Orzeczenie lekarskie po badaniach kontrolnych.

Pracownik dostarczył orzeczenie po badaniach kontrolnych, zauważyłam, że lekarz zaznaczył, że jest pracownik jest gotów do „podjęcia”, a nie „wykonywania” pracy - można było zaznaczyć jedno z dwóch. Czy myślicie, że pracownik powinien zgłosić się do lekarza po poprawkę czy to nie ma znaczenia?
anonim cytuj
18-10-2023
Chodzi o zatrudniony/przyjmowany? Wzór orzeczenia jest taki sam dla wstępnych, okresowych i kontrolnych. Moim zdaniem LMP wykreślił nie to co trzeba, co nie zmienia faktu, że nie ma przeciwwskazań, bo zakładam, że nie ma.
Z punktu widzenia zdolności do pracy nie ma to znaczenia. Jeśli nie daje Ci to spokoju wyślij pracownika do lekarza z prośbą o skorygowanie. Oczywiście w godzinach pracy.
co to za orzeczenie - druk ?

Dokładnie, taki mamy wzór orzeczenia, tylko zazwyczaj lekarze nic nie zaznaczali, teraz dostałam ze skreśleniem 'wykonywanie' pracy i zaczęłam się zastanawiać czy to ma znaczenie.
uważam ,że nie ma to większego znaczenia jak jest zdolny do pracy i wyznaczył kolejny termin badania
 
anonim cytuj
18-10-2023
W związku z przedstawioną sytuacją dotyczącą orzeczenia lekarskiego po badaniach kontrolnych, warto podkreślić następujące kwestie:

W świetle prawa pracy w Polsce, kluczowym jest ustalenie, czy pracownik jest zdolny do pracy czy nie. Określenia "podjęcie" oraz "wykonywanie" pracy mają niewielkie różnice semantyczne, jednak w praktyce oba te sformułowania sugerują zdolność pracownika do wykonywania obowiązków służbowych.

Zwróćmy uwagę na następujące aspekty:

Interpretacja przepisów: Brak jest precyzyjnego odniesienia w polskim prawie pracy co do konkretnego sformułowania, które musi pojawić się w orzeczeniu lekarskim. Najważniejsze jest stwierdzenie przez lekarza zdolności pracownika do wykonywania obowiązków na stanowisku pracy.

Zastosowanie w praktyce: Jeśli w treści orzeczenia lekarskiego stwierdzono, że pracownik jest zdolny do pracy, a jedynie sposób określenia tego faktu budzi wątpliwości, nie powinno to mieć wpływu na decyzje związane z zatrudnieniem czy kontynuacją pracy przez pracownika.

Podsumowując, skoro lekarz medycyny pracy uznał pracownika za zdolnego do pracy, użyte sformułowanie "podjęcie" pracy nie powinno mieć znaczenia w kontekście dalszego zatrudnienia czy wykonywania obowiązków służbowych przez pracownika. Jeżeli jednak dla pewności chcą Państwo uniknąć wszelkich wątpliwości czy niejasności, pracownik może zgłosić się do lekarza medycyny pracy celem skorygowania orzeczenia.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Zasiłek dla bezrobotnych
Osoba planuje się zarejestrować w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna z dniem 28 grudnia 2022 r. Z dniem 27 grudnia 2021 roku wyrejestrowała się z up ze względu na podjęcie zatrudniania ( prawo do zasiłku dla bezrobotnych). W okresie od 27 grudnia 2021 do 26 marca 2022 była zatrudniona na pełen etat, następnie była 91 dni na zasiłku chorobowym z ZUS i kolejno do 22 grudnia na świadczeniu rehabilitacyjnym. Licząc od dnia 28 grudnia 2022 wstecz 18...
Blokada środków przez bank.
Dn.22 czerwca została mi pobrana kaucja w wysokości 200zl na poczet pobytu w hotelu. Hotel dwukrotnie próbował zwrócić ta kwotę, ale zamiast zwrotów następowała blokada moich pieniędzy. W tej chwili mam nie wiedzieć czemu zablokowane 600 zł. zamiast oddanych 200zł....
Koncesja
Proszę o wyjaśnienie spornej kwestii. Mam wydane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych (kat. A, B, C oddzielenie) dnia 21 .12.2015r. W zezwoleniach tych napisane jest że obowiązują od 1 stycznia 2016 na konkretny czas. Teoretycznie gdyby odczekując czas na uprawomocnienie się decyzji, przedsiębiorca nie mógłby sprzedawać alkoholu od 1 stycznia, bo 14 termin na odwołanie prawie skończyłby sie poczatkiem stycznia. Jak wybrnąć z tej sytuacj...
Jak wymeldować z pobytu stałego?
Mam mieszkanie w którym mieszka kobieta, którą zameldowałem z dzieckiem ale ona ma już innego mężczyznę oficjalnie .Ja pracuje za granicą a ten facet tam śpi. DZIECKO jest moje tzn. ja te dziecko uznałem bo biologicznie nie jest moje .Wszystko opłacam. Sąsiedzi się że nie śmieją ona jak proszę w sms aby się wyprowadziła to pisze " ha ha" ...Nie jesteśmy małżeństwem. JAK to rozwiązać bardzo proszę o pomoc ....

Wyszukiwarka