Podrobiony testament.

Sprawa spadkowa. Otworzony testament, który w 100% nie jest napisany i podpisany przez daną osobę. Napisany na kawałku kartki. Znam pismo i wiem że jest to podrobione. Jak to udowodnić? Sprawa jest odroczona, testament zakwestionowany. Co dalej? Wszystko według testamentu przepisane na siostrę.
anonim cytuj
07-11-2023
Co to znaczy, że testament jest zakwestionowany?
Występuje Pan z pełnomocnikiem?
 
anonim cytuj
07-11-2023
"Z racji zakwestionowania testamentu odraczam rozprawę" dosłownie takie stwierdzenie padło. Zakwestionowanie czyli tak jak napisałem w poście. Stwierdzenie przed sądem, że mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że w.w. testament jest fałszywy a podpis podrobiony. Samemu, bez pełnomocnika.
 
anonim cytuj
07-11-2023
No to jak chce Pan udowodnić, że testament został sfałszowany? Jakie potrafi Pan przywołać dowody na tę okoliczność?
 
anonim cytuj
07-11-2023
A o co spytałem w poście? Pytam dokładnie o to o co mnie pani pyta w komentarzu...
 
anonim cytuj
07-11-2023
No ale ja nie wiem jakie ma Pan dowody na to, że testament został podrobiony. Dlatego pytam. Od razu mówię że Pana przekonanie nie wystarczy. Naturalne wydaje się zasięgnięcie opinii biegłego z zakresu porównawczych badań pisma..
 
anonim cytuj
07-11-2023
Po prostu znam pismo i widzę gołym okiem że to nie jest to samo pismo. Wiem, że to nie wystarczy dlatego też pytam jak mogę to udowodnić. Czy przy podważeniu testamentu i po moim stwierdzeniu, że testament może być podrobiony to sąd wyznacza biegłego, czy jak się dalej toczy sprawa? Sąd odroczył rozprawę i co dalej? Po czyjej stronie jest piłeczka, że tak powiem?
 
anonim cytuj
07-11-2023
Jak to udowodnić? Sprawa jest odroczona, testament zakwestionowany. Co dalej?


Po kwestionowaniu testamentu i odroczeniu sprawy przez sąd, najczęściej następnym krokiem jest przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego grafologa. To na podstawie art. 279 k.p.c. sąd może z urzędu lub na wniosek strony powołać biegłego w celu zbadania autentyczności podpisu na dokumencie.

Czy przy podważeniu testamentu i po moim stwierdzeniu, że testament może być podrobiony to sąd wyznacza biegłego, czy jak się dalej toczy sprawa?


Jeżeli podnoszone są wątpliwości co do autentyczności testamentu, sąd ma obowiązek zbadania tych wątpliwości. Zgodnie z art. 227 k.p.c., w procesie dowodowym strony mają obowiązek wskazania dowodów na poparcie swoich twierdzeń. W praktyce oznacza to, że jeśli strona procesowa zgłosi wniosek o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego, sąd z reguły taki dowód dopuszcza, chyba że oceni go za oczywiście bezcelowy.

W związku z tym, że sprawa została odroczona i testament zakwestionowany, sąd może sam z urzędu, ale częściej na wniosek zainteresowanej strony, zlecić wykonanie ekspertyzy grafologicznej. Ważne jest, aby taki wniosek był jak najszybciej złożony po odroczeniu sprawy, aby proces mógł być kontynuowany.

Po czyjej stronie jest piłeczka, że tak powiem?


Obecnie to na Pana, jako strony zakwestionującej testament, spoczywa ciężar inicjatywy procesowej. Powinien Pan złożyć wniosek o powołanie biegłego grafologa w celu zbadania autentyczności podpisu na spornym testamencie. Po złożeniu wniosku i jego uwzględnieniu przez sąd, biegły dokona analizy i przedstawi wynik w postaci opinii. Opinia ta będzie stanowić istotny dowód w sprawie.

Zalecam przygotowanie wniosku o powołanie biegłego grafologa jak najszybciej, aby uniknąć zbędnych opóźnień w toku procesu.
 
anonim cytuj
08-11-2023

Sugerowane Tematy

Wypłata na nie swoje konto.
Witam czy jak podam w pracy konto siostry, na które będzie wpływać moje wynagrodzenie to, komornik którego ja mam może jej wejść na to konto?...
Umowa o pracę na pół etatu, a nadgodziny.
Witam, będę wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję, problem jest następujący: pracuję w systemie 12-godzinnym (ochrona). Pierwotnie byłam zatrudniona na cały etat w jednej firmie X, ale w tym roku do obsługi klienta została włączona druga firma Y. Cała załoga otrzymała do podpisania aneksy od firmy X zmieniające wymiar czasu pracy na pół etatu z dodatkowym zapisem: " Strony zgodnie ustalają, że dopuszczalna liczba godzin pracy ponad określony ...
Błąd w akcie dziedziczenia.
Po śmierci mojego ojca doszło do podziału jego części majątku na moją mamę, mnie oraz moje rodzeństwo. Niestety po zarejestrowaniu aktu dziedziczenia przez Sąd okazuje się że dla mojej mamy i dla mnie wprowadzono w nim błędny adres zamieszkania. Wyszło to na jaw dopiero po 3 latach kiedy okazało się że ojciec odziedziczył część działki po swoim bracie i z racji że ojciec nie żyje z automatu dziedziczenie przeszło na nas - nakaz płatniczy(podatek...
Czy należy mi się dzień wolny za święto w sobotę?
Witam, czy pracownik przebywający za zwolnieniu od 4 do 12 stycznia ma prawo do dnia wolnego za 6 stycznia? Znalazłam takie odpowiedzi: "Dodatkowy dzień wolny nie przysługuje jednak osobom, które są w tym dniu na zwolnieniu chorobowym, zasiłku macierzyńskim czy urlopie bezpłatnym." " Jeśli pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim, które obejmuje okresem swojego trwania również święto przypadające w sobotę, to nie traci on praw...

Wyszukiwarka