Komornik zajął moje wynagrodzenie za długi mojego męża.

Będę wdzięczna za pomoc w mojej sprawie.
Były mąż nie zapłacił podatku od nieruchomości i komornik zdjął tą kwotę z mojego wynagrodzenia. Nie byliśmy małżeństwem od kilku lat i nieruchomość była własnością byłego męża. Niestety nie pomyślałam o tym, że powinnam ten fakt zgłosić w urzędzie miasta. Widnieliśmy jako współwłaściciele.
Na chwilę obecną wszystkie dokumenty są w urzędzie zatem wg prawa dług był byłego męża a nie mój.
Czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy w jakiś sposób?
anonim cytuj
03-11-2023
Czy to znaczy że nie jesteś już właścicielką nieruchomości? Jest to odnotowane w treści księgi wieczystej?
Jeżeli nie, składałaś IN-1 z informacją o tym? Dostałaś decyzję o wymiarze podatku?
 
anonim cytuj
03-11-2023
Tak, nie jestem już właścicielką. W księdze wieczystej chyba jestem nadal, ale to akurat dla urzędu nie ma znaczenia.
Poniżej chronologia, może będzie bardziej przejrzyście
1. 2019 luty - rozwód i ustanowienie kto zamieszkuje którą nieruchomość i przejmuje rachunki (mieliśmy dom i mieszkanie);
2. ustanowienie wymiaru podatku na rok 2021 - wciąż jestem właścicielką, ale od 3 lat mieszka w tym mieszkaniu były mąż i w wyroku Sądowym jest ustalone, że on pokrywa opłaty. Dostałam to pismo i zapłaciłam tylko część za dom, w którym mieszkam;
3. sądowy podział majątku i od maja 2021 nie jestem właścicielką mieszkania;
4. grudzień 2021 pismo od komornika w sprawie niezapłaconego podatku + zajęcie wynagrodzenia;
5. styczeń 2022 zgłoszenie w urzędzie, że nie jestem właścicielką (zakładam, że to właśnie pismo IN-1). Przedstawiłam wyrok sądu i urzędowo podzielono podatek od nieruchomości na dwie części (za dom i mieszkanie). Za rok 2022 ja dostałam harmonogram spłat za dom, a on dostał za mieszkanie i gdyby teraz nie zapłacił urząd skieruje sprawę przeciwko niemu, a nie przeciwko nam obojgu jak to było rok wcześniej.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Jeżeli dobrze zrozumiałem, wyegzekwowano podatek od nieruchomości za rok 2021 od osoby, która miała prawidłowo zwymiarowany podatek za 2021 jako współwłaściciel. Powinnaś zapłacić dwie raty (do maja), a zapłaciłaś prawdopodobnie 3 - bo ciężko uwierzyć, żeby w grudniu prowadzili egzekucję czwartej raty.
Nie wiem czy to się kwalifikuje na wznowienie postępowania podatkowego, lepiej byłoby zapytać w dziale o prawie finansowym i podatkowym.
Jeżeli ciężary związane z nieruchomością miał pokrywać mąż, to zapewne możesz go wezwać o zwrot poniesionej kwoty, jako regres.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Zrozumiałeś dobrze, tylko na moje szczęście na wezwaniu do komornika wskazują okres od października do grudnia. Zawsze dostawałam łączona informację o podatku za dom i za mieszkanie (z wskazaniem która kwota jest za co). Ja zapłaciłam za moją część i ona została zaksięgowana na pierwsze raty. W związku z tym powstał brak na koniec roku i za ten okres obciążono moje wynagrodzenie.
Też mi nie pasowało, że w grudniu już komornik zajął wynagrodzenie i okazało się, że pomyliłam sprawy (bo to niestety nie pierwsze zajęcie mojego wynagrodzenia z jego powodu). W tej sprawie wynagrodzenie zostało zajęte w kwietniu.
Nie jestem w stanie uzyskać zwrotu od niego. Zalega z alimentami i nie płaci wielu rachunków. Próbowałam poszukać w Internecie jak mogę go wezwać o zwrot poniesionej kwoty, ale niestety znajduję tylko informacje o regresie ubezpieczeniowym
 
anonim cytuj
03-11-2023

Sugerowane Tematy

Stawkę niższa niż najniższa krajowa.
Witam. Chciałbym się zapytać, czy można coś zrobić w sytuacji, gdy na umowie mam stawkę niższą niż najniższa krajowa. W tej sytuacji jest większość pracowników. Związki próbują się się umówić na rozmowy z prezesem, ale on to normalnie olewa. Nie odpisuje na pisma. Każdy gra głupiego, że nie wie o co chodzi jak pytamy o aneksy do umowy. Dodam, że to firma państwowa. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?...
Postojowe w pracy.
Witam. Żona dostała w czwartek dwa tygodnie temu telefonicznie informację od kierowniczki, że w piątek będzie wylewana posadzka na zakładzie i w ten dzień zakład będzie zamknięty. Żona była gotowa do pracy więc powinna dostać postojowe. Teraz każą pracownikom odrobić ten piątek w sobotę. Czy jest to zgodne z prawem?...
Okres wypowiedzenia a ciąża.
Dzień dobry. Proszę pomóc co robić dalej. Jestem na wypowidzeniu do końca kwietnia. I zaszła w ciąże. Wypowiedzenie za prozuniemiem stron, decyzją była że strony pracodawcy....
Jakie wymogi trzeba spełnić co do Funduszu Alimentacyjnego?
Jakie wymogi trzeba spełnić co do Funduszu Alimentacyjnego?...

Wyszukiwarka