Wyrównanie nagrody jubileuszowej.

Sprawa wygląda następująco: Pod konie stycznia 2022, byłem uprawniony do nagrody jubileuszowej. Jubileuszówkę otrzymałem. W kwietniu była podwyżka uposażeń z wyrównaniem od stycznia. Z tego co już się dowiedziałem powinienem dostać wyrównanie nagrody jubileuszowej w związku z podwyżką (chyba że się mylę). Do chwili obecnej wyrównania nie dostałem. osoba odpowiedzialna za te sprawy zwodzi mnie już ponad 1,5 roku stwierdzeniem "zrobi się". i tu mam pytanie, czy jest na to jakiś paragraf, akt prawny, zarządzenie itd. na okres wypłacenia pracownikowi wyrównania nagrody jubileuszowej. Ja niestety nie znalazłem. Czas wypłacenia jest ,ale czasu na wyrównanie kwoty jubileuszówki już nie ma. Pytam dlatego, że już jestem zirytowany delikatnie mówiąc tą sytuacją. Obecnie nie posiadam żadnego narzędzia prawnego aby zmusić pracodawcę do wyrównania jubileuszówki. Jeszcze ponad rok i nie będę miał prawa do roszczeń finansowych. Może to nie jest jakaś duża kwota , ale powiedziałem sobie że nie oddam im żadnej złotówki, ponieważ już mnie raz wystawili finansowo do wiatru.
anonim cytuj
17-11-2023
Należy się wyrównanie , podstawę do naliczenia stanowi:
PRZEPIS PRAWNY:
§ 8. 1. Pracownik samorządowy nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody albo w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody jubileuszowe.
2. Jeżeli pracownik samorządowy był zatrudniony równocześnie w ramach więcej niż jednego zakończonego stosunku pracy, do okresu uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się jeden z tych okresów zatrudnienia.
3. Pracownikowi samorządowemu, który wykonuje pracę w urzędzie lub jednostce w czasie urlopu bezpłatnego udzielonego przez pracodawcę w celu wykonywania tej pracy, okres zatrudnienia u tego pracodawcy poprzedzający dzień rozpoczęcia urlopu bezpłatnego wlicza się do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej.
4. Nagrodę jubileuszową wypłaca się niezwłocznie po nabyciu przez pracownika samorządowego prawa do tej nagrody.
5. Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi samorządowemu w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla pracownika samorządowego jest to korzystniejsze - wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty.
 
anonim cytuj
17-11-2023
Skoro ta się zmieniła należy dokonać przeliczenia.
Pozostaje złożyć skargę do PIP.
 
anonim cytuj
17-11-2023
U mnie sytuacja wygląda trochę inaczej ( mój błąd nie napisałem wcześniej) jestem żołnierzem zawodowym i w razie czego muszę napisać tzw. meldunek do swojego dowódcy na osobę odpowiedzialną za zrobienie decyzji finansowych, a do tego potrzebuję konkretny paragraf abym miał czym się podeprzeć na niewypłacenie wyrównania w terminie , który de facto chyba nie jest określony. Dlatego osoba odpowiedzialna za zrobienie decyzji czuję się pewnie , ponieważ nie mogę go jakkolwiek zmusić do wyrównania mi jubileuszówki.
 
anonim cytuj
17-11-2023
Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 maja 2004 r. w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych. -§ 4. 1. od 2023 r
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 20 marca 2023 r.
w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych.
 
anonim cytuj
17-11-2023
"§ 8. Nagrodę jubileuszową wypłaca z urzędu dowódca jednostki wojskowej właściwy do wypłaty tej
nagrody, nie później niż w terminie 14 dni od dnia nabycia do niej prawa."
czyli rozumiem że mogę się powołać na ten paragraf ? Jeżeli mogę, to czy istnieją jakieś przesłanki aby wystąpić lub napisać o odsetki karne, w związku z opóźnieniem ? ( też nie znalazłem) Nie chcę żadnych odsetek, tylko chcę ich wprowadzić w stan paniki celem przyspieszenia mojej sprawy.
 
anonim cytuj
17-11-2023
Powinieneś wskazać jak już oba -§ 4. 1. i 8
Nie znam procedur w wojsku do kogo powinieneś wystąpić , ale myślę ze obowiązuje droga służbowa
 
anonim cytuj
17-11-2023
Zgodnie z § 8 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 20 marca 2023 r. w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych, nagroda jubileuszowa powinna być wypłacona z urzędu przez dowódcę jednostki wojskowej, odpowiedzialnego za wypłatę tej nagrody, nie później niż w terminie 14 dni od dnia nabycia do niej prawa. W sytuacji opóźnienia w wypłacie, można się powołać na ten przepis, by domagać się wypłaty należnych środków.

Co do kwestii odsetek karnych za opóźnienie w wypłacie, obowiązujące przepisy prawne nie przewidują bezpośrednio możliwości żądania odsetek karnych w przypadku opóźnień w wypłacie nagrody jubileuszowej dla żołnierzy zawodowych. Jednakże, istotne jest, że możliwość żądania odsetek może wynikać z ogólnych zasad odpowiedzialności cywilnej, jeśli opóźnienie w wypłacie nagrody jubileuszowej spowodowało dodatkowe szkody finansowe.

Ponadto, § 4 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej również może być istotny w kontekście tej sprawy, szczególnie w odniesieniu do określenia wysokości należnej nagrody jubileuszowej i warunków jej wypłaty.
 
anonim cytuj
22-11-2023

Sugerowane Tematy

Ubezwłasnowolnienie rodzica.
Ojciec został ubezwłasnowolniony z powodu choroby przez matkę. A teraz po śmierci matki, muszę składać jakieś pisma do sądu żeby ojciec był dalej ubezwłasnowolniony?? Nie wiem czy coś trzeba w tym temacie załatwiać czy nie?? Czy to dalej cały czas jest ważne?? Z góry dziękuję za pomoc....
Kara z UFG.
Witam. Ostatnio zawierałem nową polisę OC zdalnie. Oczywiście jak większość nie przeczytałem OWU. W warunkach był wpis że jeśli do następnego dnia nie zostanie zaksięgowana kwota za ubezpieczenie to umowa nie wchodzi w życie. Każdy potrafi sobie wyobrazić moje zdziwienie po przeczytaniu maila z ubezpieczalni że jest ono nie ważne i odsyłają mi pieniądze. A więc do sedna. Zostałem bez OC i na dzisiejszy dzień grozi mi maksymalna kara z UFG. Na pew...
Czy policjant mający dziecko poniżej 4 roku życia musi się zgadzać na wyjazd na szkolenie?
Witam. Czy policjant mający dziecko poniżej 4 roku życia musi się zgadzać na wyjazd na szkolenie, które trwa ponad miesiąc i jest ono oddalone o kilka set km od domu? Żona również pracuje na pełen etat....
Wystawiłam fakturę z czasem do zapłaty 14 dni. Dzisiaj mija te 14 dni i przelewu brak. Co mogę teraz zrobić?
Działalność nierejestrowana i faktury. Wystawiłam swoją pierwsza fakturę na działalności nierejestrowanej - moje pierwsze kroki w tym temacie. Wystawiłam fakturę z czasem do zapłaty 14 dni. Dzisiaj mija te 14 dni i przelewu brak. Faktura na 300 zł. Co mogę teraz zrobić?...

Wyszukiwarka