Dziedziczenie nieruchomości.

Mam problem odziedziczyłam po rodzinie nieruchomości w której okazało się że jest nielegalny salon gier. Dostałam pismo z urzędu celno- skarbowego że wszczęto przeciwko mnie postępowanie. Kontakt z wynajmującym nieruchomość jest tylko mailowy. Wielokrotnie wysyłałam Informacje że najemcy mają natychmiast opuścić nieruchomość ze względu na prowadzenie nielegalnej działalności. Ale oni nic sobie z tego nie robią. Dowiedziałam się również że urząd celno-skarbowego robił już tam nalot łączenie w z wyważeniem drzwi i konfiskatą maszyn. A oni ponownie naprawiają drzwi i wstawiają nowe maszyny w tej chwili nie mam nawet klucza do tej nieruchomości. Mieszkam w innym mieścić niż znajduje się nieruchomość. Najgorsze jest to że policja twierdzi że nie wiele może zrobić. Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji?
anonim cytuj
19-10-2023
Piszesz "najemcy" czyli znalazłaś jakąś umowę z nimi?
Nie. Umowa została po moim członku rodziny który zmarł

czyli umowa nadal trwa?
Umowa była zawarta w 2017 roku ze zmarłym już członkiem rodziny. Ponad to w umowie była informacja że nie można prowadzić w nieruchomości żadnej działalności nie zgodnej z prawem. Teraz ta firma ma nawet inną nazwę niż ta na którą jest zawarta umowa.

spadkobiercy weszli w umowę w miejsce zmarłego. Należy umowę wypowiedzieć.
 
anonim cytuj
19-10-2023
To lokal usługowy czy mieszkalny ? Jeśli mieszkalny - czy była zgoda na prowadzenie działalności gospodarczej w nim lub na podnajem?
Z tą umową, a także dalszymi Twoimi pismami zgłoś się do organu prowadzącego postępowanie w sprawie. Ustanów też obrońcę - adwokata lub radcę prawnego specjalizującego się w sprawach karno-skarbowych .
 
anonim cytuj
19-10-2023
Mam problem odziedziczyłam po rodzinie nieruchomości w której okazało się że jest nielegalny salon gier. Dostałam pismo z urzędu celno- skarbowego że wszczęto przeciwko mnie postępowanie. Kontakt z wynajmującym nieruchomość jest tylko mailowy.


Po pierwsze, jeśli nieruchomość została odziedziczona, wówczas odpowiedzialność z tytułu prowadzenia nielegalnej działalności na tej nieruchomości przechodzi na spadkobiercę. Jest to wynik art. 1000 Kodeksu cywilnego, który mówi, że spadkobierca odpowiada za długi spadkowe do wysokości wartości aktywów spadkowych.

Nie. Umowa została po moim członku rodziny który zmarł

Umowa była zawarta w 2017 roku ze zmarłym już członkiem rodziny. Ponad to w umowie była informacja że nie można prowadzić w nieruchomości żadnej działalności nie zgodnej z prawem. Teraz ta firma ma nawet inną nazwę niż ta na którą jest zawarta umowa.


Po drugie, jeżeli umowa najmu została zawarta przez zmarłego, a następnie spadkobierca weszła w prawa i obowiązki wynikające z tej umowy, powinien zostać dostarczony pisemny wypowiedzenie umowy najmu z powodu naruszenia postanowień umowy (prowadzenie działalności niezgodnej z prawem). Termin wypowiedzenia oraz jego skutki będą zależeć od postanowień zawartej umowy najmu.

To lokal usługowy czy mieszkalny ? Jeśli mieszkalny - czy była zgoda na prowadzenie działalności gospodarczej w nim lub na podnajem?


Jeżeli chodzi o lokal mieszkalny, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza, może to być naruszenie umowy najmu, chyba że wynajmujący wyraził na to zgodę. Zgodnie z art. 684 Kodeksu cywilnego, jeżeli najemca używa rzeczy najętej w sposób sprzeczny z umową albo z przeznaczeniem rzeczy i mimo upomnienia nie zaprzestaje tego używania albo nie usuwa skutków swojego działania, wynajmujący może wypowiedzieć umowę najmu bez zachowania terminu wypowiedzenia.

Po trzecie, wskazane jest dostarczenie wszystkich odpowiednich dokumentów (umowa najmu, korespondencja mailowa z wynajmującym, pisma dotyczące postępowania skarbowego) do organu prowadzącego postępowanie skarbowe w celu wyjaśnienia sytuacji i wskazania, że działania wynajmującego były niezgodne z umową i prawem.

Po czwarte, jeśli chodzi o postępowanie skarbowe, kluczowe jest działanie w terminach i zgodnie z procedurą przewidzianą przez prawo skarbowe. W tym kontekście, analiza wszelkich pism z urzędu celno-skarbowego oraz odpowiednie reagowanie na nie jest niezbędne.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Dostałam wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jak się liczy te umowy one się sumują?
Pracowałam od 2017 r. do 2020 r. na czas nieokreślony Potem zwolniłam się i po 3 miesiącach znów wróciłam do tej samej firmy czyli od 2020 do 2022 r. bo teraz dostałam wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Nie powinnam mieć miesiąc? Jak się liczy te umowy one się sumują?...
zbiorowy pozew za PPV - clout mma
Witam, potrzbuje podpowiedzi. kilka dni temu odbyla sie gala clut mma. wykupilem PPV, zaplacilem chyba 44 zł, albo cos takiego, a pozniej okazalo sie ze przez 80% transmicji nie bylem w stanie nic zrobic. co chwile wyskakiwaly na stronie z playerem inne komunikaty. raz error 403, raz jakis inny, innym razem w ogole nie bylem w stanie sie zalogowac. juz nie chodzi o te pieniadze, tylko ja po prostu kupe nerwow stracilem. bardzo kibicowalem, mia...
Adoptacja psa bez wiedzy właściciela, co zrobić
Chcemy adoptować kilkuletniego psa od osoby prywatnej z innego miasta (400 km). Poprosiliśmy właściciela, żeby dostarczył nam książeczkę zdrowia. Okazało się, że pies jest zarejestrowany na małżonkę (małżeństwo jest w trakcie rozwodu i partnerka utrudnia wszelkie działania) i książeczka jest u niej. Weterynarz nie chce wydać panu żadnych dokumentów. Co my, jako przyszli właściciele mamy zrobić w takiej sytuacji, żeby nie mieć problemów?...
Jak krok po kroku zostać rodziną zastępczą?
Czy ktoś krok po kroku może wytłumaczyć mi, jak zostać rodziną zastępczą? Są to dzieci z rodziny, w wieku 8 i 6 lat. Jakie kroki podjąć? Na jaką pomoc państwową mogę liczyć? Ich matka przebywa w ZK....

Wyszukiwarka