Odmowa wypłaty odszkodowania za uszkodzoną przesyłkę.

Dzień dobry, potrzebuje porady czy jest sens się odwoływać czy składać pozew do Sądu?
Dnia 9 około 12/13 kurier dostarcza mi przesyłkę, proszę aby pozostawił paczkę przy garażu na podwórku a między czasie przyjeżdżam z gotówką. O 17 wracam z pracy, sprawdzam przesyłkę. Jest uszkodzenie na kartonie więc dzwonię do kuriera od razu, nie odbiera.
Próbuję złożyć odwołanie przez DHL - niestety nie mogę tego zrobić. Następnego dnia kurier generuje jakiś protokół uszkodzenia szkody, ja go wypełniam już swoimi danymi i wysyłam dla DHL. Dziś dostaję odpowiedź:
American International Group UK Limited zawiadamia, iż w wyniku postępowania likwidacyjnego
dotyczącego szkody o ww. numerze, w świetle zgromadzonych dokumentów i informacji nie
stwierdzono zaistnienia odpowiedzialności naszego Towarzystwa zgodnie z postanowieniami Umowy
Ubezpieczenia, potwierdzonej polisą numer 63110147.
Uzasadnienie
Zgodnie z treścią klauzuli ICC(A) punkt 1 oraz punkt 8, ochroną ubezpieczeniową są objęte szkody w
substancji przesyłki polegające na jej utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu, zaistniałe w czasie od
przyjęcia przesyłki do przewozu do chwili wydania przesyłki odbiorcy.
Przedmiotowa przesyłka została doręczona do Odbiorcy i odebrana bez zastrzeżeń w dniu 09.10.2023r. Pierwsza informacja o uszkodzeniu zawartości przesyłki została przekazana Przewoźnikowi dopiero
po jej odbiorze w dniu 10.10.2023 r do DHL Parcel.
Z Protokołu szkodowego, sporządzonego z udziałem Odbiorcy wynika, iż przesyłka posiadała
uszkodzone opakowanie, tak więc szkoda nosiła znamiona szkody jawnej. W takim przypadku Odbiorca
nie powinien odbierać przesyłki wykazującej widoczne uszkodzenia bez podniesienia odpowiednich
zastrzeżeń odnośnie stanu przesyłki i ewentualnego żądania sporządzenia protokołu przy odbiorze.
W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.
Realizując nałożony na zakłady ubezpieczeń obowiązek ustawowy, informujemy, że w przypadku
kwestionowania powyższej decyzji możliwe jest wystąpienia do American International Group UK
Limited, za pośrednictwem DHL Parcel Polska Sp. z o.o., z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie roszczeń
lub dochodzenie ich także na drodze postępowania sądowego
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi - kwota pobrania 700zł. Niby nie dużo ale maska uszkodzona w taki sposób, że musiała spaść z wysoka bo się zgięła bardzo gruba blacha. Niby było uszkodzenie na folii (delikatne przetarcie) ale w tym miejscu też folia była bardzo brudna przez co przetarcie mi umknęło. Jest sens walczyć?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka