Obiekt handlowy na dzierżawionej działce.

Witam, wydzierżawiłam od miasta teren na którym miałam ustawić obiekt handlowy zgodnie z przedstawiona przeze mnie wizualizacją .postawiłam przyczepę co odbiega od wizualizacji nie jest dokładnie takie ale w podobnym stylu. Stwierdzili ze jest to nieestetyczne. Cały sezon handlowałam teraz napisali mi ze mam to zabierać ,bo jest brzydkie. Zagospodarowanie terenu nie odbiega od innych zagospodarowań w tym mieście ,w czasie sezonu spotkało się z uznaniem turystów. Czy mogę się odnieść do innej instancji o stwierdzenie czy to estetyczne ,czy nie. Odbieram to jako personalny atak na mnie.
anonim cytuj
27-10-2023
Postawiła Pani przyczepę a miała postawić co?
Obiekt handlowy, wg umowy mogłam postawić na terenie ok 300 m obiekt budowlany jednokondygnacyjny nietrwałe związany z gruntem

Czyli nie wypełniła Pani warunków umowy. Na czym więc polega wg. Pani atak personalny na Panią?
 
anonim cytuj
27-10-2023
wydzierżawiłam od miasta teren na którym miałam ustawić obiekt handlowy zgodnie z przedstawiona przeze mnie wizualizacją

W sytuacji, gdy zawierana jest umowa dzierżawy z określonymi warunkami co do zagospodarowania terenu, kluczowe jest przestrzeganie tych warunków. Jeśli umowa precyzyjnie określała, jakie obiekty mogą być postawione na dzierżawionej działce, odstępstwa od tych warunków mogą prowadzić do roszczeń ze strony miasta.

postawiłam przyczepę co odbiega od wizualizacji nie jest dokładnie takie ale w podobnym stylu.

Jeśli przyczepa, którą postawiła Pani na działce, odbiega od zaakceptowanej wizualizacji, to miasto ma prawo żądać usunięcia tej przyczepy, chyba że umowa dzierżawy dopuszcza pewne odstępstwa w zakresie zagospodarowania terenu. Należy szczegółowo przeanalizować treść zawartej umowy.

Obiekt handlowy, wg umowy mogłam postawić na terenie ok 300 m obiekt budowlany jednokondygnacyjny nietrwałe związany z gruntem

Na podstawie przytoczonego fragmentu umowy, wydaje się, że przyczepa nie spełnia warunków określonych w umowie. Kluczowe w tym przypadku jest pojęcie "obiekt budowlany". Zgodnie z ustawą Prawo budowlane, obiekt budowlany to każda trwale związana z gruntem budowla lub konstrukcja. Jeśli przyczepa nie jest trwale związana z gruntem, może nie spełniać wymogów umowy.

Jeżeli Pani odbiera decyzję miasta jako atak personalny, warto zwrócić uwagę na to, czy podjęte decyzje były rzeczywiście motywowane niechęcią do Pani osoby, czy też wynikały z obiektywnych przesłanek. Jeśli uznaje Pani, że miasto postępuje w sposób nierówny wobec różnych dzierżawców, może warto zgromadzić dowody na takie postępowanie i rozważyć podjęcie działań prawnych.

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia pomogą Państwu lepiej zrozumieć sytuację.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Wydanie rzeczy osobistych przed pracodawcę.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o informację, czy pracodawca może odmówić pracownikowi, będącemu na wypowiedzeniu bez świadczenia pracy, wstępu na teren zakładu pracy w celu odebrania swoich prywatnych rzeczy z szafki? Czy jeżeli tak to jest zobowiązany do przekazania zawartości pracownikowi? Co jeżeli odmówi? ...
Złożyłem zawiadomienie o przestępstwie z art. 161 2kk, prokurator wydał postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia.
Dzień dobry, złożyłem zawiadomienie o przestępstwie z art. 161 2kk, prokurator wydał postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia, napisałem zażalenie do prokuratury i sąd na posiedzeniu podtrzymuje decyzję prokuratora, a ja jestem pewien że osoba wiedziała o tym że jest na coś chora ale mi o tym nie powiedziała, co w tej sytuacji powinienem zrobić? pozdrawiam...
Sąd ma jeszcze pół roku na odwieszenie mi wyroku
Witam moje pytanie jest takie jeżeli mam wyrok karny 2 lata w zawieszeniu do dnia 21.11.2022 to dlaczego sąd ma jeszcze pół roku na odwieszenie mi wyroku czy jest jakiś artykuł o tym że sąd ma pół roku jeszcze proszę o odpowiedź dziękuję bardzo...
Czy pracodawca ma obowiązek wysłać pracownika na badanie okresowe po dłuższej nieobecności w pracy z powodu choroby?
Czy pracodawca ma obowiązek wysłać pracownika na badanie okresowe po dłuższej nieobecności w pracy z powodu choroby? Obecnie pracownik przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym. Pracownik ma do wykorzystania urlop wypoczynkowy i pracodawca chce go udzielić zaraz po ustaniu świadczenia i wysyła go na badania okresowe przed dniem udzielenia urlopu. Czy jest to obowiązkowe? Czy badania okresowe można wykonać po wykorzystaniu urlopu?...

Wyszukiwarka