Działania terenowe komornika.

Zastanawia mnie kwestia egzekucji komorniczej z wejściem do lokalu w którym nie mieszka dłużnik.
Dlaczego?
Kiedyś dostałem na swój adres list z firmy windykacyjnej adresowany do właściciela mieszkania sprzed 20 lat. Mieszkanie jest moją własnością od ponad 5 lat kalendarzowych (bliżej 10 )
Urodziło się jednak w mej głowie pytanie: a co gdyby komornik przyszedł do mojego mieszkania w którym kiedyś zamieszkiwał dłużnik, otworzył by pod moją nieobecność mieszkanie, dokonał zniszczeń, zajął moją własność i jeszcze "ukradł kilka ton złota schowanego w szufladzie"?. Komornik upierał by się że występuje jako urzędnik i posiada prawomocny tytuł wykonawczy przeciwko osobie, która tu nie mieszka. Ja mógł bym być w miesięcznej delegacji i nie dowiedział bym się o włamaniu przez ten czas.
Całe mieszkanie mogło by zostać zniszczone, niezabezpieczone i ogołocone.
Czy taki komornik występował by wtedy jako urzędnik czy raczej jako osoba prywatna dokonująca włamania? Odpowiedzialność karna czy sąd cywilny?
Cały temat można pewnie rozszerzyć na inne służby mające możliwość wtargnąć gdzieś (np. policja "podejrzewająca że w obszarze nieruchomości właśnie jest popełniane przestępstwo) i każda z tych grup będzie miała inne smaczki.
anonim cytuj
03-11-2023
Komornik dokonuje zajęcia a nie plądruje mieszkanie jak banda złodziei. Nie ma mowy o zniszczeniu, ogołoceniu czy pozostawieniu miejsca zajęcia niezabezpieczonego. Podobnie policja jak i inne służby.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Komornik dokonuje zajęcia a nie plądruje mieszkanie jak banda złodziei.

Powinien się tak zachować. W życiu bywa różnie. Jak np. sprawa z traktorem.
a co gdyby komornik przyszedł do mojego mieszkania w którym kiedyś zamieszkiwał dłużnik, otworzył by pod moją nieobecność mieszkanie, dokonał zniszczeń, zajął moją własność i jeszcze "ukradł kilka ton złota schowanego w szufladzie"?

To teoretycznie on osobiście odpowie karnie i cywilnie za swoje zaniedbania tudzież przekroczenia uprawnień bądź wprost przestępstwa. Zakładając, że do takich dojdzie w trakcie czynności, bo może być tak, że jego wejście do mieszkania obcego dla dłużnika będzie uprawnione.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Czyli strawa do rozstrzygnięcia w sądzie. Słowo komornika przeciwko poszkodowanemu, który nie ma nic wspólnego z dłużnikiem. A sąd albo uzna, że miał prawo tam wejść, albo że nie. Dla komornika pewnie zbędne ryzyko (pewnie tak zrobić nie powinien) ale z drugiej strony to różnie bywa.
 
anonim cytuj
03-11-2023

Sugerowane Tematy

Notarialna umowa darowizny.
Witam, ojciec chce mi darować dom, który jest wart powiedzmy milion, ale u notariusza żeby mniej zapłacić chce powiedzieć ze dom jest wart 500 000 żeby zapłacić mniej notariuszowi, bo podobno notariusz nalicza swoja opłatę od wartości domu. Czy to prawda ? I czy wiążą się z tym jakieś konsekwencje?...
Czy „Umowę na czas określony” moge miec cały czas
Witam. Mam nadzieje, ze moge sie tu Panstwa zapytac. Czy „Umowę na czas określony” moge miec cały czas, czy konkretna ilość razy, zanim dostane umowę na czas nieokreślony?...
zakup laptopa z 2 ręki
Witam! Chcę zakupić laptopa z 2 ręki jednak osoba która go sprzedaje nie może znaleźć dokumentów. Nie sądzę, żeby sprzęt był kradziony czy coś w tym stylu ale przezrony zawsze ubezpieczony. Czy wystarczy mi umowa kupna sprzedaży i ewentualne oświadczenie sprzedającego, że laptop pochodzi z legalnego źródła w razie W?...
Świadczenia rodzinne
przyjechałam właśnie do Polski z Niemiec . W Niemczech nie pobierałam niczego na dziecko gdyż nie posiadałam z synem nawet meldunku . Mój mąż pracuje w Niemczech ma gewerbe , mamy intercyzę i zaznaczam to nie jest Ojciec mojego syna, nie jest wpisany jako ojciec, złożyłam wniosek o 500 plus na dziecko miesiąc temu i dalej nic przyszła mi informacja z której nic nie rozumiem ponieważ wynika z niej że muszą sprawdzić czy mój mąż nie pobiera niczeg...

Wyszukiwarka