Odmowa wypłaty odszkodowania za uszkodzoną przesyłkę.

Dzień dobry, potrzebuje porady czy jest sens się odwoływać czy składać pozew do Sądu?
Dnia 9 około 12/13 kurier dostarcza mi przesyłkę, proszę aby pozostawił paczkę przy garażu na podwórku a między czasie przyjeżdżam z gotówką. O 17 wracam z pracy, sprawdzam przesyłkę. Jest uszkodzenie na kartonie więc dzwonię do kuriera od razu, nie odbiera.
Próbuję złożyć odwołanie przez DHL - niestety nie mogę tego zrobić. Następnego dnia kurier generuje jakiś protokół uszkodzenia szkody, ja go wypełniam już swoimi danymi i wysyłam dla DHL. Dziś dostaję odpowiedź:
American International Group UK Limited zawiadamia, iż w wyniku postępowania likwidacyjnego
dotyczącego szkody o ww. numerze, w świetle zgromadzonych dokumentów i informacji nie
stwierdzono zaistnienia odpowiedzialności naszego Towarzystwa zgodnie z postanowieniami Umowy
Ubezpieczenia, potwierdzonej polisą numer 63110147.
Uzasadnienie
Zgodnie z treścią klauzuli ICC(A) punkt 1 oraz punkt 8, ochroną ubezpieczeniową są objęte szkody w
substancji przesyłki polegające na jej utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu, zaistniałe w czasie od
przyjęcia przesyłki do przewozu do chwili wydania przesyłki odbiorcy.
Przedmiotowa przesyłka została doręczona do Odbiorcy i odebrana bez zastrzeżeń w dniu 09.10.2023r. Pierwsza informacja o uszkodzeniu zawartości przesyłki została przekazana Przewoźnikowi dopiero
po jej odbiorze w dniu 10.10.2023 r do DHL Parcel.
Z Protokołu szkodowego, sporządzonego z udziałem Odbiorcy wynika, iż przesyłka posiadała
uszkodzone opakowanie, tak więc szkoda nosiła znamiona szkody jawnej. W takim przypadku Odbiorca
nie powinien odbierać przesyłki wykazującej widoczne uszkodzenia bez podniesienia odpowiednich
zastrzeżeń odnośnie stanu przesyłki i ewentualnego żądania sporządzenia protokołu przy odbiorze.
W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.
Realizując nałożony na zakłady ubezpieczeń obowiązek ustawowy, informujemy, że w przypadku
kwestionowania powyższej decyzji możliwe jest wystąpienia do American International Group UK
Limited, za pośrednictwem DHL Parcel Polska Sp. z o.o., z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie roszczeń
lub dochodzenie ich także na drodze postępowania sądowego
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi - kwota pobrania 700zł. Niby nie dużo ale maska uszkodzona w taki sposób, że musiała spaść z wysoka bo się zgięła bardzo gruba blacha. Niby było uszkodzenie na folii (delikatne przetarcie) ale w tym miejscu też folia była bardzo brudna przez co przetarcie mi umknęło. Jest sens walczyć?
anonim cytuj
30-10-2023
Czy sposób dostarczenia wybrałeś z oferty sprzedawcy?
Czy podpisałeś odbiór, zanim zauważyłeś uszkodzenie paczki?
 
anonim cytuj
30-10-2023
Czy sposób dostarczenia wybrałeś z oferty sprzedawcy?

Nie, po prostu dogadaliśmy cenę i sprzedawca sam miał wysłać kurierem maskę.
Nie mogę edytować poprzedniego postu, więc dodatkowe pytanie. Czy podpisałeś odbiór, zanim zauważyłeś uszkodzenie paczki?

