Jak odzyskać prawo jazdy wcześniej ?

Po dziwnej sytuacji z policją mimo że nie kierowałem autem w momencie zatrzymania, zatrzymano mi prawo jazdy. Zabrano na badania krwi, z których wyszło, że w krwi w miałem środki odurzające podobno do alkoholu.
Posiadam adwokata z Urzędu, który na rozprawie wniósł wniosek o powołanie biegłego toksykologa, który najprawdopodobniej przechyliłby sprawę na moją korzyść. Wniosek został odrzucony z ja prawo jazdy zostało mi zatrzymane na jeszcze kilka miesięcy.
Złożyliśmy apelację.
Co można zrobić w tej sprawie ?
anonim cytuj
22-10-2023
A kto kierował? Jako pasażer możesz być zalany w trupa i nikomu nic do tego.
Nikt nie kierował. Wracałem do samochodu, przy którym stało dwóch policjantów. Dostałem mandat za złe zaparkowanie po czym zaczęto mi robić testy, z których nic nie wyszło. Oczywiście alkomat 0000. Wtedy zakuli mnie w kajdanki i zawieźli do szpitala na badania krwi.

Dziwna sytuacja. Może opisz wszystko dokładnie, przede wszystkim ten dzień przed zdarzeniem, historię swojej osoby w aspekcie wcześniejszych kontaktów z prawem, policją, narkotykami i alkoholem…
Złe parkowanie kończy się mandatem. Jak nie przyjmiesz to sprawa trafia do sądu. I tyle. Jeśli samochód zagraża bezpieczeństwu to albo zostaje odholowany albo dostajesz polecenie przestawienia samemu. W tej sytuacji jeśli policjant ma wątpliwości co do twojego stanu to bada Cię alkomatem, ewentualnie robi test narkotykowy jak posiada, jeśli nic nie wychodzi a on dalej ma wątpliwości lub ty kwestionujesz wynik i jednocześnie się upierasz, że sam przestawisz auto może zrobić kolejne badanie w szpitalu. Dalej grozi ci tylko mandat za złe parkowanie.
Jeśli w trakcie badania w szpitalu okaże się, że byłeś pod wpływem alkoholu lub narkotyków i chciałeś prowadzić pojazd to już jest podstawa do zatrzymania prawa jazdy. Dopiero w tym momencie.
Co jest podstawą zakucia w kajdanki? To środek przymusu którego użycie obwarowane jest wieloma przesłankami które muszą zaistnieć. Nie spotkałam się z zakuwaniem kierowcy który źle zaparkował. Wprawdzie na tym forum już było kilka podobnych spraw ale zawsze w konsekwencji wychodziło, że nie złe parkowanie było przyczyną obrączkowania…
I co to są te „środki odurzające podobne do alkoholu”?
Jak sąd uzasadnił odmowę przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego?
 
anonim cytuj
22-10-2023
W moim przypadku również zatrzymanie prawka za jazdę po narkotykach(w rzeczywistości nie kierowałem a spałem w aucie podczas kontroli policji).
Wyniki toksykologa były po upływie 30dni od momentu pobrania.
W dodatku po napisaniu zażalenia do prokuratora, gdzie przedstawiłem jak faktycznie wyglądała sytuacja zatrzymania względem tego co policjanci sporządzili w tych aktach przeszukaniach itp, policjanci po upływie kilku miesięcy wezwani byli do przesłuchania, gdzie sami stwierdzili ze mówili i notowali nie prawdę (za co zostali pouczeni).
Wszystko oczywiście mam w kopii akt sprawy, kopia sporządzona oczywiście przez prokuraturę za opłata.
W skrócie- Autem nie jechałem, termin 30dni wyników krwi z opinia toksykologa nie dotrzymany, zero odzewu od sądu, kopia akt sprawy z przesłuchania policjantów, gdzie czarno na białym jest ze sami nie mówili prawdy.
 
anonim cytuj
23-10-2023
Po dziwnej sytuacji z policją mimo że nie kierowałem autem w momencie zatrzymania, zatrzymano mi prawo jazdy.


