Oskarżony o kradzież.

Pracowałem prawie 3 lata na stacji paliw. Niedawno szefowa oskarżyła mnie i zmiennika o kradzież pieniędzy.
Nasza kradzież miała polegać na tym że z faktur które zostały wystawione dla klientów po pewnym czasie były poprawiane niby przez nas tak aby kasą nie trafiała do kasy kasjerów a kasy głównej ( każda transakcja trafia do lasy kasjerów a kasa główna to wszystko co wypłacaliśmy szefowej) oskarżyła nas że te pieniądze zabraliśmy my. Te faktury były rzeczywiście przez nas wystawiane za tankowanie. A później niby je zmienialiśmy aby te pieniądze się nie wyświetlały w saldzie dziennym.
Oskarżyła nas że przez 1,5 roku tak robiliśmy. Ja ze wystawiłem faktury i zmieniłem na kwotę ponad 200 tys. a kolega 80 tys. Faktury były zmieniane nie z naszych kont a z konta zakupy do którego miał każdy dostęp. Dodam że są kamery ale bardzo nie wyraźne a druga sprawa że można cofnąć się tylko o kilka dni i się kasuje wszystko...
Kolega się wyparł i odszedł. powiedział że ma to gdzieś... Mnie nastraszyli policją i znajomościami w prokuraturze. Że dzwonili do znajomego w prokuraturze i że on im powiedział że kilka lat za kratami mam jak w banku. Mam rodzinę i dzieci małe więc się przestraszyłem. Szefostwo powiedziało że jak się nie przyznam to załatwia tak w prokuraturze że pójdę siedzieć. A bałem się bo że tak powiem jak ktoś nie brał faktury na paliwo to się czasem pisało faktury dla kogoś kto potrzebuje. i oni o tym wiedzieli i to wykorzystali i straszyli że się nie pozbieram i parę lat posiedzę. Od razu mnie zmusili że aby tego nie zgłosili tego na policję o prokuraturę to muszę im dać zabezpieczenie. I jeszcze tego samego dnia mnie zmusili żebym pojechał z nimi do zaprzyjaźnionego notariusza i ustalili zabezpieczenie w 4 księdze. Oczywiście na całą kwotę moją i dopisali mi to kolegi oraz zrobili inwentaryzację itp. i wyszło prawie 300 tys.
Co ja mam robić? Do końca lutego zgodnie z zabezpieczeniem ma im oddać kwotę cała. Stracę cały majątek? Czy mogę coś działać? Mam jakieś szansę? Z tym notariuszem to byłem zastraszony i nie myślałem racjonalnie. Bałem się że mnie wsadzą i dzieci nie zobaczę...
anonim cytuj
06-11-2023
Przyznałeś się do czegoś czego nie zrobiłeś?
 
anonim cytuj
06-11-2023
No można tak powiedzieć... Znaczy inaczej... Wystawiałem faktury jak ktoś nie brał na inne osoby i brałem od nich za to kasę z litra. Wiem że to też jest przestępstwo. Nie myślałem racjonalnie...bałem się że mnie wsadzą a teraz stracę pewnie cały majątek.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Co ty niby u tego "znajomego" notariusza podpisałeś, ale dokładnie.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Gdyby głupota mogła latać, to byś właśnie okrążał 4 raz ziemię...
Tak naprawdę z wstępnego opisu za dużo to Ci zrobić nie mogą, bo nie ma na to żadnych dowodów (poza ich twierdzeniami, które mogą być linią obrony) skoro kamery monitoringu się same kasują, a zmiany były dokonywane z ogólnodostępnego konta kasowego. Równie dobrze mogli to robić właściciele. Straszyli Ciebie, że wystawiasz faktury bez pokrycia, ale skoro o tym wiedzieli to też popełnili przestępstwo, bo powinni to niezwłoczne zgłosić, dodatkowo to Oni jako firma są wystawcą faktury.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Mówisz że za dużo zrobić nie mogą. To co mam robić teraz? U notariusza jest wpis w 4 księdze na zabezpieczeniu. Nie oddam to mnie zlicytuje. Co robić? Jak walczyć? Stracę cały dorobek życia
 
anonim cytuj
06-11-2023
Bardziej chodziło o to że za bardzo nic ci nie mogli zrobić i tylko ciebie straszyli. Ale ty popełniłeś największą głupie swojego życia i poszedłeś do notariusza.
 
anonim cytuj
06-11-2023
I co teraz mogę zrobić?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Iść do porządnego adwokata. Potem iść na Policję i się przyznać do wszystkiego i powiedzieć że cię szantażowali.
Ty zapewne będziesz musiał powiedzieć komu sprzedawałeś FV itd., i za co pewnie też dostaniesz wyrok.
 
anonim cytuj
06-11-2023

Sugerowane Tematy

Jak dostarczyć rzeczy do aresztu śledczego?
Partner został zatrzymany w areszcie śledczym, jak dostarczyć mu ubrania czy golarki i inne środki czystości? Poprostu zrobić paczkę i przesłać do aresztu z jego danymi ? Może ktoś się orientuje co mogę zabrać na widzenie czy wtedy mogę przekazać mu np. znaczki pocztowe pieniądze?...
Czy komornik może zająć pieniądze z PITU na wspólnym koncie?
Czy komornik może zająć pieniądze z PITU na wspólnym koncie, które mam raz mężem (ja jestem dłużnikiem nie mąż ale wspólne konto)....
Kłopoty z niezgodnymi zapisami w umowie najmu
Chciałbym zapytać o coś, co zaczyna mi spędzać sen z powiek. Mam problem z moją obecną umową najmu. Mieszkam w tej kawalerce od prawie roku, a od dwóch miesięcy mój wynajmujący próbuje wprowadzić do umowy najmu zapisy, które wydają mi się dość niepokojące. Chciałby wpisać do umowy najmu zapis, który obliguje mnie do pokrycia wszystkich napraw powyżej 500 zł. Dodatkowo, chce wprowadzić zapis, który daje mu prawo do wejścia do mieszkania bez upr...
Spadek po mamie. Co mogę zrobić by bratowa zaprzestała rozdawnictwa?
Zmarła mama ,z bratem jestem skłócona, wniosek o spadek został złożony, sprawa koniec września. Tymczasem bratowa rozdaje rzeczy po mojej mamie po rodzinie i znajomych. Co mogę zrobić by bratowa zaprzestała rozdawnictwa ,bo zanim dojdzie do sprawy nic nie zostanie....

Wyszukiwarka