Chcę odejść od partnerki z którą mam dwójkę dzieci, lecz ona robi problemy

Witam. Mam z partnerką dwoje dzieci ( 11 i 7 lat ) mieszkamy u mnie w domu na kredyt ( nieruchomośc i kredyt na mnie ) ja place wszystkie rachunki i opłaty lecz musze skończyć ten związek. Żadne zdrady normalnie chce ale się nie da. Dzieciaki chodza do szkoły blisko domu wiec mogę się wyprowadzić dla ich dobra . Lecz nawet tu jest problem od mojej partnerki . Ma mieszkanie które wynajmuje po drugiej stronie miasta wiec powiedziałem by mi go dala do mieszkania a ona zostanie tu . Jest problem . Powiedziała że mi nie da tego mieszkania wiec musze szukać innego . Tu nie mogę nie płacić rachunków mimo iż nie będę mieszkał bo partnerka jest nieodpowiedzialna i wiem że nie będzie regulowała oplat . Ona chce bym się wyprowadził, opłacał rachunki domu dawal alimenty . Ja chce dzieci pol na pol czy jest taka możliwość by ro ugrać?? Jak ro ugryźć ale pisemnie czy tylko sprawa do sądu ?? Czy jest szansa by dzieci zostały że mną na tym domu a ona się wyprowadziła??
anonim cytuj
25-07-2022
Z tym trzeba iść do sądu i wnosic o opiekę nad dziećmi
 
anonim cytuj
25-07-2022
Nie musisz się wyprowadzać skoro ona ma swoje mieszkanie, resztę trzeba przez sąd opiekę naprzemienną lub stałe zamieszkania dzieci przy tobie.
 
anonim cytuj
25-07-2022
Nie musisz się wyprowadzać skoro ona ma swoje mieszkanie, resztę trzeba przez sąd opiekę naprzemienną lub stałe zamieszkania dzieci przy tobie.

To jak mam to zrobić jak partnerka powiedziała że się nie wyprowadzi bo zostaje tu z dziecmi. Dlaczego? Nie płaci za nic, żadne rachunki żaden czynsz tu jest 2x więcej m2 niż to co ma na swoim. Standard tez tu 2 razy lepszy i jak pójdzie do siebie nie będzie miała z najmu 900 zł które dostaję.....
 
anonim cytuj
25-07-2022
To jak mam to zrobić jak partnerka powiedziała że się nie wyprowadzi bo zostaje tu z dziecmi. Dlaczego? Nie płaci za nic, żadne rachunki żaden czynsz tu jest 2x więcej m2 niż to co ma na swoim. Standard tez tu 2 razy lepszy i jak pójdzie do siebie nie będzie miała z najmu 900 zł które dostaję.....

Idź do radcy prawnego. Napiszę odpowiednie pisma.
 
anonim cytuj
25-07-2022
Uregulowanie miejsca zamieszkania małoletnich, kontakty z drugim rodzicem, alimenty.
Dzieci mogą mieszkać z ojcem LUB matką.
Mieszkanie jest Twoje, partnerka ma swoje- dlaczego Ty masz się wyprowadzać ze swojego mieszkania?
Równie dobrze dzieci mogą mieszkać z Tobą- masz takie same prawa oraz obowiazki wobec dzieci. Ich dobro powinno być dla Ciebie i matki najważniejsze, nie wasza wygoda…
 
anonim cytuj
25-07-2022
Uregulowanie miejsca zamieszkania małoletnich, kontakty z drugim rodzicem, alimenty.
Dzieci mogą mieszkać z ojcem LUB matką.
Mieszkanie jest Twoje, partnerka ma swoje- dlaczego Ty masz się wyprowadzać ze swojego mieszkania?
Równie dobrze dzieci mogą mieszkać z Tobą- masz takie same prawa oraz obowiazki wobec dzieci. Ich dobro powinno być dla Ciebie i matki najważniejsze, nie wasza wygoda…

Partnerka jest toksyczna i to jest jeden z powodów ze chce to zakończyć i jej argument jest taki ze ona się z dziecmi nie wyprowadzi i basta. Wiadomo ze jej nie wywalę za drzwi siłą . Dlatwgo zastanawiam się jak podejść do tematu bo dla mnie najlepiej byłoby zostać tu ale wiem że nie dogadam się z nią by się sama wyprowadziła
 
anonim cytuj
25-07-2022
Partnerka jest toksyczna i to jest jeden z powodów ze chce to zakończyć i jej argument jest taki ze ona się z dziecmi nie wyprowadzi i basta. Wiadomo ze jej nie wywalę za drzwi siłą . Dlatwgo zastanawiam się jak podejść do tematu bo dla mnie najlepiej byłoby zostać tu ale wiem że nie dogadam się z nią by się sama wyprowadziła

Jezeli nie jesteś w stanie ogarnąć pism do sądu idź do prawnika, który zrobi to za Ciebie.
 
anonim cytuj
25-07-2022
No tak ale partnerka to nie żona i jak dom Pana to chyba ona nic do tego nie ma. Zero podziału majątku przez sąd. Dom jest Pana . Trzeba zlozyc wniosek do sądu o to by dzieci zostały przy Panu. Tu bez prawnika się obejdzie się.
 
anonim cytuj
25-07-2022
Mam z partnerką dwoje dzieci ( 11 i 7 lat ) mieszkamy u mnie w domu na kredyt ( nieruchomośc i kredyt na mnie ) ja place wszystkie rachunki i opłaty lecz musze skończyć ten związek.

