Współwłasność samochodu z ex

Dzień Dobry, mam do państwa takie pytanie otóż:
Mam auto i jestem właścicielem ale te auto ma również współwłaściciela ,mojego ex ,których odszedł do innej kobiety.
Chcę te auto oddać na szrot lub sprzedać, to auto jest z 2004r, nie jest dużo wart ,ale mój ex nie chcę podpisać zgody. Chciałam te auto mu oddać ale miał mi podpisać zgodę przez notariusza i nie chcę się zgodzić.
Niestety opłaty czyli ubezpieczenie jest na moje imię i nazwisko więc, wszystkie rachunki przychodzą na mnie. Nie używam auta ponieważ oddał mi w fatalnym stanie.
Co mogę w tej chwili zrobić by się pozbyć auta?
anonim cytuj
10-12-2020
Zaczęłabym od przedsądowego wezwania do zapłaty połowy kosztów ubezpieczenia, napraw itp.
Zwykle to już wystarczy żeby się odechciało złośliwości.
 
anonim cytuj
10-12-2020
Skoro nie można polubownie pozostaje założyć sprawę w sądzie o zniesienie współwłasności samochodu.
 
anonim cytuj
10-12-2020
Tylko to trwa pewnie długo a ja już ratę na auto zapłaciłam pewnie następną też będę musiała a ja tego auta nie używam sprawa sądową też kosztuje sporo
 
anonim cytuj
10-12-2020
Pyta Pani jaką ma Pani opcje zgodnie z przepisami i dostala Pani odpowiedz, poza sadowo moze Pani robic co i jak chce
 
anonim cytuj
10-12-2020
Jeśliby Pani sytuacja dochodowa, majątkowa i osobista jest taka, że nie jest Pani w stanie ponieść kosztów sądowych bez uszczerbku w utrzymaniu koniecznym siebie i rodziny, może Pani wnieść wniosek o zwolnienie Pani od kosztów sądowych w całości – po uzyskaniu takiego zwolnienia nie istniałaby konieczność opłacenia wniosku. Może to Pani uczynić jeszcze przed złożeniem wniosku, a dopiero po uzyskaniu zwolnienia, go złożyć.
 
anonim cytuj
10-12-2020
Dziękuję, może pani wie ile, jak długo czeka się na rozprawę lub posiedzenie nie wiem jak to nazwać w sądzie, żeby wznieś współwłaściciela auta z umowy
 
anonim cytuj
10-12-2020
Zanim sąd postanowi, czy współwłasność pojazdu zostanie zniesiona, czy też nie, może minąć kilka miesięcy, a w tym czasie trzeba niestety nadal dbać o ważność przeglądów i ubezpieczenie samochodu. Nie warto czekać z załatwianiem tej sprawy, bo czas działa na Pani niekorzyść.
 
anonim cytuj
10-12-2020
Dobrze, więc innego wyjścia nie mam, czy ja i on będziemy musieli uczestniczyć w tej sprawie, czy to się odbędzie bez osobowo? Przepraszam ale boję się sądów
 
anonim cytuj
10-12-2020
Myślę, że jednak będzie Pani musiała wziąć czynny udział w rozprawie, ale to nic strasznego, w sądach pracują raczej racjonalni ludzie.
 
anonim cytuj
10-12-2020
Proszę się nie obawiać. W Pani sytuacji, sądowne zniesienie współwłasności to najlepsze wyjście.
 
anonim cytuj
10-12-2020
Czynności prawne dokonane bez zachowania wymagań z art. 199 k.c. (a zatem bez koniecznej zgody wszystkich współwłaścicieli lub stosownego orzeczenia sądu), czy z art. 201 k.c. (bez zgody większości współwłaścicieli lub zastępującego ją upoważnienia sądu) są bezwzględnie nieważne, nie mogą być później potwierdzone przez innych współwłaścicieli ( tak m.in. , wyrok z 07.02.2006r., IACa 829/05, OSA 2006/12/40)
 
anonim cytuj
10-12-2020
Czyli co mogę oddać auto na złom?
Proszę mi pomóc, bo z tych art.199 k.c i 201 k.c nic nie rozumiem
 
anonim cytuj
10-12-2020
Trzeba najpierw wystąpić do sądu o zgodę w zastępstwie współwłaściciela, z argumentami ekonomicznymi
 
anonim cytuj
10-12-2020

Sugerowane Tematy

Przedawnienie długu wobec banku.
Kredyt bankowy, bank sprzedaje dług. Nowy wierzyciel otrzymuje nakaz zapłaty z tytułem wykonalności w dniu 18.12.2013. Jak dobrze czytam z zawiadomienia sprawa do komornika złożona 7.06.2022. komornik wysyła pismo o zajęciach 20.07.2023. Po jakim czasie następuje przedawnienie złożenia nakazu zapłaty do komornika ?...
Świadczenia na dziecko zmarły ojciec
Witam. Mam problem…. Proszę o pomoc. Jestem w 7 miesiacu ciazy, natomiast ojciec dziecka popełnił samobójstwo… nie wiem co zrobić, poniewaz aktualnie nie pracuje. Nie byliśmy małżeństwem i nie wiem czy należą mi się jakieś świadczenia na zapomogę dziecka.. kto w takim przypadku ma płacić alimenty? ...
Darowizna ojciec-syn.
Teść zrobił darowiznę tylko na męża żebyśmy nie płacili podatku tak doradził teściowi notariusz. Od darowizny w sierpniu minie 5lat. Pierwsze pytanie czy po tych 5 latach może mąż sprzedać działkę bez płacenia podatku od wzbogacenia się jak to wygląda? Drugie pytanie co jeśli mężowi nie daj Boże coś się stanie ma pracę niebezpieczną pracuje na wysokości, nawet do 60m w górę. Czy jeśli nie daj Boże coś mężowi się stanie czy dom przechodzi na mnie ...
Czy dziecko może samodzielnie przekroczyć granice spoza UE?
Czy dziecko (obywatel Polski) w wieku 6 lat może samodzielnie przekroczyć granice Polski do kraju spoza UE? Dziecko ma ważny paszport oraz ważny dowód. Sądząc po wyjaśnieniach funkcjonariuszy Straży Granicznej https://www.strazgraniczna.pl/.../1302,Dziecko-w-podrozy... – tak, ale spotkałem się z wieloma komentarzami, że tak naprawdę nie. Nie znalazłam żadnych ograniczeń w poniższych ustawach: Dz.U. 1990 nr 78 poz. 461, Dz.U. 1990 nr 78 poz. 462, ...

Wyszukiwarka