Jak odzyskać pożyczone pieniądze?

Jest szansa na odzyskanie pożyczonych pieniędzy (przelew bankowy ) osoba nie kwapi się z ich oddaniem
Dodam ,że podane konto nie jest na osobę która pożyczała pieniądze.
anonim cytuj
19-10-2023
Jest umowa pożyczki ze wskazaniem numeru konta bankowego, na który miał być wykonany przelew ?
Jakieś inne dowody na zawarcie pożyczki - maile , SMSy, itp?
nagrania głosowe

Zatem wyślij listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wezwanie do zwrotu pożyczki, jeśli termin jej zwrotu upłynął ,wyznaczając nowy termin zapłaty wraz z zagrożeniem naliczania odsetek za każdy dzień zwłoki lub ją wypowiedz, jeśli termin zwrotu nie został określony - zgodnie z art 723 kc i później jak wyżej.
Następnie pozew o zapłatę i komornik.
sam odręcznie mam taki list napisać?
Mogę prosić jakiś wzór?
 
anonim cytuj
19-10-2023
Wzór znajdziesz w internecie. Odręcznie lub na komputerze i się własnoręcznie podpisujesz .
 
anonim cytuj
19-10-2023
Jest szansa na odzyskanie pożyczonych pieniędzy (przelew bankowy ) osoba nie kwapi się z ich oddaniem

Jeśli pożyczyłeś komuś pieniądze przez przelew bankowy, a osoba ta nie chce ich zwrócić, istnieją środki prawne, które możesz podjąć w celu odzyskania długu. Fakt, że konto nie jest na osobę, która pożyczała pieniądze, może skomplikować sprawę, ale nie uniemożliwia dochodzenia roszczeń, jeśli posiadasz odpowiednie dowody.

Jest umowa pożyczki ze wskazaniem numeru konta bankowego, na który miał być wykonany przelew?

Umowa pożyczki jest ważnym dowodem w tej sprawie. Jeśli nie masz umowy na piśmie, ale posiadasz inne dowody na zawarcie pożyczki, takie jak maile, SMS-y lub nagrania głosowe, mogą one również służyć jako podstawa do dochodzenia swoich praw.

Zatem wyślij listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wezwanie do zwrotu pożyczki

Dokładnie tak, w pierwszej kolejności warto wysłać wezwanie do zapłaty. Jeśli termin zwrotu upłynął, można wyznaczyć nowy termin zapłaty z zagrożeniem naliczania odsetek za zwłokę zgodnie z art. 481 § 2 Kodeksu cywilnego. W sytuacji, gdy termin zwrotu nie został określony, można skorzystać z przepisu art. 723 kc, wskazującego, że wierzyciel może wypowiedzieć umowę pożyczki z zachowaniem miesięcznego terminu wypowiedzenia.

Jeśli dłużnik nie zareaguje na wezwanie do zapłaty, wówczas kolejnym krokiem jest wniesienie pozwu o zapłatę do właściwego sądu. Jeśli sąd uzna roszczenie za zasadne, wyda wyrok, który można następnie przekazać komornikowi w celu egzekucji długu.

sam odręcznie mam taki list napisać? Mogę prosić jakiś wzór?

Tak, list wezwania do zapłaty można napisać odręcznie lub przy użyciu komputera. Następnie list ten należy własnoręcznie podpisać. Wzór takiego wezwania można znaleźć w Internecie, ale ważne jest, aby dostosować go do konkretnych okoliczności Twojej sprawy, uwzględniając m.in. kwotę długu, datę, do kiedy długu należy uregulować, oraz informacje o ewentualnych odsetkach za zwłokę.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Testament ustny zmarłego.
Witam, sprawa którą chcę poruszyć tak pod koniec 2021 roku zmarł mój dziadek, ostatnią jego wolą ustną było to by w razie jego śmierci przelać środki które miał na koncie na konto wnuka, zgodnie z art. 952kc istnieje taka szansa lecz musi być jednocześnie 3 świadków, co z powodu ówczesnej pandemii nie miało racji bytu i każdy niestety oddzielnie dostał takie informacje. Bank po 1 miesiącu od śmierci mojego dziadka wysłał mi pismo (nie wiem swoją ...
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego.
Witam. Posiadam dwie pożyczki gotówkowe w banku. Od stycznia przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu iż jestem w ciąży i występują komplikacje. Mam wykupione ubezpieczenia do tych pożyczek. Orientuje się ktoś czy ubezpieczalnia przejmie raty? Oczywiście jutro zadzwonię do banku i zapytam u senda ale takie pytanie w mojej głowie się zrodziło...
Niejasności dotyczące podziału majątku po rozwodzie
Cześć, Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże zrozumieć co się dzieje. Otóż, jestem w trakcie rozwodu i muszę się zająć podziałem majątku. W naszym przypadku jest to bardziej skomplikowane, bo mamy wspólnie nabytą nieruchomość, a także nasz stary samochód, który kupiłem jeszcze przed ślubem. Nasza nieruchomość jest na kredyt hipoteczny. Zostało nam jeszcze sporo do spłaty, ale z drugiej strony już sporo wpłaciliśmy. Samochód jest stary, ale nadal ...
Wplywy na rachunek bankowy
Dzień dobry, niestety w pewnym momencie wpadłem w problemy finansowe. Na moje konto wpłynęło od osób prywatnych w okresie 4 miesięcy około 50 tysięcy złotych. Chciałem zapytać, czy skarbówka może wziąć to do kontroli, zauważyć takie wpływy i przyczepić się skąd się one wzięły na moim koncie? ...

Wyszukiwarka