W przypadku nieruchomości, jeżeli została nabyta przed wejściem w związek niesformalizowany z partnerką i jest na Twoje nazwisko, z punktu widzenia prawa polskiego jest Twoją wyłączną własnością. Dlatego też Twoja partnerka nie ma prawa do żądania podziału majątku w kontekście tego konkretnego domu.

Jeśli chodzi o kwestie związane z dziećmi, kluczowe aspekty do rozpatrzenia to:
a) Opieka nad dziećmi
b) Miejsce zamieszkania dzieci
c) Alimenty

W zakresie opieki nad dziećmi, obaj rodzice mają równe prawa. W Polsce, opieka naprzemienna jest możliwa, pod warunkiem, że obaj rodzice zgadzają się na takie rozwiązanie. Jeśli dojdzie do sporu, sprawa zostaje rozstrzygnięta przez sąd, który uwzględnia przede wszystkim dobro dzieci.

Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania dzieci, jeżeli masz dowody potwierdzające, że twoja partnerka jest toksyczna lub w jakikolwiek sposób nieodpowiednia do sprawowania opieki nad dziećmi, powinieneś je zgromadzić. Sąd przy podejmowaniu decyzji bierze pod uwagę zarówno zdolność finansową rodzica, jak i jego zdolność do zapewnienia stabilnego środowiska dla dzieci. Twoje dzieci mają także prawo do bycia wysłuchanym w sądzie, choć ich opinia nie jest decydująca.

Jeśli chodzi o alimenty, jeśli sąd przyzna Ci opiekę nad dziećmi, możesz domagać się alimentów od matki dzieci. Jeżeli sąd przyzna matce opiekę, będziesz musiał płacić alimenty na rzecz dzieci. Kwota alimentów jest ustalana indywidualnie, w zależności od potrzeb dzieci i możliwości finansowych rodziców.

Jeżeli chodzi o kwestie mieszkaniowe i finansowe, skoro nieruchomość jest Twoją własnością i to Ty opłacasz wszystkie rachunki, masz prawo do pozostania w domu. Jeśli Twoja partnerka odmówi wyprowadzenia się, można skierować sprawę do sądu. Jeżeli decydujesz się na ten krok, dobrze jest zgromadzić dowody na to, że opłacasz wszystkie rachunki związane z nieruchomością.

Na koniec, warto podkreślić, że decyzje sądowe w sprawach dotyczących opieki nad dziećmi zawsze opierają się na tym, co jest najlepsze dla dziecka. Dlatego, jeśli planujesz podjąć kroki prawne, skup się na prezentowaniu argumentów w kontekście dobra Twoich dzieci, a nie tylko w kontekście Twoich osobistych interesów lub konfliktu z partnerką.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Wypłata kwoty za szkodę całkowitą.
Problem z ubezpieczycielem. Byla stłuczka nie z mojej winy, spisane oświadczenie sprawca przyznał się do winy. Ubezpieczyciel na podstawie zdjęć wyslal propzycie kwoty, nie przyjęliśmy jej. Na podstawie większej ilości zdjęć stwierdzili szkodę całkowita. I tu zaczyna się problem, ponieważ zaczęli zmieniać ceny. Wysłali pierwsze pismo z kwota 6100. Nastepnie podesłali kolejne pismo z kwota 5000 ale zabierają auto. Tłumacza się że pierwsze pismo...
Ubezwłasnowolnienie bez zgody.
Próbowano mnie na wniosek osoby z rodziny ubezwłasnowolnić bez mojej zgody. Proces w sądzie się odbył i decyzja procesowa była umarzająca. Jednak z tego powodu po poradzie u adwokata zostałem zmuszony do zamknięcia działalności z dużym kredytem na firmę i staraniu się w banku o cesję pojazdu na inny podmiot. Rozsypało mi się życie prywatne, które tworzyłem w tym czasie z osobą najbliższą i również z tego powodu mam problemy by spotykać się normal...
Czy właściciel mieszkania może mnie wyrzucić?
6 lat temu wynajęłam mieszkanie od znajomej (ja i dzieci na ten moment 10 i 20 lat). Na początku miałyśmy umowę pisemną. Potem jakoś nie było okazji, więc tak sobie mieszkamy (umowa słowna). Mieszkanie dostała moja znajoma i jej mąż w prezencie ślubnym (nie wiem kto jest właścicielem). I teraz, właściciele się rozwodzą, on nie ma gdzie mieszkać i mówi, że przejmie to mieszkanie. Czy tak można bez żadnej informacji dla najemcy? Wiem, że to nie...
Kiedy powinien mi wystawić świadectwo pracy ?
Dnia 2 września skończyła mi się umowa,dzisiaj jest 14 wrzesień,a świadectwa pracy nadal nie otrzymałam,były pracodawca nie odbiera telefonów. Kiedy powinien mi wystawić świadectwo pracy ?...

Wyszukiwarka