Utrudnianie kontaktów z dzieckiem.

Czy matka może zablokować nr telefonu ojca? Dziecko ma 5 lat. Matka zablokowała nr ojca po tym, jak ten nie zgodził się na odwołanie kolejnego kontaktu z dzieckiem, matka dziecka zasłaniała się tym, że jej matka jest w szpitalu i nie ma teraz głowy do tego a ojciec ma nie przyjeżdżać bo dziecka nie dostanie i koniec. Ojciec się nie zgodził, bo według niego to żaden powód i mógł przyjechać po dziecko.
Jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego i ojciec dziecka nie będzie mógł przyjechać po dziecko w dany weekend np choroba to jak powinien poinformować matkę, skoro ta go zablokowała?
anonim cytuj
03-10-2023
Jak brzmi orzeczenie sądu w zakresie kontaktów? Proszę wkleić zdjęcie bez widocznych danych osobowych.
Nie mam teraz przy sobie. Ale ojciec może zabierać dziecko co drugi i czwarty weekend miesiąca.

A jest tam mowa o kontaktach telefonicznych z dzieckiem?
nie, nie ma nic na ten temat

To nie widzę powodu, dla którego matka nie mogłaby zablokować numeru ojca.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Odnośnie problemu zawartego w Post 1, choć ustalenia dotyczące kontaktów między rodzicem a dzieckiem określa się zwykle w orzeczeniach sądu, to jednak warto podkreślić, że prawo polskie zawsze akcentuje dobro dziecka jako nadrzędny cel. Zgodnie z art. 113 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, rodzice mają równe prawa i obowiązki wobec dziecka i są obowiązani do współdziałania w sprawach dziecka. To oznacza, że obydwoje rodzice, niezależnie od osobistych różnic, są zobowiązani do współpracy w celu zapewnienia najlepszych warunków dla swojego dziecka.

W kontekście pytania o blokowanie numeru telefonu, mimo że w cytowanym orzeczeniu nie ma mowy o kontaktach telefonicznych z dzieckiem, blokowanie komunikacji między dzieckiem a drugim rodzicem może być postrzegane jako działanie niezgodne z dobrem dziecka. W przypadkach, gdy istnieje utrudnienie komunikacji lub jakiekolwiek działanie, które jest w sprzeczności z ustaleniami co do opieki nad dzieckiem, można to zakwestionować przed sądem. Jednak konieczne może być dostarczenie dowodów na to, że blokowanie kontaktu z drugim rodzicem szkodzi dziecku, co może wymagać wsparcia biegłego psychologa lub innego specjalisty.

Odpowiadając na treść Post 2, nawet jeśli szczegóły dotyczące kontaktu telefonicznego nie są zawarte w orzeczeniu sądowym, warto mieć na uwadze, że zgodnie z art. 58 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, każde dziecko ma prawo do utrzymywania kontaktów z oboma rodzicami, nawet jeśli nie mieszkają oni razem. Jeśli jedno z rodziców utrudnia takie kontakty, drugi rodzic może zwrócić się do sądu z wnioskiem o zmianę orzeczenia lub zastosowanie innych środków prawnych, aby zapewnić respektowanie tego prawa.

Zasadniczo każdy rodzic ma prawo do utrzymywania kontaktów z dzieckiem i powinien mieć możliwość komunikowania się z dzieckiem, co obejmuje także kontakty telefoniczne, nawet jeśli te nie są wyraźnie wspomniane w orzeczeniu sądu. Zgodnie z praktyką sądową, sądy mogą ocenić każdą sytuację indywidualnie, biorąc pod uwagę okoliczności oraz dobro dziecka, aby ustalić, czy kontakt telefoniczny powinien być uwzględniony.

Ważne jest, aby w kontekście prawnej analizy kwestii dotyczących opieki nad dzieckiem i kontaktów z nim, każda strona posługiwała się precyzyjnymi i konkretnymi argumentami, również w kontekście ewentualnej korespondencji sądowej lub procesu sądowego.

Dla pełnej analizy sytuacji i dostarczenia odpowiednich rozwiązań, szczegółowy przegląd dokumentacji sądowej i konkretnych przypadków jest kluczowy, a powyższe informacje mogą być używane jako punkt wyjścia do dalszej analizy i działań prawnych.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Kaucja nie została rozliczona.
Czy jeśli kaucja powinna być do rozliczenia do 15 sierpnia a do dziś nie została tłumacząc :"Kaucja zostanie rozliczona jak tylko poznam wszystkie koszty napraw, wymian i doprowadzenia stanu mieszkania do tego, który był przekazany Panu. Umowa precyzuje termin zwrotu kaucji, a nie termin jej rozliczenia. A więc zgodnie z umową najpierw musi nastąpić rozliczenie kosztów roszczeń, który na dzień dzisiejszy nie jest znany w całość. Wszystko wsk...
Najemca spóźnia się z zapłatą
Witam, jestem właścicielem mieszkania które wynajmuje, wynajęłam je na 4 miesiące osobie X natomiast osoba X nie mieszka w tym lokalu tylko jej syn, niestety ale X spóźnia się z opłatą 1 miesiąc, co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy mogę wyrzucić syna osoby X z mieszkania?...
czy dodatkowe dwa dni wolnego w roku na zdrowe dziecko płaci ZUS czy pracodawca?
Witam. Piszę do Was z zapytanie czy dodatkowe dwa dni wolnego w roku na zdrowe dziecko płaci ZUS czy pracodawca. Ponieważ nie mogę znaleźć nigdzie. A Szef nie chce mi zapłacić za wykorzystany jeden dzień który wzięłam na dziecko. Wiem że na chore dziecko jak mam opiekę to płaci ZUS (jeśli nie ma zatrudnionych 20 osób). Z góry dziękuję....
Spadek
Witam, Miesiąc temu zmarł mój tata, nie zostawił po sobie żadnego testamentu. Rozwiódł się z mamą kilkanaście lat temu, podział majątku był taki, że on mieszka z mieszkaniu (które cały czas jest ich współwłasnością) , ona bierze auto itd a tata ja dodatkowo spłaca, ale to umowa była między nimi, nie sądownie. Czy po jego śmierci, jeśli oni oboje są właścicielami mieszkania i działki wszystko przechodzi na nią, czy jego część na dzieci? Ona twier...

Wyszukiwarka