jest to pojazd wyposażony w łózko i szereg udogodnień do karawaningu. Ubezpieczyciel chce jako pojazd zastępczy podstawić busa z 8 miejscami. Wartość najmu busa to 200-250 złotych za dobę, kampera 500-800. Gdzie szukać przepisu do poparcia swojego stanowiska? A może stanowisko TU ...
Jaki jest termin na zrzeczenie sie spadku w imieniu małoletniego?
Witam wszystkich serdecznie! Proszę o pomoc w doliczeniu się terminu do kiedy mogę zrzec się spadku w imieniu małoletniego syna. 14 marca 2022 ja zrzeklam się spadku po dziadku. 9.08 złożony wniosek do sądu dla nieletnich o zgodę 23.11 Sąd wydał postanowienie o zgodzie na odrzucenie spadku. Postanowienie przyszło pocztą odebrane 30.11 Z góry dziękuję...
Wpis w księdze wieczystej a prawo do dziedziczenia.
Dziedziczenie nieruchomości: 1. status prawny nieruchomości - własność 2. Kto figuruje jako właściciel w KW - siostra 3. Czy nieruchomość jest wyłączną własnością spadkodawcy, czy współwłasnością? - obecnie w kw figuruje jedynie siostra Moje pytanie dotyczy dziedziczenia spadku przez rodzeństwo, w przypadku gdzie tylko jedno z rodzeństwa jest wpisane w kw. Czy po śmierci matki nieruchomość dziedziczy jedynie siostra, która jest wpisana w kw ...
Rozwód, kontakty z dziećmi.
Teściowa lat 62 ze stopniem niepełnosprawności, pracująca zawodowo, chciałaby zebym po rozwodzie dowoziła do niej dzieci raz w miesiącu(odległość ok 160km w 1 stronę). Dotychczas do dzieci(wiek 1 i 5 lat) przyjeżdżała z mężem(mają 2 auta osobowe, mąż sprawny) raz na 2 mce. Poza tym rości sobie prawa do tego aby dzieci spędzały u niej tydzień wakacji i jakiś dzień w święta. Straszy mnie sądem rodzinnym. Co o tym myślicie? Czy może sąd mnie do taki...

Wyszukiwarka