Urlop na żądanie.

Mam następujące pytanie: z 26 dni urlopu wypoczynkowego za chwilę wykorzystam ostatnie dwa w październiku i to będą wszystkie z 22 dni zaplanowanych. Z 4 dni urlopu na żądanie wykorzystałem już 2 i zostały 2 do wykorzystania. Ku mojemu zdziwieniu dostałem wczoraj grafik na listopad z dwoma dniami urlopu pod koniec tegoż miesiąca. Takie pytanie: czy przełożony przed końcem roku może tak od siebie wpisać resztę dni z urlopu na żądanie bez zgody pracownika ?
anonim cytuj
02-11-2023
Nie może.
 
anonim cytuj
02-11-2023
Nie może. Urlop zarówno wypoczynkowy, jak urlop na żądanie udzielane są na wniosek pracownika. Pracodawca może jedynie nie wyrazić zgody na urlop w czasie wskazanym przez pracownika, ale nie może sam tej daty wskazać bez wniosku pracownika.
 
anonim cytuj
02-11-2023
Jak złożysz skargę na kierownika to na bank ma mandat od inspektora PIP.
 
anonim cytuj
02-11-2023
Na razie obędzie się bez "skargi". Porozmawiałem z szefową i zmieniła grafik na listopad. Nie zmienia to faktu, że ona nie chce aby jakiekolwiek dni urlopu mogły przejść na następny rok. Zobaczymy czy nie zrobi tego samego w grudniu. Od innej koleżanki dowiedziałem się, że to przełożeni mojej szefowej cisną aby nic nie przeszło na przyszły rok i że ja "utrudniam". Grudzień to na poczcie ruch świąteczny, tylko co mnie ma obchodzić nieudolna polityka kadrowa poczty polskiej i niewydawanie tej formy urlopu w tym miesiącu. A może planuję wolne dni po Świętach i nie chcę być pozbawiany takiej możliwości.
 
anonim cytuj
02-11-2023
Inna sprawa jest taka, że urlopu udziela się w roku, w którym pracownik nabył do niego prawa. Ten "zaległy" to teoretycznie może powstać tylko w wyjątkowych sytuacjach. Poza tym nie wiem jaka polityka jest u Ciebie w firmie jeśli chodzi o planowanie urlopu, ale często jest tak, że plan nie obejmuje się jedynie urlopu na żądanie, czyli 4 dni. Co jest zresztą w pełni zgodne z KP. Kwestie zasad planowania urlopu masz być może uregulowane w regulaminie pracy, bo tu nie ma sztywnych zasad.
Sprawdź art. 163 i 164 KP
 
anonim cytuj
02-11-2023
Nie można planować pracownikowi urlopu - przecież z reguły pracownik musi podpisać wniosek.
Oczywista oczywistość, jednak planowanie urlopu (tworzenie planu) powinno odbywać się przy udziale pracodawcy (lub jego przedstawiciela, np. kierownika komórki organizacyjnej) i pracowników, żeby nie wywołać chaosu. Tak czy owak potrzebny jest wniosek urlopowy i jego zatwierdzenie przez pracodawcę.
 
anonim cytuj
02-11-2023
Nie można planować pracownikowi urlopu - przecież z reguły pracownik musi podpisać wniosek.
Oczywista oczywistość, jednak planowanie urlopu (tworzenie planu) powinno odbywać się przy udziale pracodawcy (lub jego przedstawiciela, np. kierownika komórki organizacyjnej) i pracowników, żeby nie wywołać chaosu. Tak czy owak potrzebny jest wniosek urlopowy i jego zatwierdzenie przez pracodawcę.
 
anonim cytuj
02-11-2023

Sugerowane Tematy

Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę na zwolnieniu lekarskim?
Witam, od kilku lat pracuję w pewnej firmie mając umowę o pracę na czas określony. Od dwóch miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim i z tego co wiem będę miał przedłużane. Na pierwszych dniach L4 byłem 16 dni w szpitalu. Mam silną depresję i obecnie jestem na kuracji lekowej oraz pod stałą kontrolą lekarza. Moje pytanie brzmi : czy pracodawca ma prawo wypowiedzieć mi umowę kiedy wrócę do pracy, czy może również powiedzieć w trakcie L4 o wypowied...
Czy pracodawca może zwolnić z dnia na dzień?
Umowa o pracę na stałe, wypowiedzenie to okres 3 miesięcy i taki okres mnie interesuje. Czy firma może mnie zwolnić prędzej? Boje się, że po prostu któregoś dnia podam wypowiedzenie, stwierdzą że mogą mnie zwolnić z godziny na godzinę. Dzięki za informacje....
Przestępstwo popełnione wiele lat temu.
Witam chciałem zadać pytanie, jeśli ktokolwiek popełni przestępstwo np. oszustwo internetowe powyżej 500pln, lub kradzież etc. w wieku 12/13 lat, i po skończeniu 20 lat (przez osobę, która popełnia przestępstwo) nagle ktoś po czasie je zgłosi, jak taka osoba odpowiada przed sądem? jako nieletni? Znalazłem na ten temat artykuł i przeczytałem że jeśli osoba popełni przestępstwo w wieku 12 lat i zostanie to zgłoszone po tym jak skończyła 18 to odpow...
Zwolnienie lekarskie.
Witam, jeżeli mam zwolnienie lekarskie wypadkowe od dnia 11.08 do 30.09, i mam umówioną wizytę dopiero na 11.09, a lekarz chirurg może wystawić takie zwolnienie tylko 3 dni wstecz, to czy zwolnienie wypadkowe jest traktowane tak jak przepracowane 33 czy tam 30 dni w pracy i mogę np, wziąć zwykłe zwolnienie od jakiegoś lekarza na okres do 11.09?...

Wyszukiwarka