Dziedziczenie a separacja.

Witam jestem z mężem od 2 lat po ślubie mamy córkę, tego roku odziedziczyłam dom po tacie lecz z mężem nie mamy podpisanej rozdzielności jeśli sprzedam nieruchomość i kupię za te środki inną to będzie wliczać się do majątku małżeństwa czy w dalszym ciągu pozostanie jako dziedziczenie i mąż nie będzie miał do tego prawa ?? Proszę o rady i ewentualna pomoc jakie mogę zastosować druki prawne dodam również że z mężem jesteśmy w trakcie załatwiania spraw o separacje
anonim cytuj
07-11-2023
Separacja nie rokuje dobrze. Nikt nie wnosi o separację jak małżeństwo dobrze rokuje. W przypadku rozwodu po prostu ta nieruchomość pozostanie nietknięta przy podziale majątku. Niczego nie będzie trzeba udowadniać. Wystarczy poświadczenie nabycia spadku. W przypadku gdy pieniądze ze spadku zaczną żyć swoim życiem to adwokaci się ucieszą bo zarobią. Straty na wydatki sądowe to dziesiątki tysięcy złotych. Biegli wyceny adwokaci i to po obydwu stronach. Jak zacznie pani nowe życie to wtedy podejmie pani decyzję co zrobić ze spadkiem. Proszę też skorzystać z porady dobrego adwokata. Jednorazowy wydatek a korzyści niewymierne.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Jeśli sprzedasz swoją własność nadal pozostaje twoja własności nie męża. Zadbaj żeby w akcie notarialnym był zapis że nabyte z pieniędzy osobistych że spadku.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Mając na uwadze kwestię majątku nabytego w trakcie małżeństwa oraz jego status w przypadku separacji czy rozwodu, kluczowe są przepisy dotyczące ustawowego ustroju majątkowego małżeńskiego, które regulowane są przez Kodeks rodzinny i opiekuńczy.

Art. 31 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi, że majątek nabyty przez jednego z małżonków w drodze spadku, po upływie roku od dnia ślubu, wchodzi w skład majątku osobistego tego małżonka. Majątek osobisty nie wchodzi w skład wspólnego majątku małżonków.

Jeśli sprzedasz swoją własność nadal pozostaje twoja własności nie męża. Zadbaj żeby w akcie notarialnym był zapis że nabyte z pieniędzy osobistych że spadku.


W przypadku sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia i zakupu innej nieruchomości za te środki, istotne jest, aby w akcie notarialnym dokonującym zakupu nowej nieruchomości zawrzeć informację, że środki pochodzą z majątku osobistego. Taki zapis pomoże w przyszłości udowodnić, że nowa nieruchomość również należy do majątku osobistego i nie podlega podziałowi w przypadku rozwodu czy separacji.

Jednakże, jeżeli środki ze sprzedaży domu zostaną w jakiś sposób zmieszane z majątkiem wspólnym małżonków, może to skomplikować udowodnienie, że nowa nieruchomość nie wchodzi w skład majątku wspólnego. Dlatego kluczowa jest dokumentacja pochodzenia środków oraz celowe ich rozdzielenie od wspólnych funduszy małżonków.

Podczas trwającego postępowania o separację, warto też pamiętać o art. 43 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który stanowi, że od momentu orzeczenia separacji małżonkowie mogą ustanowić rozdzielność majątkową, co również wpłynie na kwestie zarządzania majątkiem osobistym i wspólnym.
 
anonim cytuj
07-11-2023

Sugerowane Tematy

Osoba sprzedaje działkę, nie posiada konta, pieniądze kupujący przelewa na konto córki sprzedającego, zgłosić to do Us?
Witam, osoba sprzedaje działkę, nie posiada konta, pieniądze kupujący przelewa na konto córki sprzedającego , czy jeśli córka wyciągnie pieniądze na drugi dzień i odda ojcu to musi zgłosić to do Us?...
Ustawa o praniu brudnych pieniędzy i przeciwdziałaniu terroryzmowi.
Znajomy pomagał sąsiadowi w ogródku, kosił trawę, przycinał drzewka, rąbał drewno do kominka, grabił. Sąsiad wg wypracowanych godzin przelewał mu na konto raz w miesiącu kasę. Trwało to kilka miesięcy. Były to małe kwoty między 200, a 600 zł. W tytule wypłaty było tylko "wpłata". Teraz bank wzywa znajomego do osobistego wstawienia się w banku w celu wytłumaczeniu z jakiego źródła ma te wpłaty. Napisali coś o ustawie prania brudnych pien...
196kk
artykul ten powinien brzmieć "obraza uczucia polskich katolików" - bo do tego głównie słuzy, Jest tez w szczególności nadużywany przez różnej maści nawiedzonych. Do wywalenia i zasypania wapnem....
Czy można iść do sądu na zwolnieniu lekarskim?
Witam. Znalazłem się w skomplikowanej sytuacji. Jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu złamanej nogi, która uniemożliwia mi chodzenie bez pomocy. Jednak mam zbliżający się termin w sądzie związany z moim rozwodem. Czy mój stan zdrowia daje mi prawo do prośby o przesunięcie terminu rozprawy? Czy muszę dostarczyć sądowi kopię mojego zwolnienia lekarskiego? Co jeśli moja żona, która jest stroną przeciwną, zarzuci, że celowo wykorzystuję moje zwo...

Wyszukiwarka