Wyrównanie nagrody jubileuszowej.

Sprawa wygląda następująco: Pod konie stycznia 2022, byłem uprawniony do nagrody jubileuszowej. Jubileuszówkę otrzymałem. W kwietniu była podwyżka uposażeń z wyrównaniem od stycznia. Z tego co już się dowiedziałem powinienem dostać wyrównanie nagrody jubileuszowej w związku z podwyżką (chyba że się mylę). Do chwili obecnej wyrównania nie dostałem. osoba odpowiedzialna za te sprawy zwodzi mnie już ponad 1,5 roku stwierdzeniem "zrobi się". i tu mam pytanie, czy jest na to jakiś paragraf, akt prawny, zarządzenie itd. na okres wypłacenia pracownikowi wyrównania nagrody jubileuszowej. Ja niestety nie znalazłem. Czas wypłacenia jest ,ale czasu na wyrównanie kwoty jubileuszówki już nie ma. Pytam dlatego, że już jestem zirytowany delikatnie mówiąc tą sytuacją. Obecnie nie posiadam żadnego narzędzia prawnego aby zmusić pracodawcę do wyrównania jubileuszówki. Jeszcze ponad rok i nie będę miał prawa do roszczeń finansowych. Może to nie jest jakaś duża kwota , ale powiedziałem sobie że nie oddam im żadnej złotówki, ponieważ już mnie raz wystawili finansowo do wiatru.
anonim cytuj
17-11-2023
Należy się wyrównanie , podstawę do naliczenia stanowi:
PRZEPIS PRAWNY:
§ 8. 1. Pracownik samorządowy nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody albo w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających nagrody jubileuszowe.
2. Jeżeli pracownik samorządowy był zatrudniony równocześnie w ramach więcej niż jednego zakończonego stosunku pracy, do okresu uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się jeden z tych okresów zatrudnienia.
3. Pracownikowi samorządowemu, który wykonuje pracę w urzędzie lub jednostce w czasie urlopu bezpłatnego udzielonego przez pracodawcę w celu wykonywania tej pracy, okres zatrudnienia u tego pracodawcy poprzedzający dzień rozpoczęcia urlopu bezpłatnego wlicza się do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej.
4. Nagrodę jubileuszową wypłaca się niezwłocznie po nabyciu przez pracownika samorządowego prawa do tej nagrody.
5. Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi samorządowemu w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla pracownika samorządowego jest to korzystniejsze - wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty.
 
anonim cytuj
17-11-2023
Skoro ta się zmieniła należy dokonać przeliczenia.
Pozostaje złożyć skargę do PIP.
 
anonim cytuj
17-11-2023
U mnie sytuacja wygląda trochę inaczej ( mój błąd nie napisałem wcześniej) jestem żołnierzem zawodowym i w razie czego muszę napisać tzw. meldunek do swojego dowódcy na osobę odpowiedzialną za zrobienie decyzji finansowych, a do tego potrzebuję konkretny paragraf abym miał czym się podeprzeć na niewypłacenie wyrównania w terminie , który de facto chyba nie jest określony. Dlatego osoba odpowiedzialna za zrobienie decyzji czuję się pewnie , ponieważ nie mogę go jakkolwiek zmusić do wyrównania mi jubileuszówki.
 
anonim cytuj
17-11-2023
Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 maja 2004 r. w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych. -§ 4. 1. od 2023 r
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 20 marca 2023 r.
w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych.
 
anonim cytuj
17-11-2023
"§ 8. Nagrodę jubileuszową wypłaca z urzędu dowódca jednostki wojskowej właściwy do wypłaty tej
nagrody, nie później niż w terminie 14 dni od dnia nabycia do niej prawa."
czyli rozumiem że mogę się powołać na ten paragraf ? Jeżeli mogę, to czy istnieją jakieś przesłanki aby wystąpić lub napisać o odsetki karne, w związku z opóźnieniem ? ( też nie znalazłem) Nie chcę żadnych odsetek, tylko chcę ich wprowadzić w stan paniki celem przyspieszenia mojej sprawy.
 
