Widzenia z dzieckiem, a przeszłość kryminalna.

Tydzień temu były chłopak mojej siostry, i ojciec jej dziecka wyszedł z więzienia i zapowiedział, że chce się widzieć ze swoim dzieckiem. Co w przypadku kiedy będzie chciał widywać się w naszym domu i zezwoli na to moja siostra czy ja jako współwłaściciel mogę zadzwonić na policję w celu wyprowadzenia tego osobnika z domu? Ja i moja młodsza siostra boimy się go i nie chcemy żeby przebywał w naszym domu chociażby ze względu na swoją przeszłość kryminalną. Jakie podejście ma policja? Czy oleje sprawę bo moja siostra pozwala na to żeby tam był?
anonim cytuj
26-10-2023
Nie ma najmniejszego powodu żeby policja go wyprowadziła albo zakazała mu wejścia jeśli twoja siostra go samowolnie wpuszcza. Policję nie obchodzi twój strach.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Ojciec dziecka jeśli tylko sąd mu tego nie zabroni wyrokiem ma prawo się z dzieckiem spotykać. Wybór miejsca musicie uzgodnić sami ale ma prawo przebywać tam gdzie dziecko.
Jakie ma prawo przebywać tam gdzie dziecko? Na jakiej podstawie prawnej? Należy sądownie ustalić kontakty z dzieckiem i niekoniecznie musi to być adres pod którym mieszka matka z dzieckiem. Takim miejscem może być nawet McDonald czy Bajkoland. To kwestia umowna ,a nie narzucona odgórnie.

Podczas spotkania ma prawo przebywać. Gdy dziecko będzie np. chore i nie będzie mogło wyjść z domu to ma prawo i sądy wyroki takie rzeczy potwierdzają. Idealnie to gdy ludzie dogadają się i ustala wszystko sami.
Równie dobrze można zaznaczać ,że w razie choroby dziecka kontakt zostanie przełożony na inny -dogodny dla obu stron termin.

Można ale na szczęście sytuacja się zmienia i sądy uznają że ojciec też jest potrzebny nie tylko do płacenia kasy ale też ma pełne prawo uczestniczyć i współdecydować w życiu dziecka także w czasie choroby i gorszych dni. Powoli nadchodzi koniec ery gdy kobiety z jednej strony krzyczały o tych złych facetach którzy nie zajmują i nie interesują się swoimi dziećmi, a zaraz potem blokowały przy udziale sądów niestety, jak tylko mogły wszelkie próby kontaktów i sprowadzały rolę ojca do płatnika kasy. Częstsze wyroki na korzyść ojców pomogą zrozumieć kobietom że szkoda kasy na prawników. Że lepiej się dogadać i cieszyć że ojciec się interesuje dzieckiem a kasę zamiast na prawnika lepiej wydać na dziecko.
 
anonim cytuj
26-10-2023

Sugerowane Tematy

Odszkodowanie za uszkodzenie elewacji
Witam, może ktoś coś poradzi. Sąsiad zarzucił mojemu tacie, że niby podczas koszenia trawy,(traktorem) uszkodził mu elewacje domu, na elewacji jest rysa ok 3 cm z czego nie można było jej obejrzeć bo nie wpuścił na poseje. Dodam że sąsiad miał już wyrok za nękanie moich rodzicow.Co chwila wzywa na nich policję. Rodzice początkowo nie podali numeru polisy bo nie zgadzają się z zaistniałą sytuacją, bo nie mógł tego zrobić z odległości ok 100 metrów...
Współwłasność konta po zmarłym dziadku. Jak wygląda sprawa środków zgromadzonych na koncie?
Witam. Mam taką sprawę. Zmarł mój dziadek, który uczynił mnie współwłaścicielem swojego konta ponad 8 lat temu. Żyje 2 bezpośrednich spadkobierców po dziadku. Jak wygląda sprawa środków zgromadzonych na koncie? Zaznaczam, że wpływów z mojej strony na konto nie było. Chce zamknąć konto i podzielić pieniądze. Czy jakaś część tych pieniędzy należy się mnie czy tylko dwóm spadkobiercom, którzy nie są w żaden sposób upoważnieni do konta? Z góry dzięku...
Gwarancja na wymienione części w urządzeniu.
Witam, Oddałem urządzenie elektryczne na gwarancje , została uznana i podczas rozmowy telefonicznej dowiedziałem się,ze praktycznie wszystko zostało wymienione co jest w środku, „ze starych rzeczy została tylko obudowa” . Produkt kupiony w tym roku w marcu i podlega 2 letniej gwarancji. Po naprawie Pan z serwisu powiedział, ze na nowe części zostaje udzielona tylko 6 miesięczna gwarancja. Czy jest to uregulowane jakos prawnie ? Na wszystkich str...
PIP - roszczenia pracownicze - przedawnienie.
Jak wynika z mojej ubogiej wiedzy , roszczenia pracownicze , konkretnie -zaległe składniki wynagrodzenia ( nadgodziny dobowe , nocne, dodatki nocne itd . przedawniają się z upływem 3 lat od chwili ich powstania - czyli od dnia w którym pracodawca powinien je wypłacić zgodnie z kodeksem pracy czy też obowiązującym w firmie regulaminem pracy . Dla mnie zrozumiałym jest ,że jeśli pracodawca w wyniku przeprowadzonych z nim rozmów dotyczących zaległy...

Wyszukiwarka