Ojciec nie wyraża zgody na wyjazd dzieci za granicę.

Czy jest szansa bez zabierania praw sądownie ustalić
- o decyzjach związanych ze zdrowiem
- żebym to ja decydowała o miejscu gdzie dzieci będą mieszkać
Chodzi mi o wyjazd na stałe za granicę ale ojciec nie wyraża zgody chociaż widuje ich raz na ruski rok i nie dzwoni. Jest alkoholikiem i jego ojciec, z którym mieszka też, jedyną trzeźwą osobą w domu jest jego matka ale ja nie będę tam puszczać dzieci o czym on wie. Nie potrzebuje zabierać mu praw bo nie o to mi chodzi.
anonim cytuj
27-10-2023
Musisz złożyć wniosek o zastępcza zgodę sądu na wyjazd za granice. Tylko weź pod uwagę, że może to nie być takie proste skoro ojciec nie wyraża zgody. Musisz podeprzeć się dobrymi argumentami dlaczego chcesz zmienić dzieciom miejsce zamieszkania.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Standardowa opcja: wniosek o zabezpieczenie miejsca zamieszkania dziecka przy Tobie oraz ograniczenie praw ojcu w kwestiach dotyczących zdrowia- ewentualnie też edukacji (z zaznaczeniem, że ojciec ma prawo do zasięgania informacji, ale pełną decyzyjność pozostawić dla Ciebie).
Do tego dopisać jeszcze zgoda na paszport i wyjazdy zagraniczne do np. 14 dni.
Zabezpieczenie miejsca zamieszkanie nie daje Ci prawa na wyjazd za granicę.
Opcja, której oczekujesz-
zastępcza zgoda Sądu na stały wyjazd za granicę lub odebranie praw ojcu i wtedy decydujesz o wszystkim samodzielnie.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Czy jest szansa bez zabierania praw sądownie ustalić

o decyzjach związanych ze zdrowiem
żebym to ja decydowała o miejscu gdzie dzieci będą mieszkać
Chodzi mi o wyjazd na stałe za granicę ale ojciec nie wyraża zgody chociaż widuje ich raz na ruski rok i nie dzwoni. Jest alkoholikiem i jego ojciec, z którym mieszka też, jedyną trzeźwą osobą w domu jest jego matka ale ja nie będę tam puszczać dzieci o czym on wie. Nie potrzebuje zabierać mu praw bo nie o to mi chodzi.

Decydując o ważnych sprawach z życia dziecka, obaj rodzice muszą wyrazić zgodę, jeśli oboje posiadają władzę rodzicielską. Jeśli jeden z rodziców nie wyraża zgody, można zwrócić się do sądu z wnioskiem o zastępczą zgodę. W Twojej sytuacji:

Możesz złożyć wniosek o zastępczą zgodę sądu na wyjazd dziecka za granicę. W wniosku należy dokładnie uzasadnić powody dla których wyjazd ten jest uzasadniony oraz dlaczego w interesie dziecka jest pozostawienie decyzji w tej kwestii w Twoich rękach.
Jeśli chodzi o decyzje dotyczące zdrowia dziecka, możesz zwrócić się do sądu z wnioskiem o ograniczenie praw ojcu w tej kwestii, z zaznaczeniem, że ojciec ma prawo do zasięgania informacji, ale decyzyjność pozostaje po Twojej stronie.
Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania, możesz również złożyć wniosek o zabezpieczenie miejsca zamieszkania dziecka u Ciebie.
Musisz złożyć wniosek o zastępcza zgodę sądu na wyjazd za granice. Tylko weź pod uwagę, że może to nie być takie proste skoro ojciec nie wyraża zgody. Musisz podeprzeć się dobrymi argumentami dlaczego chcesz zmienić dzieciom miejsce zamieszkania.


Dokładnie, argumentacja musi być przekonująca i oparta na najlepszym interesie dziecka. Wskazanie, że ojciec rzadko utrzymuje kontakt z dziećmi, ma problemy z alkoholem, oraz fakt, że dzieci przebywałyby w niekorzystnym środowisku pod opieką ojca, mogą stanowić istotne argumenty w postępowaniu sądowym.

Standardowa opcja: wniosek o zabezpieczenie miejsca zamieszkania dziecka przy Tobie oraz ograniczenie praw ojcu w kwestiach dotyczących zdrowia- ewentualnie też edukacji (z zaznaczeniem, że ojciec ma prawo do zasięgania informacji, ale pełną decyzyjność pozostawić dla Ciebie).


Zgadza się. Wniosek o zabezpieczenie miejsca zamieszkania dziecka może być ważnym krokiem w zapewnieniu stabilności dla dziecka. Jednak samo zabezpieczenie miejsca zamieszkania, jak już zostało wspomniane, nie upoważnia do wyjazdu za granicę na stałe. W tym przypadku konieczna jest zastępcza zgoda sądu lub odebranie praw ojcu. Jeśli chcesz unikać odbierania praw ojcu, skoncentruj się na uzyskaniu zastępczej zgody sądu. W obu przypadkach konieczne będzie dostarczenie sądowi odpowiedniej argumentacji i dowodów potwierdzających Twoje stanowisko.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Czy jak wygram sprawę, to mogę się starać o zwrot kosztów, które poniosłam?
Czy jak wygram sprawę, to mogę się starać o zwrot kosztów, które poniosłam, czyli adwokata? Jaka jest szansa? Czy to ciężko odzyskać? Ciemna jestem w tych sprawach....
Widzenie w areszcie.
Koleżanka doświadczyła przemocy domowej od swojego partnera. Zamknęli go w areszcie. Czy jest opcja, żeby mogła się z nim zobaczyć? Ma mu coś ważnego do przekazania....
Prawo dziedziczenia.
Jeśli zmarła osoba, nie ma męża, dzieci, jedyny brat tej osoby zmarł również, rodzice też nie żyją, to czy osobą dziedziczącą po tej zmarłej będzie jedyny syn nieżyjącego brata zmarłej? czy krąg osób uprawnionych do dziedziczenia nie obejmuje dalej niż mąż/dzieci/rodzice?...
Wynajem mieszkania.
Tydzień temu zdaliśmy właścicielom mieszkanie po trzyletnim najmie. Spisaliśmy protokół w którym były uwzględnione wycena naprawy podłogi, sprzątanie/czyszczenie krzeseł i naprawa frontu zmywarki. Więcej nic. Dziś właścicielka mieszkania pisze mi jeszcze coś o pralce. Wytarta była farba przy drzwikach pralki, ale to już było kiedy się wprowadzaliśmy. Nie ma nic na ten temat w protokole. 1. Czy musimy ponosić koszt "naprawy" tego, jeśli...

Wyszukiwarka