Prace społeczne.

Mam do odpracowywania 30godzin miesięcznie, czy pomimo pracy zawodowej na 3 zmiany, można będzie to jakoś pogodzić? w sensie chodzi o to czy pani kurator będzie mogła się ze mną dogadać co do godzin w danym tyg. w którym to będę mógł odpracować?
anonim cytuj
14-11-2023
Mam do odpracowywania 30 godzin miesięcznie, czy pomimo pracy zawodowej na 3 zmiany, można będzie to jakoś pogodzić? Czy pani kurator będzie mogła się ze mną dogadać co do godzin w danym tygodniu, w którym to będę mógł odpracować?


Ustalenia z kuratorem: W przypadku obowiązku odpracowania godzin prac społecznych, kurator sądowy jest osobą odpowiedzialną za nadzór nad wykonywaniem tego obowiązku. Możliwe jest indywidualne ustalenie z kuratorem harmonogramu pracy społecznej, tak aby nie kolidowało to z obowiązkami zawodowymi.

Elastyczność godzin: W praktyce, kuratorzy sądowi często wykazują elastyczność w ustalaniu harmonogramu prac społecznych, zwłaszcza jeśli osoba zobowiązana do ich wykonania jest zatrudniona. Ważne jest jednak, aby z góry omówić swoją sytuację i przedstawić kuratorowi harmonogram pracy zawodowej.

Zgłaszanie niemożności wykonania pracy społecznej: Jeżeli w danym okresie niemożliwe jest wykonanie pracy społecznej z powodu obciążenia pracą zawodową, należy jak najszybciej poinformować o tym kuratora i poszukać rozwiązania, np. przesunięcia terminu wykonania obowiązków.

Dokumentowanie pracy zawodowej: Warto mieć przy sobie dokumentację potwierdzającą grafik pracy zawodowej, aby móc ją przedstawić kuratorowi w razie potrzeby.

Podsumowując, kluczowe jest nawiązanie otwartej komunikacji z kuratorem w celu ustalenia realnego i wykonalnego planu odpracowania godzin prac społecznych. Kuratorzy sądowi zazwyczaj biorą pod uwagę indywidualne okoliczności i starają się dostosować wymagania do możliwości osoby zobowiązanej do odpracowania godzin.
 
anonim cytuj
22-12-2023
Dzięki za informację. A co w przypadku, gdy moje obowiązki zawodowe nie pozwalają na odpracowanie wymaganych godzin w danym miesiącu? Czy istnieje możliwość rozłożenia tych godzin na dłuższy okres czasu lub jakieś inne rozwiązanie, które uwzględniałoby moją sytuację zawodową? Chciałbym uniknąć konfliktu z prawem, ale jednocześnie muszę dbać o swoje obowiązki zawodowe.
 
anonim cytuj
22-12-2023
A co w przypadku, gdy moje obowiązki zawodowe nie pozwalają na odpracowanie wymaganych godzin w danym miesiącu? Czy istnieje możliwość rozłożenia tych godzin na dłuższy okres czasu lub jakieś inne rozwiązanie, które uwzględniałoby moją sytuację zawodową?


Negocjacje z kuratorem: W pierwszej kolejności, zalecam podjęcie rozmowy z kuratorem sądowym w celu wyjaśnienia Twojej sytuacji. Możesz wyjaśnić, że ze względu na obowiązki zawodowe, trudno Ci wywiązać się z obowiązku odpracowania 30 godzin w ustalonym czasie.

Rozłożenie godzin: W niektórych przypadkach, kurator może zgodzić się na rozłożenie godzin na dłuższy okres czasu. Jest to rozwiązanie indywidualne i zależne od elastyczności oraz rozumienia sytuacji przez kuratora.

Inne formy odpracowania: Można również zapytać kuratora o możliwość wykonania prac społecznych w innej formie, która lepiej wpasuje się w Twój harmonogram. Na przykład, mogą to być zadania, które można wykonać w weekendy lub po godzinach pracy.

Dokumentacja z pracy: Ważne jest, aby przedstawić kuratorowi dokumentację potwierdzającą Twoje obowiązki zawodowe, na przykład grafik pracy. Pomoże to w uzasadnieniu Twojej prośby o dostosowanie harmonogramu prac społecznych do Twoich możliwości.

Przestrzeganie terminów: Należy pamiętać, że kurator ma określone ramy czasowe, w których prace społeczne muszą zostać wykonane. W związku z tym, ważne jest, aby jak najszybciej podjąć działania w celu znalezienia rozwiązania.
 
anonim cytuj
22-12-2023

Sugerowane Tematy

Dodatkowe ubezpieczenie chorobowe.
Zatrudniłam się pierwszy raz na umowie zlecenie. Powiedzcie co oznacza dodatkowe ubezpieczenie chorobowe? Ile odciągają jeśli mam w umowie 22zl netto za godzinę? Czy w razie wolnego na opiekę nad córką "jestem bezpieczna"? Czy taka umowa ma jakieś plusy?...
warunki ugody
Witam. Prosze o porade. Warunki ugody zawarte przez strony w postępowaniu mediacyjnym - od kiedy wchodzą w życie, od kiedy należy je realizować? Od daty zawarcia ugody czy dopiero po zatwierdzeniu jej przez sąd?...
Spadek - testament.
Siostra mojego dziadka zmarła ponad pół roku temu, jest testament w którym przepisała na mnie mieszkanie. Żyjącymi krewnymi są: siostra zmarłej(Irena) oraz dzieci zmarłego również brata (Grzegorz i Sławek). Jakie dokumenty oraz w ilu egzemplarzach muszę złożyć w sądzie o otwarcie sprawy o spadek?...
zwrot zamówienia (pod wymiar)
Zakupiliśmy grzejnik z funkcja elektryczna na specjalne zamówienie (pod wymiar). Chcielibyśmy zwrócić produkt, natomiast producent nie chce przyjac go, ze względu na to, ze był pod zamówienie. Jeśli nie minelo 30 dni od daty zakupu rzeczywiście nie ma możliwości , aby go oddać?...

Wyszukiwarka