Obniżenie alimentów.

Alimenty przyznane 1000 zł , ex się odwołał a jego powód to, to że dostaje 500 + i kindergeld na dziecko więc mam za dużo pieniędzy na syna . Sądu nie interesowało co dostaje bo to rodzice mają utrzymać dziecko. Ale czy przy odwołaniu mogą zmienić alimenty?
anonim cytuj
03-10-2023
Nikt nie jest jasnowidzem co sąd postanowi. Jeśli tatuś dobrze wszystko udokumentuje i napiszę, jaki jest biedny to sąd może obniżyć kwotę alimentów.
Ale może też dać wyższe, jak się na tatusia zdenerwuje.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Przelicz dokładnie koszty utrzymania dziecka, on ma prawo na odwołanie, co zasądzi sąd to tylko sąd wie. Ale ja bym w razie potrzeby powyliczała wszystko dokładnie, aby mieć dowody. U pewnej osoby mi bliskiej, sąd zaniżył alimenty na rzecz dziecka, że względu na pobierane Kindergeld.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Odwołanie od orzeczenia sądowego w sprawie alimentów może być złożone przez każdą ze stron, która nie zgadza się z wyrokiem. W przypadku spraw alimentacyjnych, zmiana wysokości przyznanych alimentów może nastąpić, gdy zmienią się okoliczności, które były podstawą do ich ustalenia.

Zgodnie z art. 138 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, alimenty mogą być obniżone lub podwyższone, gdy zmienią się stosunki majątkowe albo zdolność zarobkowa dłużnika albo potrzeby uprawnionego. Warto również dodać, że zasądzone alimenty mogą zostać obniżone, nawet jeśli zmiana zdolności zarobkowej dłużnika alimentacyjnego nastąpiła po wydaniu wyroku.

ex się odwołał a jego powód to, to że dostaje 500 + i kindergeld na dziecko więc mam za dużo pieniędzy na syna


Trzeba podkreślić, że przysługujące świadczenia socjalne, takie jak 500+ czy Kindergeld, nie mogą być traktowane jako pełne pokrycie kosztów utrzymania dziecka. Sąd bierze pod uwagę wszelkie dochody i świadczenia otrzymywane na rzecz dziecka, ale również jego faktyczne potrzeby. Kindergeld, czy też program 500+ nie zwalniają rodzica od obowiązku płacenia alimentów, ale mogą wpłynąć na ich wysokość, zwłaszcza w kontekście realnych potrzeb dziecka oraz sytuacji materialnej rodziców.

Przelicz dokładnie koszty utrzymania dziecka, on ma prawo na odwołanie, co zasądzi sąd to tylko sąd wie. Ale ja bym w razie potrzeby powyliczała wszystko dokładnie, aby mieć dowody.


Absolutnie. Przedstawienie konkretnych, udokumentowanych kosztów utrzymania dziecka może być kluczowe w dyskusji o wysokości alimentów.

Należy jednak podkreślić, że każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i to, jakie dowody sąd uzna za ważne, może zależeć od specyfiki konkretnej sprawy. Sąd analizuje wielorakość czynników, takich jak dochody, koszty życia obu rodziców, czy też specyficzne potrzeby dziecka, zanim podejmie decyzję o wysokości alimentów.

Warto również mieć na uwadze, że jeśli któryś z rodziców nie zgadza się z decyzją sądu, może wnioskować o jej zmianę, prezentując nowe okoliczności lub dowody. Wszystko to powinno być jednak robione w ściśle określonych przez prawo ramach i terminach.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Czy jest możliwość wstrzymania płatności alimentów ?
Płacę od 2 lat alimenty na dwójkę dzieci, nigdy nie było opóźnienia. Niestety wylądowałem w szpitalu, będę tu jeszcze długo i po przebytej chorobie przez długi czas nie będę zdolny do pracy. Nie mam płatnego chorobowego. Zdiagnozowano u mnie gruźlicę a moje płuca były w dużym niedotlenieniu. Czy jest możliwość wstrzymania płatności alimentów ?...
Działalność gospodarcza
Prowadzę sklep internetowy od 2017 roku. Przyjmuje zamówienia tylko tam z obowiązkiem płatności przelewem. Jak długo muszę przechowywać informacje z zamówienia? Chodzi mi o dokładnie: 1. Numer zamówienia 2. Produkty i ich cena 3. Dane do wysyłki/faktury i wszelkiego kontaktu z kupującym w tym adres mailowy i nr telefonu. Czy mogę te zamówienia po prostu usuwać jeśli zostały zrealizowane i w regulaminie sklepu umieścić informację, że te da...
Czy na zwolnieniu lekarskim można zwolnić pracowników?
Hejka proszę o pomoc Czy na zwolnieniu lekarskim można zwolnić pracowników? I czy wypowiedzenie umowy o pracę zaczyna się w dniu wystawienia? Czy doręczenia do pracowników? Czy dopiero jak wrócą ze zwolnienia lekarskiego? Umowa na czas nieokreślony o pracę. Pracodawca chce zaoszczędzić kasę i zwolnic ludzi i płacić im na lewo pod stołem gotówkę tylko mniejsza kwota najniższa krajowa. Pracodawca zalega z pensja za 2 lub 3 miesiące jest niewia...
Pozew o odzyskanie pieniędzy
Złożyłem pozew o odzyskanie pieniedzy. Z Sądu przyszła informacja że... "Na podstawie art. 130 paragraf 1 kpc i art. 130 [1] paragraf 1 [1] wzywa Pana do usunięcia braków formalnych pozwu, przez wskazanie daty wymagalności dochodzonego roszczenia w terminie..." Co to jest ta data wymagalności?...

Wyszukiwarka