Obniżenie alimentów.

Alimenty przyznane 1000 zł , ex się odwołał a jego powód to, to że dostaje 500 + i kindergeld na dziecko więc mam za dużo pieniędzy na syna . Sądu nie interesowało co dostaje bo to rodzice mają utrzymać dziecko. Ale czy przy odwołaniu mogą zmienić alimenty?
anonim cytuj
03-10-2023
Nikt nie jest jasnowidzem co sąd postanowi. Jeśli tatuś dobrze wszystko udokumentuje i napiszę, jaki jest biedny to sąd może obniżyć kwotę alimentów.
Ale może też dać wyższe, jak się na tatusia zdenerwuje.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Przelicz dokładnie koszty utrzymania dziecka, on ma prawo na odwołanie, co zasądzi sąd to tylko sąd wie. Ale ja bym w razie potrzeby powyliczała wszystko dokładnie, aby mieć dowody. U pewnej osoby mi bliskiej, sąd zaniżył alimenty na rzecz dziecka, że względu na pobierane Kindergeld.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Odwołanie od orzeczenia sądowego w sprawie alimentów może być złożone przez każdą ze stron, która nie zgadza się z wyrokiem. W przypadku spraw alimentacyjnych, zmiana wysokości przyznanych alimentów może nastąpić, gdy zmienią się okoliczności, które były podstawą do ich ustalenia.

Zgodnie z art. 138 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, alimenty mogą być obniżone lub podwyższone, gdy zmienią się stosunki majątkowe albo zdolność zarobkowa dłużnika albo potrzeby uprawnionego. Warto również dodać, że zasądzone alimenty mogą zostać obniżone, nawet jeśli zmiana zdolności zarobkowej dłużnika alimentacyjnego nastąpiła po wydaniu wyroku.

ex się odwołał a jego powód to, to że dostaje 500 + i kindergeld na dziecko więc mam za dużo pieniędzy na syna


Trzeba podkreślić, że przysługujące świadczenia socjalne, takie jak 500+ czy Kindergeld, nie mogą być traktowane jako pełne pokrycie kosztów utrzymania dziecka. Sąd bierze pod uwagę wszelkie dochody i świadczenia otrzymywane na rzecz dziecka, ale również jego faktyczne potrzeby. Kindergeld, czy też program 500+ nie zwalniają rodzica od obowiązku płacenia alimentów, ale mogą wpłynąć na ich wysokość, zwłaszcza w kontekście realnych potrzeb dziecka oraz sytuacji materialnej rodziców.

Przelicz dokładnie koszty utrzymania dziecka, on ma prawo na odwołanie, co zasądzi sąd to tylko sąd wie. Ale ja bym w razie potrzeby powyliczała wszystko dokładnie, aby mieć dowody.


Absolutnie. Przedstawienie konkretnych, udokumentowanych kosztów utrzymania dziecka może być kluczowe w dyskusji o wysokości alimentów.

Należy jednak podkreślić, że każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i to, jakie dowody sąd uzna za ważne, może zależeć od specyfiki konkretnej sprawy. Sąd analizuje wielorakość czynników, takich jak dochody, koszty życia obu rodziców, czy też specyficzne potrzeby dziecka, zanim podejmie decyzję o wysokości alimentów.

Warto również mieć na uwadze, że jeśli któryś z rodziców nie zgadza się z decyzją sądu, może wnioskować o jej zmianę, prezentując nowe okoliczności lub dowody. Wszystko to powinno być jednak robione w ściśle określonych przez prawo ramach i terminach.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Nie dostałam jeszcze UoP
Cześć, przychodzę do Was z zapytaniem. Podjęłam pracę z dn. 03.01.2024, na rozmowie o pracę było mówione wyraźnie, że zatrudnienie na UoP. Z tym, że przyszłam tego dnia, rozpoczęłam szkolenia (jakieś prezentacje itd), a umowy nadal nie mam podpisanej, żadnych badań ani nic. To może być tak przedłużane? Do pracy bezpośredniej jeszcze nie jestem dopuszczana, bo to etap szkoleń ale w innych miejscach pracy miałam umowę od pierwszego dnia kiedy się p...
Czy mam obowiązek poinformować przyszłego wynajmującego przed podpisaniem umowy że jestem w ciąży?
Dzień dobry, czy mam obowiązek poinformować przyszłego wynajmującego (mieszkanie) przed podpisaniem umowy że jestem w ciąży? W ogłoszeniu nie ma informacji że oferta jest skierowana do osób bezdzietnych....
Pozew o immisję.
Sprawa wygląda tak: Jestem członkiem niewielkiej wspólnoty liczącej 6 lokali. W piwnicy pod moim lokalem została zainstalowana pompa do wody z ujęcia ziemnego dla 4 lokali. Pozostałe 2 w tym mój mają osobne ujęcia. Z tych 6 lokali obecnie dwa są zamieszkałe na stałe a jeden w wynajmie zamieszkiwany okazjonalnie. 3 są niezamieszkała ale posiadają właścicieli. Wspólnota w praktyce nie funkcjonuje, na ma zarządu, zebrań, niczego. Właściciele są zda...
Jaki jest maksymalny czas l4 po zakończeniu umowy?
Dzień dobry. Moja umowa o pracę na czas określony zakończyła się 11 lipca, a od 12 lipca mam l4 na dwa miesiące. Czy ja muszę to gdzieś do zusu zgłosić? Którego dnia ZUS wypłaci te 80%, czy w ten sam dzień miesiąca tak jak miałam w zakończonej pracy? Jaki jest maksymalny czas l4 po zakończeniu umowy?...

Wyszukiwarka