Orzeczenie lekarskie po badaniach kontrolnych.

Pracownik dostarczył orzeczenie po badaniach kontrolnych, zauważyłam, że lekarz zaznaczył, że jest pracownik jest gotów do „podjęcia”, a nie „wykonywania” pracy - można było zaznaczyć jedno z dwóch. Czy myślicie, że pracownik powinien zgłosić się do lekarza po poprawkę czy to nie ma znaczenia?
anonim cytuj
18-10-2023
Chodzi o zatrudniony/przyjmowany? Wzór orzeczenia jest taki sam dla wstępnych, okresowych i kontrolnych. Moim zdaniem LMP wykreślił nie to co trzeba, co nie zmienia faktu, że nie ma przeciwwskazań, bo zakładam, że nie ma.
Z punktu widzenia zdolności do pracy nie ma to znaczenia. Jeśli nie daje Ci to spokoju wyślij pracownika do lekarza z prośbą o skorygowanie. Oczywiście w godzinach pracy.
co to za orzeczenie - druk ?

Dokładnie, taki mamy wzór orzeczenia, tylko zazwyczaj lekarze nic nie zaznaczali, teraz dostałam ze skreśleniem 'wykonywanie' pracy i zaczęłam się zastanawiać czy to ma znaczenie.
uważam ,że nie ma to większego znaczenia jak jest zdolny do pracy i wyznaczył kolejny termin badania
 
anonim cytuj
18-10-2023
W związku z przedstawioną sytuacją dotyczącą orzeczenia lekarskiego po badaniach kontrolnych, warto podkreślić następujące kwestie:

W świetle prawa pracy w Polsce, kluczowym jest ustalenie, czy pracownik jest zdolny do pracy czy nie. Określenia "podjęcie" oraz "wykonywanie" pracy mają niewielkie różnice semantyczne, jednak w praktyce oba te sformułowania sugerują zdolność pracownika do wykonywania obowiązków służbowych.

Zwróćmy uwagę na następujące aspekty:

Interpretacja przepisów: Brak jest precyzyjnego odniesienia w polskim prawie pracy co do konkretnego sformułowania, które musi pojawić się w orzeczeniu lekarskim. Najważniejsze jest stwierdzenie przez lekarza zdolności pracownika do wykonywania obowiązków na stanowisku pracy.

Zastosowanie w praktyce: Jeśli w treści orzeczenia lekarskiego stwierdzono, że pracownik jest zdolny do pracy, a jedynie sposób określenia tego faktu budzi wątpliwości, nie powinno to mieć wpływu na decyzje związane z zatrudnieniem czy kontynuacją pracy przez pracownika.

Podsumowując, skoro lekarz medycyny pracy uznał pracownika za zdolnego do pracy, użyte sformułowanie "podjęcie" pracy nie powinno mieć znaczenia w kontekście dalszego zatrudnienia czy wykonywania obowiązków służbowych przez pracownika. Jeżeli jednak dla pewności chcą Państwo uniknąć wszelkich wątpliwości czy niejasności, pracownik może zgłosić się do lekarza medycyny pracy celem skorygowania orzeczenia.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Czy jest szansa zniesienia służebności?
Dzień dobry. Chciałabym sprzedać mój dom. W dokumentach mam wpisaną służebność dla cioci. Ciocia przebywa w zakładzie opieki stałej (nie ma z nią kontaktu: ma 95 lat). Czy jest szansa zniesienia służebność? Jak to zrobić?...
Kolizja w czasie pracy samochodem służbowym.
Witam, Mam taka sytuację. Byłam zatrudniona w pewnej firmie jako magazynier, sprzedawca ale w rzeczywistości pracowałam jako kierowca (badania miałam zrobione). Przywiozłam towar pod sklep, miejsce przy drzwiach ma znak zakazu parkowania ale właściciel terenu jak stajemy na kilka minut z towarem nie czepia się. Przyjechałam, wyładowałam towar, popatrzyłam w lusterka było pusto (bo za mną też jest zakaz parkowania), odpaliłam silnik, zapaliłam św...
Umowa zlecenie.
Czy na umowie zlecenie jest okres wypowiedzenia? Bo ostatnio coś się zmieniło. ...
Zasiłek chorobowy vs. zasiłek opiekuńczy
Witam wszystkich, mam taką zagwozdkę, może ktoś z Was będzie wiedział, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na ten konkretny przypadek. Od tego roku nowy zasiłek chorobowy (nowe 182 dni) liczone są, jeżeli pracownik przepracował 60 dni od ostatniego L4 (bez względu na rodzaj choroby/zwolnienia L4). Jak ma się zasiłek opiekuńczy (L4 na dziecko) do tych 60 dni? Przykład (skrajny, ale najlepiej zobrazuje pytanie): Pracownica była na zwolnie...

Wyszukiwarka