Odnosząc się do postawionych pytań i przedstawionych informacji:

Jeśli rzeczywiście nie kierowałeś pojazdem w momencie zatrzymania przez policję, to zatrzymanie prawa jazdy mogłoby być nieuprawnione. Artykuł 180a kodeksu karnego wyraźnie stanowi, że kara ta dotyczy osoby, która "kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego". Jeśli nie kierowałeś pojazdem, to nie spełniłeś tego przestępstwa.

Jeśli chodzi o zakucie w kajdanki, to według przepisów użycie środków przymusu bezpośredniego, takich jak kajdanki, musi być uzasadnione okolicznościami sytuacji. Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o Policji, policjanci mogą używać kajdanek, jeżeli istnieje uzasadnione podejrzenie, że osoba może uciec, popełnić przestępstwo lub inną czynność zabronioną pod groźbą kary, a także w innych określonych sytuacjach.

Wyniki toksykologa były po upływie 30dni od momentu pobrania.


W przypadku przekroczenia terminu przedstawienia wyników badania toksykologicznego może to wpłynąć na ważność tych wyników w postępowaniu. Termin ten został ustanowiony, aby zapewnić, że osoba, której dotyczy badanie, nie będzie niesprawiedliwie trzymana w niepewności co do swojego statusu prawnego.

Jak sąd uzasadnił odmowę przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego?


Uzasadnienie sądu w odniesieniu do wniosku o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego powinno być dokładnie analizowane. Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, sąd ma obowiązek uwzględniać wnioski dowodowe stron, chyba że uzna je za zbędne. Jeśli uzasadnienie sądu jest niewystarczające lub niewłaściwe, może to stanowić podstawę do złożenia środka odwoławczego.

Podsumowując, jeśli czujesz, że Twoje prawa zostały naruszone, powinieneś kontynuować postępowanie odwoławcze. W oparciu o przedstawione informacje wydaje się, że masz kilka mocnych argumentów na swoją korzyść. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować wszystkie dokumenty i dowody oraz skonsultować się z kompetentnym prawnikiem w tej dziedzinie.
 
anonim cytuj
25-10-2023

Sugerowane Tematy

Klient odebrał paczkę (podobno uszkodzoną)
Dzień dobry, Posiadam sklep internetowy z odzieżą. Klient odebrał paczkę za pobraniem i wysłał mi wiadomość, że wysłałam rozpruta sukienkę. Co jest niezgodne z prawdą. Co w takiej sytuacji?...
Jak porozumieć się z komornikiem?
Witam , mam pytanie odnośnie długu pożyczki. Komornik ściąga dług przez mój dochód z pracy odd pracodawcy , gdzie pracodawca jest zobowiązany do wysłania mu długu z mojej wypłaty bo się boją że dostaną karę. I teraz pytanie brzmi, czy jako dłużnik mogę lub mam prawo wnioskować o to aby ściągana kwota egzekucyjna była mniejsza bo ja nie dam rady tak egzystować i mam też też inne zobowiązania mieszkaniowo- medialne .będę zmuszony zrezygnować z pra...
Czy żeby wyjechać z dzieckiem na wakacje za granicę potrzeba jest zgoda obydwu rodziców?
Czy żeby wyjechać z dzieckiem na krótkie wakacje za granicę potrzeba jest zgoda obydwu rodziców?...
Dziedziczenie długów.
Piszę w sprawie cioci. Ciocia ma 4 dzieci. Jednemu dziecku wzięła kredyt pod zastaw mieszkania na 25 lat. Syn spłaca kredyt już 10 lat. Ciocia i wujek jeszcze żyją ale są już starszymi ludźmi. Co w takim przypadku jak umrą obydwoje. Syn już powiedział cioci, że nie wie czy będzie spłacał kredyt bo jedynie bank sobie zabierze mieszkanie. Co w takim przypadku z 3 pozostałego rodzeństwa. Czy jakoś ciocia może zabezpieczyć pozostałe dzieci względem ...

Wyszukiwarka