Orzeczenie lekarskie po badaniach kontrolnych.

Pracownik dostarczył orzeczenie po badaniach kontrolnych, zauważyłam, że lekarz zaznaczył, że jest pracownik jest gotów do „podjęcia”, a nie „wykonywania” pracy - można było zaznaczyć jedno z dwóch. Czy myślicie, że pracownik powinien zgłosić się do lekarza po poprawkę czy to nie ma znaczenia?
anonim cytuj
18-10-2023
Chodzi o zatrudniony/przyjmowany? Wzór orzeczenia jest taki sam dla wstępnych, okresowych i kontrolnych. Moim zdaniem LMP wykreślił nie to co trzeba, co nie zmienia faktu, że nie ma przeciwwskazań, bo zakładam, że nie ma.
Z punktu widzenia zdolności do pracy nie ma to znaczenia. Jeśli nie daje Ci to spokoju wyślij pracownika do lekarza z prośbą o skorygowanie. Oczywiście w godzinach pracy.
co to za orzeczenie - druk ?

Dokładnie, taki mamy wzór orzeczenia, tylko zazwyczaj lekarze nic nie zaznaczali, teraz dostałam ze skreśleniem 'wykonywanie' pracy i zaczęłam się zastanawiać czy to ma znaczenie.
uważam ,że nie ma to większego znaczenia jak jest zdolny do pracy i wyznaczył kolejny termin badania
 
anonim cytuj
18-10-2023
W związku z przedstawioną sytuacją dotyczącą orzeczenia lekarskiego po badaniach kontrolnych, warto podkreślić następujące kwestie:

W świetle prawa pracy w Polsce, kluczowym jest ustalenie, czy pracownik jest zdolny do pracy czy nie. Określenia "podjęcie" oraz "wykonywanie" pracy mają niewielkie różnice semantyczne, jednak w praktyce oba te sformułowania sugerują zdolność pracownika do wykonywania obowiązków służbowych.

Zwróćmy uwagę na następujące aspekty:

Interpretacja przepisów: Brak jest precyzyjnego odniesienia w polskim prawie pracy co do konkretnego sformułowania, które musi pojawić się w orzeczeniu lekarskim. Najważniejsze jest stwierdzenie przez lekarza zdolności pracownika do wykonywania obowiązków na stanowisku pracy.

Zastosowanie w praktyce: Jeśli w treści orzeczenia lekarskiego stwierdzono, że pracownik jest zdolny do pracy, a jedynie sposób określenia tego faktu budzi wątpliwości, nie powinno to mieć wpływu na decyzje związane z zatrudnieniem czy kontynuacją pracy przez pracownika.

Podsumowując, skoro lekarz medycyny pracy uznał pracownika za zdolnego do pracy, użyte sformułowanie "podjęcie" pracy nie powinno mieć znaczenia w kontekście dalszego zatrudnienia czy wykonywania obowiązków służbowych przez pracownika. Jeżeli jednak dla pewności chcą Państwo uniknąć wszelkich wątpliwości czy niejasności, pracownik może zgłosić się do lekarza medycyny pracy celem skorygowania orzeczenia.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Wykonawca ciągle mnie zbywa
Dzień dobry. Zamówiłam w lipcu wykonanie szafy i komody na wymiar. Zadanie trudne bo ściany skośne, ale wykonawca po oględzinach podjął się zadania. W związku nietypowym kształtem mieszkania duża ilość materiałów będzie odpadem, więc zgodziłam się na proponowaną przybliżoną dość wysoką cenę. Termin ustaliliśmy na połowę, ewentualnie koniec września. Wpłaciłam zaliczkę 1000 zł, na które dostałam pokwitowanie wpłaty, umowy nie podpisywaliśmy. Minęł...
Służebność i długi.
Witam. Moi rodzice, przepisali na siebie mieszkanie mojego wujka alkoholika. Wujek ma dożywotnią służebność i nie płaci rachunków, moi rodzice mają przez niego 10 000zł długu. Czy jest możliwość zrzeknięcia się takiego mieszkania? Ledwo mamy pieniądze na spłatę własnych długów, a przez długi wujka może wejść na nas komornik. Czy można znieść służebność w inny sposób niż przez śmierć wujka?...
Zadłużony lokator.
Mój były lokator jest mi dłużny pieniądze, wyprowadził się z mieszkania 1.5 roku temu mieszkał prawie 2 lata. Wydaje mi się ze ma problem z alkoholem ponieważ jak z nim rozmawiałam parokrotnie to miałam wrażenie ze był nietrzeźwy (były to godzinny ranne). Parę razy zdeklarował się ze ureguluje zadłużenie a później nic. Widzę ze zablokował mnie wszędzie I zmienił nr tel. Czy ja mogę cokolwiek zrobić. Aby odzyskać pieniądze?...
Najem okazjonalny- Oszukany przez najemcę
Witam serdecznie, piszę tutaj poniewaz moze juz ktos mial podobne doswiadczenia i może mi poradzić co powinienem zrobić w tej sytuacji. Od ponad czterech lat wynajmuje mieszkania na umowie najmu okazjonalnego. Do tej pory mialem juz trzech lokatorów. Przy dwóch pierwszych nie bylo problemow. Mieszkanie zostało pozostawiane w stanie do posprzątania, lekkiego odświeżenia i mogłem wynająć je dalej. Przy ostatniej kobiecie odebrałem mieszkanie w moc...

Wyszukiwarka