Działania terenowe komornika.

Zastanawia mnie kwestia egzekucji komorniczej z wejściem do lokalu w którym nie mieszka dłużnik.
Dlaczego?
Kiedyś dostałem na swój adres list z firmy windykacyjnej adresowany do właściciela mieszkania sprzed 20 lat. Mieszkanie jest moją własnością od ponad 5 lat kalendarzowych (bliżej 10 )
Urodziło się jednak w mej głowie pytanie: a co gdyby komornik przyszedł do mojego mieszkania w którym kiedyś zamieszkiwał dłużnik, otworzył by pod moją nieobecność mieszkanie, dokonał zniszczeń, zajął moją własność i jeszcze "ukradł kilka ton złota schowanego w szufladzie"?. Komornik upierał by się że występuje jako urzędnik i posiada prawomocny tytuł wykonawczy przeciwko osobie, która tu nie mieszka. Ja mógł bym być w miesięcznej delegacji i nie dowiedział bym się o włamaniu przez ten czas.
Całe mieszkanie mogło by zostać zniszczone, niezabezpieczone i ogołocone.
Czy taki komornik występował by wtedy jako urzędnik czy raczej jako osoba prywatna dokonująca włamania? Odpowiedzialność karna czy sąd cywilny?
Cały temat można pewnie rozszerzyć na inne służby mające możliwość wtargnąć gdzieś (np. policja "podejrzewająca że w obszarze nieruchomości właśnie jest popełniane przestępstwo) i każda z tych grup będzie miała inne smaczki.
anonim cytuj
03-11-2023
Komornik dokonuje zajęcia a nie plądruje mieszkanie jak banda złodziei. Nie ma mowy o zniszczeniu, ogołoceniu czy pozostawieniu miejsca zajęcia niezabezpieczonego. Podobnie policja jak i inne służby.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Komornik dokonuje zajęcia a nie plądruje mieszkanie jak banda złodziei.

Powinien się tak zachować. W życiu bywa różnie. Jak np. sprawa z traktorem.
a co gdyby komornik przyszedł do mojego mieszkania w którym kiedyś zamieszkiwał dłużnik, otworzył by pod moją nieobecność mieszkanie, dokonał zniszczeń, zajął moją własność i jeszcze "ukradł kilka ton złota schowanego w szufladzie"?

To teoretycznie on osobiście odpowie karnie i cywilnie za swoje zaniedbania tudzież przekroczenia uprawnień bądź wprost przestępstwa. Zakładając, że do takich dojdzie w trakcie czynności, bo może być tak, że jego wejście do mieszkania obcego dla dłużnika będzie uprawnione.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Czyli strawa do rozstrzygnięcia w sądzie. Słowo komornika przeciwko poszkodowanemu, który nie ma nic wspólnego z dłużnikiem. A sąd albo uzna, że miał prawo tam wejść, albo że nie. Dla komornika pewnie zbędne ryzyko (pewnie tak zrobić nie powinien) ale z drugiej strony to różnie bywa.
 
anonim cytuj
03-11-2023

Sugerowane Tematy

Wypowiedzenie umowy.
Cześć, na mojej umowie zlecenie mam wpisany okres wypowiedzenia 7 dni, jako, iż jest to umowa zlecenie, to czy mogę ją zerwać ze skutkiem natychmiastowym? Czy jednak ten okres mnie obowiązuje?...
Kradzież
Witam Zostałam przyłapana z towarem o wartości 100.97, dostałam mandat Jednakże według monitoringu na przestrzeni 3 miesięcy okradlam sklep na 666 złotych Dostałam wezwanie na przesłuchanie w sprawie tych kradzieży na 666 złotych Czy sąd będzie sumował te kradzieże? Jakiej kary się spodziewać? Jestem osobą z czystą kartą ...
Czy rodzina mieszkająca w bloku może ubiegać się o dodatek osłonowy?
Witam Czy rodzina mieszkająca w bloku i mająca tzw ogrzewanie centralne z miasta ( podłączono do niego całe osiedle ) - może ubiegać się o dodatek osłonowy?...
Dział spadku.
Odziedziczyłem po zmarłym ojcu mieszkanie razem ze swoją matką (akt poświadczenia dziedziczenia). Obecnie chce zrobić dział spadku i swoją cześć przepisać na mamę (względy osobiste). Obecnie brat mojego zmarłego Ojca zajął się sprawą spadkową po ich zmarłych wcześniej rodzicach. W tym momencie jest orzeczenie sądu że zarówno mi jak i mojej matce przypada jakaś cześć tego spadku (ziemia, grunty, itd.). Brat ojca ma nasze pełnomocnictwo i sprzedaje...

Wyszukiwarka