Wskazanie lokalu socjalnego.

Chciałbym się zapytać czy nie doszło do złamania prawa jeżeli chodzi o wskazanie lokalu socjalnego, który nie spełnia kryteriów i warunków pomieszczenia tymczasowego ( z mamą byliśmy eksmitowani w 2015 roku 20 kwietnia ), do sutereny, pomieszczenia piwnicznego, bez poziomu przy ziemi, z zawilgoconą przegrodą budowlaną wewnętrzną ( punkt 4 mówi o tym że przegrody budowlane nie mogą być zawilgocone ), budynek ma ponad 100 lat, do tego dochodzi zła cyrkulacja powietrza, ponadto lokal nie został odpowiednio zaadaptowany do mieszkania, od ziemi ciągnie zimno strasznie w ciągu zimy jak są mrozy, tbsy twierdzą że przegroda budowlana nie jest zawilgocona, to jak to rozumieć skoro przegroda jest mokra, wilgotna i dochodzi do wilgoci nawet powyżej 70% ( mam osuszacz powietrza który pracuje non stop), w związku z tym jeżeli mogę na drodze postepowania sądowego domagać się odpowiedniego zaadaptowania lokalu tak aby on spełniał przesłanki przewidziane w prawie budowlanym, czy mogę ubiegać się też o obniżenie czynszu za ten lokal (płace 321 zł razem ze wszystkim), prosiłbym o pomoc prawną.
anonim cytuj
14-11-2023
Proszę zadać konkretne pytanie, bądź pytania.
Czy mogę domagać się odszkodowania, czy mogę domagać się odpowiedniego zaadaptowania lokalu tak aby spełniał on kryteria lokalu socjalnego, czy nie doszło do złamania prawa ( punkt 4 ), zgodnie z artykułem 104.
 
anonim cytuj
14-11-2023
W tbsach nie stwierdzili że przegroda budowlana wewnętrzna jest mokra, byli 2 razy czy nawet więcej, osuszacz wskazuje od 55 % do powyżej 65 %, w zależności czy są opady czy nie, dodam że jedzenie się psuje od wilgoci, mogę zamieścić zdjęcia do oceny, wyraźnie na nich widać że są mokre, zawilgocone a dalej są suche, widać to gołym okiem, w latach 70 budynek miał być zburzony, wprawdzie budynek jest docieplony, wykonano stolarkę okienną, ale to nie zmieniło tego że jest wilgoć, burmistrz tłumaczy że też ma wilgoć w domku jednorodzinnym, ale nie ma mokrej, zawilgoconej ściany, według wykładni urzędu skarbowego jest to pomieszczenie piwniczne, dlatego że nawet suterena to jest jak okna są metr od poziomu ziemi, a u mnie jest 40 i 50 cm, nie ma nawet poziomu, mieszkanie wskazane jako socjalne nie zostało odpowiednio zaadaptowane, a wilgoć nie została ograniczona czy cokolwiek można by było z tym zrobić, jeżeli chodzi o przegrodę wewnętrzną budowlaną, tbsy mają to gdzieś i ma być płacony czynsz, oczywiście płace.
Jest wysoka wilgoć w tej suterenie, przegroda budowlana jest mokra.
 
anonim cytuj
14-11-2023
A próbowałeś skierować do nich oficjalne pismo, a nie tylko rozmawiać? Czasem jest inna reakcja na pismo, szczególnie, gdy w piśmie zażąda się obniżenia opłat z uwagi na zły stan techniczny. Można też poszukać kogoś, kto posiada miernik wilgotności materiału albo wykona oznaczenie wilgotności ściany metodą CM. To może być argument w dyskusji.
 
anonim cytuj
14-11-2023
Osoby z tbsów były u mnie i zbywają mnie, występowałem z pismem kilka razy i to było dawno temu, zbywają mnie, spółka jest zadłużona, nic nie robią z mokrą ścianą, jakie kroki prawne mogę wykonać?? Wilgoć przy ścianie jest wysoka, w osuszaczu higrometr precyzyjnie nie wskazuje tak jak miernik, pytanie jeżeli wyśle im maila i mnie będą dalej zbywać, co mogę zrobić w tej sytuacji??
 
anonim cytuj
14-11-2023

Sugerowane Tematy

Zaniżenie wartości nieruchomości.
Jeśli osoba w pozwie o przeniesienie własności nieruchomości wycenia nieruchomość na 10 tysięcy, a ona jest warta ponad 100 tysięcy to poniesie jakieś konsekwencje w sądzie? W tym przypadku opłata od pozwu wyniosła 500 złotych, a powinna dużo więcej....
Najem lokalu a podatek od nieruchomości.
Mam pytanie, czy jako wynajmująca dom mam obowiązek płacenia podatku rocznego od nieruchomości, którą wynajmuje ?...
Najem okazjonalny
Witam serdecznie, piszę tutaj poniewaz moze juz ktos mial podobne doswiadczenia i może mi poradzić co powinienem zrobić w tej sytuacji. Od ponad czterech lat wynajmuje mieszkania na umowie najmu okazjonalnego. Do tej pory mialem juz trzech lokatorów. Przy dwóch pierwszych nie bylo problemow. Mieszkanie zostało pozostawiane w stanie do posprzątania, lekkiego odświeżenia i mogłem wynająć je dalej. Przy ostatniej kobiecie odebrałem mieszkanie w moc...
Najem okazjonalny- Oszukany przez najemcę
Witam serdecznie, piszę tutaj poniewaz moze juz ktos mial podobne doswiadczenia i może mi poradzić co powinienem zrobić w tej sytuacji. Od ponad czterech lat wynajmuje mieszkania na umowie najmu okazjonalnego. Do tej pory mialem juz trzech lokatorów. Przy dwóch pierwszych nie bylo problemow. Mieszkanie zostało pozostawiane w stanie do posprzątania, lekkiego odświeżenia i mogłem wynająć je dalej. Przy ostatniej kobiecie odebrałem mieszkanie w moc...

Wyszukiwarka