Nic nie podpisywałem, teraz kurierzy skanują i przekazują paczkę. Chwile musiał poczekać zanim przyjechałem z pieniędzmi więc już nie starałem się go zatrzymywać zanim obejrzę dokładnie przesyłkę, zresztą sam mówił że jak coś będzie nie tak to dzwonić przyjedzie spisać protokół. Wracam z pracy - dzwonię. Niestety już nie odbierał. Więc wchodzę na stronę DHL jest informacja, żeby zgłaszać reklamacje w przeciągu 7 dni od dostarczenia. Ogólnie to zgłosiłem tego samego dnia. Co na to prawo? Będę wdzięczny za pomoc!
 
anonim cytuj
30-10-2023
Zakładam, że kupiłeś maskę od przedsiębiorcy, jako konsument. W takim wypadku, przedsiębiorca odpowiada za wysłaną rzecz do momentu jej odbioru przez konsumenta.
Moim zdaniem, już przy odbiorze powinieneś zgłosić, że paczka jest uszkodzona, a wtedy możesz złożyć reklamację w przeciągu 7dni lub nawet zgłosić się z tym do sprzedawcy, niech on sobie "walczy" z przewoźnikiem, którego zaproponował.
A tak to DHL twierdzi: "Przedmiotowa przesyłka została doręczona do Odbiorcy i odebrana bez zastrzeżeń w dniu 09.10.2023r"
Możesz próbować opisać im całą sytuację, ale wydaje mi się, że ciężko będzie Ci coś wywalczyć.
 
anonim cytuj
30-10-2023
Jeżeli naprawdę nie podpisałeś odbioru na urządzeniu elektronicznym to przedstawiasz to jako dowód że nie potwierdziłeś odbioru bez zastrzeżeń. A skoro nie potwierdziłeś to reklamację Ci uznają tylko trzeba to udowodnić. Poprosić o skan podpisu. A jeśli takowy będzie ale nie twój wskazać że to oszustwo.
Jeżeli jednak podpisałeś się bez sprawdzania zawartości to trudna sprawa będzie. Musiałbyś przedstawić jakieś nagrania z kamer na których widać że paczka byłą uszkodzona w momencie dostawy.
 
anonim cytuj
08-02-2024

Sugerowane Tematy

Przekształcenie działki z rolnej na budowlaną.
Teściowe będą przepisywać na nas dom, ale dopiero za rok, jak zostaną przekształcone działki z rolnych na budowlane, aby równo podzielić dom. My z mężem chcemy zacząć już w ten dom inwestować. I tutaj pytanie, co możemy zrobić aby jakoś się zabezpieczyć, gdyby teściowie jednak zmienili zdanie, a pieniążki już zainwestujemy. Może jakaś umowa? Czy ona może być wiążąca? Nadmienie, że nie mieszkamy z teściami....
Podział majątku po rozwodzie.
Mieszkanie kupione w połowie z darowizny, którą otrzymałam od rodziców. Na drugą połowę mieszkania wzięliśmy z mężem wspólny kredyt hipoteczny. Niestety doszło do rozwodu. Jak sąd może do tego podejść? Czy dobrze rozumiem że ex należy się 1/4 wartości mieszkania?...
Wypowiedzenie umowy z dnia na dzień.
Pracuje na umowę o pracę na czas nieokreślony 3 lata, szef kazał podpisać mi rozwiązanie umowy z dnia na dzień, bez żadnego dnia wypowiedzenia, powiedział, że jeśli tego nie podpisze to zwolni mnie dyscyplinarnie. Proszę o pomoc...
przymusowy i bezpłatny urlop
Witam. Chciałabym się poradzić co robić, gdyż pracuje w gastronomi jako osoba sprzatajaca od 5 lat w chwili obecnej na 5/8 etatu na umowę o pracę na czas nieokreślony. Gastronomia jak wiemy stoi więc pracodawca powiedział że mam nie przychodzić do pracy i albo przedstawiam l4 albo idę na bezpłatny urlop. Jako samotna matka nie mogę sobie pozwolić na bezpłatny więc pytanie jakie rozwiązania prawne wchodzą w grę jeśli się na ten urlop nie zgadzam? ...

Wyszukiwarka