Orzeczenie lekarskie po badaniach kontrolnych.

Pracownik dostarczył orzeczenie po badaniach kontrolnych, zauważyłam, że lekarz zaznaczył, że jest pracownik jest gotów do „podjęcia”, a nie „wykonywania” pracy - można było zaznaczyć jedno z dwóch. Czy myślicie, że pracownik powinien zgłosić się do lekarza po poprawkę czy to nie ma znaczenia?
anonim cytuj
18-10-2023
Chodzi o zatrudniony/przyjmowany? Wzór orzeczenia jest taki sam dla wstępnych, okresowych i kontrolnych. Moim zdaniem LMP wykreślił nie to co trzeba, co nie zmienia faktu, że nie ma przeciwwskazań, bo zakładam, że nie ma.
Z punktu widzenia zdolności do pracy nie ma to znaczenia. Jeśli nie daje Ci to spokoju wyślij pracownika do lekarza z prośbą o skorygowanie. Oczywiście w godzinach pracy.
co to za orzeczenie - druk ?

Dokładnie, taki mamy wzór orzeczenia, tylko zazwyczaj lekarze nic nie zaznaczali, teraz dostałam ze skreśleniem 'wykonywanie' pracy i zaczęłam się zastanawiać czy to ma znaczenie.
uważam ,że nie ma to większego znaczenia jak jest zdolny do pracy i wyznaczył kolejny termin badania
 
anonim cytuj
18-10-2023
W związku z przedstawioną sytuacją dotyczącą orzeczenia lekarskiego po badaniach kontrolnych, warto podkreślić następujące kwestie:

W świetle prawa pracy w Polsce, kluczowym jest ustalenie, czy pracownik jest zdolny do pracy czy nie. Określenia "podjęcie" oraz "wykonywanie" pracy mają niewielkie różnice semantyczne, jednak w praktyce oba te sformułowania sugerują zdolność pracownika do wykonywania obowiązków służbowych.

Zwróćmy uwagę na następujące aspekty:

Interpretacja przepisów: Brak jest precyzyjnego odniesienia w polskim prawie pracy co do konkretnego sformułowania, które musi pojawić się w orzeczeniu lekarskim. Najważniejsze jest stwierdzenie przez lekarza zdolności pracownika do wykonywania obowiązków na stanowisku pracy.

Zastosowanie w praktyce: Jeśli w treści orzeczenia lekarskiego stwierdzono, że pracownik jest zdolny do pracy, a jedynie sposób określenia tego faktu budzi wątpliwości, nie powinno to mieć wpływu na decyzje związane z zatrudnieniem czy kontynuacją pracy przez pracownika.

Podsumowując, skoro lekarz medycyny pracy uznał pracownika za zdolnego do pracy, użyte sformułowanie "podjęcie" pracy nie powinno mieć znaczenia w kontekście dalszego zatrudnienia czy wykonywania obowiązków służbowych przez pracownika. Jeżeli jednak dla pewności chcą Państwo uniknąć wszelkich wątpliwości czy niejasności, pracownik może zgłosić się do lekarza medycyny pracy celem skorygowania orzeczenia.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Jak przebiega otwarcie testamentu u notariusza?
Witam. Mój ojciec zmarł 7 lat temu, mama zmarła teraz zostawiając testament w którym obdarowuje mnie i moją bratanicę, brat pominięty w testamencie. Czy testament powinnam złożyć w sądzie?...
Zatrudnienie
Dzień dobry. Pracodawca zatrudnia na podstawie umowy zlecenie lub lub działalność gospodarcza. Na czym polega to drugie? I czy jest to zgodne z prawem ...
Nienależnie pobrane świadczenie wychowawcze.
Dostałam pismo z ZUS że mam oddać nienależnie pobrane świadczenie wychowawcze przy opiece naprzemiennej. Podczas sprawy nie było przez sąd powiedziane że tym świadczeniem mam się dzielić z ojcem dzieci. Jak się odwołać skoro te pieniądze przeznaczyłam na wszystko wyprawki wycieczki opłaty w szkole ubrania buty itd....
Niekompetencja sędziny
Witam Złożyłam pozew rozwodowy 27.06.2023. Do dzisiaj nic się nie dzieje ze strony sędziny, w pozwie złożyłam o zabezpieczenie alimentów na dzieci i zabezpieczenie opieki nad nimi do rozprawy ponieważ chcę się w spokoju wynieść od męża który ma założoną Niebieską kartę o znecanie się psychiczne nade mną. O tym też poinformowana została sędzina którą prowadzi moją sprawę. Do dzisiaj zero odzewu dalej nie ma zabezpieczenia alimentów, opieki nad ...

Wyszukiwarka