anonim cytuj
17-11-2023
Powinieneś wskazać jak już oba -§ 4. 1. i 8
Nie znam procedur w wojsku do kogo powinieneś wystąpić , ale myślę ze obowiązuje droga służbowa
 
anonim cytuj
17-11-2023
Zgodnie z § 8 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 20 marca 2023 r. w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych, nagroda jubileuszowa powinna być wypłacona z urzędu przez dowódcę jednostki wojskowej, odpowiedzialnego za wypłatę tej nagrody, nie później niż w terminie 14 dni od dnia nabycia do niej prawa. W sytuacji opóźnienia w wypłacie, można się powołać na ten przepis, by domagać się wypłaty należnych środków.

Co do kwestii odsetek karnych za opóźnienie w wypłacie, obowiązujące przepisy prawne nie przewidują bezpośrednio możliwości żądania odsetek karnych w przypadku opóźnień w wypłacie nagrody jubileuszowej dla żołnierzy zawodowych. Jednakże, istotne jest, że możliwość żądania odsetek może wynikać z ogólnych zasad odpowiedzialności cywilnej, jeśli opóźnienie w wypłacie nagrody jubileuszowej spowodowało dodatkowe szkody finansowe.

Ponadto, § 4 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej również może być istotny w kontekście tej sprawy, szczególnie w odniesieniu do określenia wysokości należnej nagrody jubileuszowej i warunków jej wypłaty.
 
anonim cytuj
22-11-2023

Sugerowane Tematy

Rezygnacja z pracy przed zawarciem umowy.
Dzień dobry, na okres wakacji postanowiłam zatrudnić się w tzw. call center. Wczoraj przeszłam szkolenie, na moim komputerze zostało zainstalowane mi odpowiednie oprogramowanie i dzisiaj był mój pierwszy dzień pracy. Czuję, że to nie dla mnie i będzie mi ciężko wytrzymać, ale nie wiem jak podejść do rezygnacji. Umowę teoretycznie zawieram od dzisiaj, jednak dopiero dzisiaj dostałam maila z nią i jak się okazało muszę ją wydrukować, wypełnić i o...
Zbyt wysokie koszty adwokackie dla oskarżyciela posiłkowego.
Mój znajomy miał sprawę o niewielką kradzież, poddał się karze na podstawie 387 kpk., żeby skrócić postępowanie i dostał bardzo niskie zawiasy. Na rozprawę stawił się pokrzywdzony z adwokatem, który działał jako oskarżyciel posiłkowy. Rozprawa trwała max. 40 minut, sąd go skazał i zasądził od niego dla pokrzywdzonego 2300 zł kosztów adwokackich. To chyba lekka przesada. Co znajomy może zrobić ?...
Umowa dożywocia
Proszę o poradę gdyż sprawa jest skomplikowana. Moja żona wpadła na pomysł żeby mój wujek przepisał na nią pół jego domu w którym mieszkaliśmy w formie dożywocia. On nie chciał tego zrobić. Żona wkręcała mi żebym go przekonał bo to dla dzieci i że będziemy mieć dużo kasy jak sprzedamy to później. Wujek był nie ugięty przez dwa lata. Dopiero gdy zmarła jego siostra i poczuł że został sam zgodził się przepisać w formie dożywocia na moją żonę. Powie...
Umowa o pracę na okres próbny.
Witam, mam następujące pytanie. Pierwsza umowa o pracę jaką moja mama zawarła z pracodawcą była na okres 3 miesięcy. Czy to automatycznie czyni ją umową na okres próbny? W umowie nie ma żadnej wzmianki że jest na okres próbny. Jest napisana identycznie jak kolejne umowy na czas określony. Chodzi o stwierdzenie kiedy mama powinna dostać umowę na czas nieokreślony, a więc czy ta pierwsza umowa wlicza się do limitu 3 umów na czas określony, czy jes...

Wyszukiwarka