Dziedziczenie nieruchomości.

Mam problem odziedziczyłam po rodzinie nieruchomości w której okazało się że jest nielegalny salon gier. Dostałam pismo z urzędu celno- skarbowego że wszczęto przeciwko mnie postępowanie. Kontakt z wynajmującym nieruchomość jest tylko mailowy. Wielokrotnie wysyłałam Informacje że najemcy mają natychmiast opuścić nieruchomość ze względu na prowadzenie nielegalnej działalności. Ale oni nic sobie z tego nie robią. Dowiedziałam się również że urząd celno-skarbowego robił już tam nalot łączenie w z wyważeniem drzwi i konfiskatą maszyn. A oni ponownie naprawiają drzwi i wstawiają nowe maszyny w tej chwili nie mam nawet klucza do tej nieruchomości. Mieszkam w innym mieścić niż znajduje się nieruchomość. Najgorsze jest to że policja twierdzi że nie wiele może zrobić. Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji?
anonim cytuj
19-10-2023
Piszesz "najemcy" czyli znalazłaś jakąś umowę z nimi?
Nie. Umowa została po moim członku rodziny który zmarł

czyli umowa nadal trwa?
Umowa była zawarta w 2017 roku ze zmarłym już członkiem rodziny. Ponad to w umowie była informacja że nie można prowadzić w nieruchomości żadnej działalności nie zgodnej z prawem. Teraz ta firma ma nawet inną nazwę niż ta na którą jest zawarta umowa.

spadkobiercy weszli w umowę w miejsce zmarłego. Należy umowę wypowiedzieć.
 
anonim cytuj
19-10-2023
To lokal usługowy czy mieszkalny ? Jeśli mieszkalny - czy była zgoda na prowadzenie działalności gospodarczej w nim lub na podnajem?
Z tą umową, a także dalszymi Twoimi pismami zgłoś się do organu prowadzącego postępowanie w sprawie. Ustanów też obrońcę - adwokata lub radcę prawnego specjalizującego się w sprawach karno-skarbowych .
 
anonim cytuj
19-10-2023
Mam problem odziedziczyłam po rodzinie nieruchomości w której okazało się że jest nielegalny salon gier. Dostałam pismo z urzędu celno- skarbowego że wszczęto przeciwko mnie postępowanie. Kontakt z wynajmującym nieruchomość jest tylko mailowy.


Po pierwsze, jeśli nieruchomość została odziedziczona, wówczas odpowiedzialność z tytułu prowadzenia nielegalnej działalności na tej nieruchomości przechodzi na spadkobiercę. Jest to wynik art. 1000 Kodeksu cywilnego, który mówi, że spadkobierca odpowiada za długi spadkowe do wysokości wartości aktywów spadkowych.

Nie. Umowa została po moim członku rodziny który zmarł

Umowa była zawarta w 2017 roku ze zmarłym już członkiem rodziny. Ponad to w umowie była informacja że nie można prowadzić w nieruchomości żadnej działalności nie zgodnej z prawem. Teraz ta firma ma nawet inną nazwę niż ta na którą jest zawarta umowa.


Po drugie, jeżeli umowa najmu została zawarta przez zmarłego, a następnie spadkobierca weszła w prawa i obowiązki wynikające z tej umowy, powinien zostać dostarczony pisemny wypowiedzenie umowy najmu z powodu naruszenia postanowień umowy (prowadzenie działalności niezgodnej z prawem). Termin wypowiedzenia oraz jego skutki będą zależeć od postanowień zawartej umowy najmu.

To lokal usługowy czy mieszkalny ? Jeśli mieszkalny - czy była zgoda na prowadzenie działalności gospodarczej w nim lub na podnajem?


Jeżeli chodzi o lokal mieszkalny, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza, może to być naruszenie umowy najmu, chyba że wynajmujący wyraził na to zgodę. Zgodnie z art. 684 Kodeksu cywilnego, jeżeli najemca używa rzeczy najętej w sposób sprzeczny z umową albo z przeznaczeniem rzeczy i mimo upomnienia nie zaprzestaje tego używania albo nie usuwa skutków swojego działania, wynajmujący może wypowiedzieć umowę najmu bez zachowania terminu wypowiedzenia.

Po trzecie, wskazane jest dostarczenie wszystkich odpowiednich dokumentów (umowa najmu, korespondencja mailowa z wynajmującym, pisma dotyczące postępowania skarbowego) do organu prowadzącego postępowanie skarbowe w celu wyjaśnienia sytuacji i wskazania, że działania wynajmującego były niezgodne z umową i prawem.

Po czwarte, jeśli chodzi o postępowanie skarbowe, kluczowe jest działanie w terminach i zgodnie z procedurą przewidzianą przez prawo skarbowe. W tym kontekście, analiza wszelkich pism z urzędu celno-skarbowego oraz odpowiednie reagowanie na nie jest niezbędne.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Warunek przedłużenia umowy (szczepionka na covid). Jak jest to regulowane prawnie?
Dzień dobry. Pisze w sprawie mojej bliskiej osoby. Temat na czasie, mianowicie szczepionka. Sprawa: Warunkiem przedłużenia umowy jest konieczność przyjęcia trzeciej dawki szczepionki przeciwko covid - 19. Moje pytania: Jak jest to regulowane prawnie? Czy to zgodne z prawem? Czy można i czy jest sens pozwać pracodawcę o to że osoba pracowała po dwóch dawkach i w związku z tym nie było problemu, a jak nie przyjmie trzeciej dawki szczepionki t...
Doręczenie pozwanemu nakazu zapłaty.
Dzień dobry, co zrobić w sytuacji kiedy komornik nie był w stanie dostarczyć pozwu i nakazu zapłaty do dłużnika? Nie potrafił znaleźć adresu przez inne instytucje. Sąd zawiesił postępowanie z powodu niemożności dostarczenia nakazu zapłaty i powiadomienia dłużnika. Czy to już koniec? Czy warto wnosić zażalenie?...
Majątek osobisty czy wspólny?
Przed ślubem byłem jedynym właścicielem mojego konta, na którym gromadziłem oszczędności. Miesiąc po ślubie wraz z żoną założyliśmy wspólne konto, natomiast Rok po ślubie dokonałem przelewu w kwocie 50tys z mojego konta na konto wspólne. Czy te 50tys stanowi majątek wspólny czy mój osobisty?...
Podpisanie umowy z obywatelem Ukrainy.
Jeśli chce wynająć Ukraińcom mieszkanie, umowa spisana notarialnie to czy musi być w języku ukraińskim? Będzie ich przyjaciel jako tłumacz (ale nie jest zawodowym tłumaczem). Jednak czy umowa podpisana w języku polskim będzie ważna? Bardzo dziękuje za odpowiedzi....

Wyszukiwarka