Darowizna

Witam serdecznie !! Mam problem który nie dotyczy bezpośrednio mnie tylko mojej mamy i cioci. Jakieś 15 lat temu moja babcia przepisała mieszkanie w zamian za opiekę swojej córce, mając 3 córki przepisała tej która mieszka na miejscu. Dwie pozostałe córki nie miały nic przeciwko ponieważ mieszkają daleko i uznały że tak będzie sprawiedliwie. Ciocia moja gdy dostała mieszkanie od razu wtedy kiedy mogła przepisała je na swoją córkę czyli wnuczkę babci. Lata mijały babcia była samodzielna nie potrzebowała pomocy było wszystko dobrze. Od jakiegoś pół roku babcia coraz gorzej się czuje, ma 94 Lata nadal jest samodzielna ale obiadu nie ugotuje,Parkinsona ma leków sama sobie nie podzieli ani nie poda, pranie odpada zakupy też. Ogóle potrzebna jest jej pomoc. Ciocia która dostała mieszkanie nie poczuwa się do pomocy bo mieszkanie przepisała swojej córce. Córka cioci twierdzi że babcia ma córki i ona nie będzie się nią zajmować.. W konsekwencji moja mama i druga Ciocia które mieszkają daleko płacą Pani opiekunce która przychodzi babci pomóc w życiu codziennym. Pomagają w opłatach bo te są coraz wyższe a babcia ma małą emeryturę... Moje pytanie jest takie, czy można cofnąć darowiznę ???czy po tylu latach nie jest za późno??? Czy można egzekwować od cioci która dostała mieszkanie pomoc dla babci??? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie i z góry dziękuję
anonim cytuj
09-10-2023

Sugerowane Tematy

Rachunek za zabiegi rehabilitacyjne
Witam, miałam zabiegi rehabilitacyjne prywatne. Przed rozpoczęciem prosiłam o wystawienie mi końcowej faktury lub imiennego rachunku. Miałam 5 zabiegów , koszt każdego zabiegu to 100 zł , na które się zgodziłam przed rozpoczęciem rehabilitacji. Kiedy zabiegi zostały zakończone , rehabilitant stwierdził, że jeżeli chcę otrzymywać jakikolwiek rachunek muszę mu dopłacić 23 % podatku, więc od 500 będzie to 115 zł, powiedziałam że dam znać. Po tyg...
Czy komornik może zająć świadczenia na dzieci?
Komornik wszedł mi na konto, na które wpływają świadczenia na dzieci, czy ma prawo cokolwiek ruszyć z tych pieniędzy?...
Pożyczka na moje dane.
Cześć. Jak udowodnić że nie Ja wziąłem pożyczkę w parabanku jakimś w Internecie? Ktoś wziął pożyczkę na Mój PESEL i imię i nazwisko prawdopodobnie jakiś haker wykradł te dane i miejsce zamieszkania też. Sprawa zgłoszona na policję. Czy ciężko wygrać sprawę z parabankiem? To oni przecież nie zrobili odpowiedniej weryfikacji. Proszę wypowiedzieć się ktoś kto jest w temacie lub był. Nie ma nawet jak się skontaktować z tym parabankiem bo tylko adre...
rozwiazanie umowy za porozumieniem stron
Wysłałem poprzez emaila prośbę o rozwiazanie umowy za porozumieniem stron, jak rozumieć brak odpowiedzi na tego maila. Czy moja prośba została zaakceptowana, czy tez nie ?...

Wyszukiwarka