Dzień dobry, legitymuję się orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim. Lekarz medycyny pracy nie wyraził zgody na pracę w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej. Z ustawy jasno wynika, że czas pracy w moim przypadku wynosi 8h na dobę, 40h tygodniowo. Natomiast nie wiem jak liczyć ten tygodniowy czas pracy - od poniedziałku do niedzieli? Po raz kolejny mam zaplanowane 6dni pracy pod rząd - od poniedziałku do soboty. Pracodawca może w ten sposób ustalać grafik czy nie może? Za każdym razem słyszę, że inaczej się nie da, bo OHR mnie nie puszcza.
Z tego co Pani napisała to pani pracuje 6x8 co daje 48
48x4 tygodnie to daje 192
Wiadomo jest 4,5 tygodnia więc wychodzi więcej godzin więc przysługuje pracownikowi 2 dni wolnego w tygodniu nie ważne w jaki dzień tygodnia muszą być 2 dni i w jednym tygodniu miesiąca przysługuje każdemu pracownikowi (nieważne czy ma grupę czy jej nie ma) jedna sobota i niedziela razem czyli tzw weekend wolnego
anonim cytuj
29-11-2022
Ustalone mam 2 tygodnie po 6 dni pracujących w grudniu, oczywiście te 2 dni mam oddane. Pytanie czy pracodawca ma prawo w taki sposób układać grafik. Powinnam chyba pracować 5 dni w tygodniu.
anonim cytuj
29-11-2022
Kurcze to nie wiem ja też na przykład powinnam pracować po 7h dziennie bo mam znaczny stopień i też nie ogarniam jakim cudem mam tyle samo godzin co inny pracownik
anonim cytuj
29-11-2022
Pracujesz po 8h/dobę? Przy umiarkowanym i znacznym to jest sztywne 7h/doba 35h/tygodniowo, chyba że jest zgoda lekarza medycyny do pracy w godzinach nadliczbowych. Dokładnie się nie zagłębiałam bo mam lekki.
anonim cytuj
29-11-2022
Proszę to zgłosić do przełożonego a jak nie to do inspekcji pracy.
anonim cytuj
29-11-2022
coli
legitymuję się orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim. "
możesz pracować po 8 h
"Pracodawca może w ten sposób ustalać grafik czy nie może? "
nie może
anonim cytuj
02-12-2022
Warto na początku zwrócić uwagę na to, że zgodnie z Kodeksem pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917) w artykule 129 § 1 określone jest, że czas pracy nie może przekroczyć 8 godzin na dobę i średnio 40 godzin na dobę w przyjętym okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 4 miesięcy. Tydzień pracy liczy się od poniedziałku do niedzieli. Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną w stopniu lekkim, to jak wspomniałaś, nie możesz pracować więcej niż 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo.
Co do harmonogramu pracy, po drugie, warto podkreślić, że zgodnie z art. 135 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikowi co najmniej jednego dnia wolnego w tygodniu, który zgodnie z art. 135 § 2 Kodeksu pracy powinien przypadać w dniu niedzielnym. Jeżeli dzień wolny przypada w innym dniu, pracodawca ma obowiązek zapewnić drugi dzień wolny.
Tym samym, po trzecie, pracodawca ma obowiązek zapewnienia co najmniej dwóch dni wolnych w ciągu każdego okresu rozliczeniowego siedmiodniowego, który zgodnie z art. 134 § 1 Kodeksu pracy, zaczyna się wraz z rozpoczęciem dnia roboczego następującego po dniu wolnym od pracy, który powinien być dniem niedzielnym.
Po czwarte, jeżeli pracodawca narusza te przepisy, istnieje możliwość zgłoszenia sprawy do Państwowej Inspekcji Pracy.
Zostałem zwolniony z pracy po 16 latach z uwagi na "znaczne pogorszenie warunków ekonomicznych powodujących konieczność likwidacji stanowiska pracy".
Zapytałem pracodawcę, czy w związku z tym przysługuje mi odprawa. Zostałem poinformowany, że nie i że obowiązuje mnie 3-miesięczyny okres wypowiedzenia, za który otrzymam wynagrodzenie i nie zostałem zwolniony ze świadczenia pracy w tym okresie.
Dodatkowo, jeżeli to ma jakieś znaczenie, ...
Taka sytuacja. Kobieta po rozwodzie mieszka z synem w mieszkaniu byłego męża. Kobieta ma nowego męża . Były mąż chce aby kobieta wyprowadziła się z mieszkania. Nie ma żadnej umowy między nimi. Dziecko jest nie pełnoletnie. Kobieta nie ma się gdzie wyprowadzić. Czy były mąż musi zapewnić jakieś lokum socjalne ? Czy ma prawo ' wyrzucić' była żonę z dzieckiem z jego mieszkania?
Wspomnę że obiecał przepisanie mieszkania na dziecko w zamian za rozwód...
Witam. Mam pytanie. Czy jest prawdopodobne odebranie dziecka w wieku 16 lat, ze względu na pracę rodziców. Chodzi o to że kurator zrobił wywiad i powiedział że złoży wniosek do sądu o odebranie córki i umieszczenie w jakieś pieczy zastępczej.
Z córką nie ma żadnego problem, chodzi do liceum, tylko została tam przyłapana z klientem....
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: