Ojciec dziecka ukrywa dochód.

Dzień dobry, były partner prowadzi swój biznes. Niestety jego dochody wykazują 0 lub minusowy przychód. Wiem że zarabia z pewnością ponad 20 tysięcy. Nie mam jak udowodnić tego przychodu. Co mogę zrobić? O ile mogę się starać na dziecko?
anonim cytuj
07-11-2023
Jak długo prowadzi swój biznes? Jeżeli latami, to nikt mu nie uwierzy, że prowadzi coś, co nie daje mu pieniędzy.
Poza tym liczą się możliwości zarobkowe, a nie faktyczne zarobki.
 
anonim cytuj
07-11-2023
To czy rodzic dziecka zarabia tak czy siak nie zwalnia go z obowiązku łożenia na dziecko. W pozwie o alimenty opisujesz sytuację majątkową oraz możliwości zarobkowe rodzica (tzn. to co wiesz, a nie czego się domyślasz, o resztę dopyta ową osobę sąd). Ponad to opisujesz koszty dziecka. Zliczasz wszelkie wydatki czyli % czynszu za mieszkanie, mediów itd., koszty edukacji dziecka, medycynę, wydatki na spożywkę, chemię, ubezpieczenia, a nawet część benzyny jeśli wozisz dziecko samochodem ora szczególne potrzeby dziecka. Dokładasz do tego siebie (Twoja sytuacja j.w., status / podział sprawowania opieki nad dzieckiem) i wtedy powstaje Ci kwota wnioskowanych alimentów. To nie jest tak, że alimenty na dziecko np. 7-letnie to kwota x i kropka. Wokół jest mnóstwo zmiennych. Ja mam od sądu na 7-latkę zabezpieczenie 1000 zł (oczywiście ojciec nie płaci nawet grosza; zabezpieczenie udzielane na zasadach opieki ojca co drugi weekend pt-pon plus wakacje, ferie itd. plus połowa kosztów dużych wydatków), we wniosku o alimenty (sprawa w styczniu, na pierwszy termin nie chciało mu się nawet przyjść) ok 2500 zł, jako że pan jest wysoko postawionym menedżerem, bardzo szeroko wykształconym oraz własną wolą nie widzącym swoich dzieci wcale, bo ma je w głębokim poważaniu.
 
anonim cytuj
07-11-2023
W przypadku podejrzenia, że były partner ukrywa dochody, aby uniknąć płacenia odpowiedniej wysokości alimentów, istnieją odpowiednie środki prawne do wyegzekwowania obowiązku alimentacyjnego.

Dzień dobry, były partner prowadzi swój biznes. Niestety jego dochody wykazują 0 lub minusowy przychód. Wiem że zarabia z pewnością ponad 20 tysięcy. Nie mam jak udowodnić tego przychodu. Co mogę zrobić? O ile mogę się starać na dziecko?


W takiej sytuacji można złożyć pozew o alimenty i w trakcie postępowania sądowego wskazać na faktyczne możliwości zarobkowe byłego partnera. Sąd bierze pod uwagę nie tylko dochody udokumentowane, ale również potencjalną zdolność do zarobkowania. W tym przypadku możesz wnioskować o zobowiązanie drugiej strony do ujawnienia rzeczywistych dochodów lub nawet o powołanie biegłego, który oceni rzeczywisty stan finansowy strony.

To czy rodzic dziecka zarabia tak czy siak nie zwalnia go z obowiązku łożenia na dziecko. W pozwie o alimenty opisujesz sytuację majątkową oraz możliwości zarobkowe rodzica


Zgodnie z art. 133 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, obowiązek alimentacyjny jest uzależniony od potrzeb osoby uprawnionej oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości osoby zobowiązanej do płacenia alimentów. W trakcie procesu alimentacyjnego sąd bada zarówno faktyczne potrzeby dziecka, jak i możliwości zarobkowe rodzica. Można również wnioskować o zabezpieczenie alimentów na czas trwania postępowania, co jest uregulowane w art. 738 Kodeksu postępowania cywilnego.

Pamiętaj, aby w pozwie o alimenty szczegółowo opisać wszystkie wydatki związane z utrzymaniem i wychowaniem dziecka. Udokumentowanie wyższych kosztów życia dziecka, jak również wyższych zarobków drugiego rodzica, może wpłynąć na wysokość zasądzonych alimentów. Sąd może również wydać postanowienie o ujawnienie dochodów i majątku zobowiązanego do płacenia alimentów, co ma na celu zapewnienie, że alimenty będą ustalane na sprawiedliwym poziomie.
 
anonim cytuj
07-11-2023

Sugerowane Tematy

Upadłość konsumencka.
Witam. Od jakiegoś czasu jestem dość sporo zadłużony. Przez pewien czas miałem pewne problemy w życiu przez co odsetki urosły do tego stopnia, że nie jestem w stanie spłacić wszystkiego. Przez trudną sytuację materialną byłem zmuszony wrócić do rodziców. Od pewnego czasu czytam i zastanawiam się nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Mam jednak kilka pytań: 1.Czy syndyk może zająć nieruchomość i ruchomości moich rodziców, z których korzystam n...
kto moze przejrzec akta w prokuraturze?
Moja siostra jest podejrzana o popelnienie przestępstwa. Nie ma jej aktualnie w kraju, ale rozmawialem z nią przez WhatsApp, i ona nie wie czego oni w ogole moga od niej chciec z tej prokuratury. W zwiazku z tym moje pytanie. Czy moge ja pojsc do prokuratury i czy udostepnia mi akta sprawy do przejrzenia?...
Podatek po sprzedaży działki.
Przed laty dziadek nieformalnie kupił działkę od sąsiada. Transakcja odbyła się bez udziału notariusza. Nabyłem spadek po ojcu, w którego skład weszła wspomniana nieruchomość. Okazało się, że własności działki ojciec nie nabył i dopiero ja na skutek zasiedzenia uzyskałem wspomniany tytuł prawny. Od rozprawy o zasiedzenie minęło 2 lata, a o spadek 14 lat. Czy zapłacę podatek po sprzedaży całości działki?...
Czy jest kara za brak wymiany prawa jazdy po zmianie nazwiska?
Znajoma po ślubie zmieniła nazwisko, wymieniła dowód osobisty, zgłosiła wszędzie, ale zapomniała wymienić prawo jazdy. Od tego czasu minęło prawie 3 lata. Czy idąc do urzędu i składając wniosek może otworzyć karę? Czy mandat może nałożyć tylko policja? Znajoma teraz boi się iść i składać wniosek....

Wyszukiwarka