Ograniczenie praw rodzicielskich.

Czy podstawą do ograniczania praw ojca może być notoryczne (od kilku miesięcy) odwoływanie widzeń ojca z dzieckiem? Dodam, że ojciec bardzo nalegał na ustalenie kontaktów. Sprawa była zakończona ugodą, oboje zgodziliśmy się na bardzo częste kontakty. Jednak od razu po rozprawie zaczęły się kłopoty. Ojciec twierdzi, że musi pracować ( pracuje na pół etatu u ojca i zawsze może się zwolnić, bez problemu) żeby płacić podatki na cytat." darmozjady i nieroby jak ja"). Wizyty odwołuje zazwyczaj jeden dzień przed kontaktem. Robi to złośliwie.
anonim cytuj
20-11-2023
Czy dziecko ma ograniczoną wolność że konieczne są widzenia? To domena osób w ZK czy aresztach. Są kontakty, tych ojciec nie realizuje, albo realizuje w znikomym zakresie. Powód do ograniczenia władzy to jeszcze nie jest. Czy informuje że nie będzie mógł? Informuje, może rzeczywiście nie może. Może nie chce, tego nie wiemy. Czy ewentualne ograniczenie władzy posłuży dobru dziecka? Przecież od ograniczenia władzy - nie zacznie nagle znajdować czasu na kontakty. Nawet jeśli sąd całkowicie pozbawi go władzy (a nie tylko ograniczy) to nie zmieni to prawa (a i obowiązku) do kontaktów.
Kontakty możesz egzekwować sądownie, postępowanie działa w obie strony (czyli, i uprawniony do kontaktów, jaki i zobowiązanych do ich umożliwienia rodzic może złożyć wniosek), najpierw składasz wniosek o zagrożenie nakazem zapłaty, potem po uzyskaniu tegoż zagrożenia, każde nie wywiązanie się z ustalonego terminu kontaktu sobie notujesz i idziesz złożyć wniosek o sumę przymusową, efekt (niezależnie czy od ojca dziecka uzyskasz jakieś sumy) to realizacja uregulowanych (wcześniej: zabezpieczeniem, postanowieniem, wyrokiem czy ugodą) kontaktów. Sądy orzekają mało takich sum przymusowych, na ogół już wszczęcie takiego postępowania powinno przemówić do rodzica, że kontakt z dzieckiem jest istotny.
 
anonim cytuj
20-11-2023
Żebyś się nie zdziwił. Ja ostatnio usłyszałam, że sędzia w ogóle nie widziała na oczy takiego śmiesznego wniosku, że ona rozumie w drugą stronę - jakby ojciec chciał mnie ukarać za brak kontaktów, ale w drugą stronę? Czy ja chcę go zmusić do kontaktów? Dodatkowo nie stawił się na sprawie, "bo nie dostał urlopu". A syn mi płacze w nocy, że on tęskni za tatą. Napisz do niego (za potwierdzeniem odbioru), że od dnia 21.04 np. zgłaszasz każdy brak realizowania wyroku na policji, będziesz mieć w razie wu dokumentację z notatek z policji. I że czekasz max 15 min, potem realizujesz swój własny plan na ten dzień z dzieckiem. I że będziesz domagać się zwrotu kosztów opieki jeśli masz zaplanowaną pracę, wizytę u lekarza i musisz wynająć opiekunkę. Może podziała.
 
anonim cytuj
20-11-2023

Sugerowane Tematy

Odpowiedzialność za długi rodziców.
Jestem zameldowana u rodziców w ich mieszkaniu własnościowym, ale od kilku lat tam nie mieszkam. Ostatnio dowiedziałam się, że rodzice zrobili sobie spory dług nie płacąc czynszu. Wiem, że z czasem z tego powodu może zostać nałożony komornik, aby ściągnąć należność. Pytanie: czy ja również będę pociągnięta do odpowiedzialności za ten dług i będę go musiała spłacić?...
Zadatek a zerwanie umowy.
Teściowie podpisali bardzo nie korzystną dla siebie umowę sprzedaży mieszkania. Podpisali umowę przedwstępną w biurze nieruchomości i w umowie jest informacja o zadatku 10000zł. Chcą zrezygnować z transakcji co wiążę się oczywiście z podwójną zapłatą zadatku. I teraz mam 2 pytania. Czy jest jakaś szansa na to, żeby tylko oddać kupującym ich 10000zł ? Drugie pytanie natomiast mam takie iż Pani z biura domaga się po zerwaniu umowy przedwstępne...
Zajęcie konta bankowego.
Dostałem dzisiaj z banku wiadomość SMS odnośnie blokady konta. Wszedłem na konto i mam tam informacje o zajęciu komorniczym... Jedyna informacja na koncie to: Uwaga! Na rachunkach znajdują się zajęcia egzekucyjne. oraz Wierzyciel: INTRUM JUSTITIA DEBT FUND 1 FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY NIESTANDARYZOWANY FUNDUSZ SEKURYTYZACYJNY Przez ponad 8 lat lat posiadam stały numer telefonu i adres zameldowania. Nie otrzymałem jakiegokolwiek wezwania ...
Testament.
Hej, mam dziecko z byłą żoną. Teraz jestem w nowym związku, nie mamy dzieci. Jeśli zapisze w testamencie połowę na dziecko, połowę na moją partnerkę, czy pomimo to dziecko może kiedyś podważyć mój testament? Chodzi o to, że partnerka dużo wniosła w moje życia, nie chcemy ślubu, ale też nie chce żeby po mojej śmierci została bez niczego, bo dokładała się do remont, do samochodu itp... Chcę ich podzielić na pół, jak to będzie wyglądać?...

Wyszukiwarka