Komornik jest zawieszony i od roku nie ma z nim kontaktu, co w takiej sytuacji?

Witam, mam pytanie, jesli komornik jest zawieszony i od roku nie ma z nim kontaktu ani nie ma mozliwosci spotkania i dogadania sie co w takiej sytuacji zrobic, nie mam zamiaru rozmawiac z asystentami tylko z komornikiem, celem dogadania splaty
anonim cytuj
23-07-2022
W takiej sytuacji wyznaczony został zastępca komornika. Art. 42 USTAWA z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych.
 
anonim cytuj
23-07-2022
W takiej sytuacji wyznaczony został zastępca komornika. Art. 42 USTAWA z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych.

nic nie przyszlo ze jest zmiana komornika, a tamtego niema juz od roku
 
anonim cytuj
23-07-2022
nic nie przyszlo ze jest zmiana komornika, a tamtego niema juz od roku

proszę iść do kancelarii lub zadzwonić i tam zaczerpnąć informacji.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Z komornikiem nie można dogadać spłaty ,spłatę możesz dogadać z wierzycielem lub przez komornika złożyć propozycje spłaty do wierzyciela
 
anonim cytuj
23-07-2022
Witam, mam pytanie, jesli komornik jest zawieszony i od roku nie ma z nim kontaktu ani nie ma mozliwosci spotkania i dogadania sie co w takiej sytuacji zrobic, nie mam zamiaru rozmawiac z asystentami tylko z komornikiem, celem dogadania splaty


W przypadku, gdy komornik jest zawieszony w wykonywaniu swojego zawodu, zgodnie z art. 42 Ustawy o komornikach sądowych z dnia 22 marca 2018 r., wyznacza się zastępcę komornika, który przejmuje prowadzone przez niego sprawy. Jeśli nie otrzymałeś odpowiedniego zawiadomienia w tej sprawie, warto skontaktować się z kancelarią komorniczą, w której komornik prowadził Twoją sprawę, aby dowiedzieć się, kto obecnie jest odpowiedzialny za nią.

nic nie przyszlo ze jest zmiana komornika, a tamtego niema juz od roku


Brak zawiadomienia o zmianie komornika może wynikać z błędu administracyjnego. Najlepszym rozwiązaniem jest osobiście udać się do kancelarii komorniczej lub skontaktować telefonicznie, aby uzyskać pełne informacje na temat Twojej sprawy.

Jeśli chodzi o dogadanie spłaty, warto zwrócić się bezpośrednio do wierzyciela z propozycją ugody. W wielu przypadkach wierzyciel może być bardziej skłonny do negocjacji niż komornik. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz skomunikować swoją propozycję spłaty za pośrednictwem komornika, możesz to zrobić, ale ostateczna decyzja w sprawie akceptacji warunków spłaty należy do wierzyciela.
 
anonim cytuj
23-08-2023
dobrze, ale co jeśli nie mam kontaktu do tego wierzyciela? Jak wtedy dogadać się w sprawie spłaty, skoro komornika nie ma? Może jest jakaś inna droga, żeby dowiedzieć się kto obecnie prowadzi moją sprawę? Jakieś rejestr czy coś?
 
anonim cytuj
23-08-2023
Zgodnie z art. 42 Ustawy o komornikach sądowych z dnia 22 marca 2018 r., w przypadku zawieszenia komornika w jego obowiązkach wyznaczany jest zastępca komornika. Jeżeli nie otrzymałeś zawiadomienia o zmianie komornika, może to wynikać z uchybienia w procedurze administracyjnej kancelarii komorniczej. Jeśli chodzi o kontakt z wierzycielem:

Wszystkie dokumenty egzekucyjne, które otrzymałeś w związku z postępowaniem komorniczym, powinny zawierać dane wierzyciela. Należy przeszukać te dokumenty w poszukiwaniu informacji kontaktowych.
Jeśli nie posiadasz takich dokumentów lub dane w nich zawarte są nieaktualne, możliwe jest zwrócenie się do sądu, który wydał tytuł wykonawczy (np. nakaz zapłaty), z prośbą o udostępnienie danych kontaktowych wierzyciela.
Ponadto, jeśli chodzi o sprawdzenie, kto obecnie prowadzi Twoją sprawę komorniczą, można zwrócić się z prośbą o informację do krajowego rejestru długów lub odpowiedniej izby komorniczej. Tam powinny być dostępne aktualne informacje na temat przypisanych spraw danemu komornikowi.
W razie dalszych wątpliwości lub problemów z uzyskaniem odpowiednich informacji, warto rozważyć skorzystanie z pomocy organów nadzoru nad komornikami.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy przy rozdzielności majątkowej można rozliczać się wspólnie?
Czy jeżeli zawarłem z żoną przed ślubem "rozdzielność majątkowa" to możemy się razem rozliczyć czy jak to wygląda? Nie chcemy później po US chodzić i się tłumaczyć...
Czy inwestor musi zapłacić umówiona na początku kwotę?
Została zawarta umowa ustna między inwestorem a wykonawcą. Wykonawca miał poprawić i dokończyć pracę po kimś. Istotne było to by zrobić to szybko ze względu na pogodę. Praca i materiały zostały wycenione na 2250 zł i inwestor zgodził się na podaną kwotę. Ze względu na pogodę praca została wykonana od razu w ciągu weekendu. Zakończenie pracy zostało zgłoszone inwestorowi po czym inwestor poprosił o numer konta celem przelania ustalonej kwoty za wy...
Mandat za parkowanie na terenie prywatnym.
Witam ostatnio widziałem tutaj na grupie post i chciałem się upewnić czy to prawda. Mianowicie miałem auto zaparkowane za zakazem parkowania ale było to na terenie osiedla i drogi a właściwie parkingu który należy do spółdzielni. Policja zostawiła karteczkę za szyba i to prawda ze nie moga mi wcisnąć mandatu jak się wstawię bo na terenie prywatnym nie maja prawa mnie za to wykroczenie karać ? ...
Zwolnienie z podatku dochodowego do 26 roku życia.
Moja mama aktualnie jest właścicielem mieszkania. Będzie chciała je przekazać w darowiźnie (czyli nie jest to opodatkowane) mi, czyli jej córce. Mam 19 lat, studiuje i nie pracuje. Wiem że osoby do 26 roku są zwolnione z podatku dochodowego. Jeśli wynajmę te mieszkanie to będzie to mimo wszystko jakaś moja forma zarobku. I teraz pojawia się pytanie, czy będę musiała odprowadzać podatek za te mieszkanie czy nie?...

Wyszukiwarka