Widzenia z dzieckiem, a przeszłość kryminalna.

Tydzień temu były chłopak mojej siostry, i ojciec jej dziecka wyszedł z więzienia i zapowiedział, że chce się widzieć ze swoim dzieckiem. Co w przypadku kiedy będzie chciał widywać się w naszym domu i zezwoli na to moja siostra czy ja jako współwłaściciel mogę zadzwonić na policję w celu wyprowadzenia tego osobnika z domu? Ja i moja młodsza siostra boimy się go i nie chcemy żeby przebywał w naszym domu chociażby ze względu na swoją przeszłość kryminalną. Jakie podejście ma policja? Czy oleje sprawę bo moja siostra pozwala na to żeby tam był?
anonim cytuj
26-10-2023
Nie ma najmniejszego powodu żeby policja go wyprowadziła albo zakazała mu wejścia jeśli twoja siostra go samowolnie wpuszcza. Policję nie obchodzi twój strach.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Ojciec dziecka jeśli tylko sąd mu tego nie zabroni wyrokiem ma prawo się z dzieckiem spotykać. Wybór miejsca musicie uzgodnić sami ale ma prawo przebywać tam gdzie dziecko.
Jakie ma prawo przebywać tam gdzie dziecko? Na jakiej podstawie prawnej? Należy sądownie ustalić kontakty z dzieckiem i niekoniecznie musi to być adres pod którym mieszka matka z dzieckiem. Takim miejscem może być nawet McDonald czy Bajkoland. To kwestia umowna ,a nie narzucona odgórnie.

Podczas spotkania ma prawo przebywać. Gdy dziecko będzie np. chore i nie będzie mogło wyjść z domu to ma prawo i sądy wyroki takie rzeczy potwierdzają. Idealnie to gdy ludzie dogadają się i ustala wszystko sami.
Równie dobrze można zaznaczać ,że w razie choroby dziecka kontakt zostanie przełożony na inny -dogodny dla obu stron termin.

Można ale na szczęście sytuacja się zmienia i sądy uznają że ojciec też jest potrzebny nie tylko do płacenia kasy ale też ma pełne prawo uczestniczyć i współdecydować w życiu dziecka także w czasie choroby i gorszych dni. Powoli nadchodzi koniec ery gdy kobiety z jednej strony krzyczały o tych złych facetach którzy nie zajmują i nie interesują się swoimi dziećmi, a zaraz potem blokowały przy udziale sądów niestety, jak tylko mogły wszelkie próby kontaktów i sprowadzały rolę ojca do płatnika kasy. Częstsze wyroki na korzyść ojców pomogą zrozumieć kobietom że szkoda kasy na prawników. Że lepiej się dogadać i cieszyć że ojciec się interesuje dzieckiem a kasę zamiast na prawnika lepiej wydać na dziecko.
 
anonim cytuj
26-10-2023

Sugerowane Tematy

Co robić, gdy drugi rodzic nie płaci alimentów?
Jestem po rozwodzie, alimenty zostały zabezpieczone w kwietniu, jednak dziecku nie została przelana nawet złotówka. Mamy październik. Gdzie to zgłosić? Czy można od razu do prokuratury? Funduszu?...
Podszywanie się pod firmę i wystawienie faktury.
Co grozi za wystawienie faktury za usługę którą się wykonało. Kwota faktury 250zl brutto. Osoba która wykonała usługę pobrała gotówkę i podszyła się pod istniejąca firmę, która wpisała na fv. Osoba ta nie prowadzi działalności....
Wyprowadzka bez zachowania okresu wypowiedzenia
Moi drodzy. Potrzebuje porady. Razem z narzeczonym wynajmujemy mieszkanie. W mieszkaniu mamy stara instalację wodną, która przecieka. Trzech fachowców stwierdziło, że musi być ona cała wymieniona. Właściciele latają dziury zamiast ją wymienić. Codziennie zakręcamy wodę, aby nic się nie wydarzyło. Czy w związku z tą sytuacją możemy wyprowadzić się bez zachowania okresu wypowiedzenia? Mamy dość zastanawiania się, czy noc będzie spokojna, czy przyjd...
Składanie dowodów o niewinności przez osobę oskarżoną.
Witam wszystkich. Mam druga sprawę 22 sierpnia i pytanie takie. Czy mogę donieść dowód w postaci płytki. Jako dowód o niewinności.. Dodam że pierwsza się odbyła a jeden świadek oskarżający się nie stawił i odroczono ją. Dwóch było oskarżających zeznawali. Sprawa z policją. I czy po prostu sąd uwzględnił mój dowód?...

Wyszukiwarka