Co w sytuacji, jeżeli pracodawca nie będzie chciał rozwiązać umowy?

Aktualnie kończę długie zwolnienie lekarskie, prowadzone w poradni zdrowia psychicznego. Nie chcę wracać do obecnego pracodawcy. Wysłałam informacje mailową i z informacją o dacie zakończenia leczenia i chęci wypowiedzenia umowy o pracę na mocy porozumienia stron z dniem następnym. Otrzymałam odpowiedź od pracodawcy o nie wyrażeniu zgody jednej ze stron na takie rozwiązanie umowy. Jak mogę rozwiązać umowę szybko. Nie chcę pracodawcy robić pod górę, chcę z tego miejsca po prostu natychmiast odejść. Nie chęć nic więcej niż świadectwa pracy i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Co w sytuacji, jeżeli pracodawca będzie nie ugięty i nie będzie chciał rozwiązać w ten sposób umowy. Jak możemy rozstać się polubownie i natychmiast ?? Bez żadnych prawnych konsekwencji??
anonim cytuj
03-10-2023
Porozumienie stron ale to muszą być chętne dwie strony lub zaprzestanie świadczenia pracy (dawne porzucenie pracy) inaczej tylko z okresem wypowiedzenia.
Czy w przypadku zaprzestania świadczenia pracy "porzuceniu pracy" należy się ekwiwalent za niewykorzystany urlop?? Czy w przypadku zaprzestania świadczenia pracy, będzie to wszystko ujęte w świadectwie pracy?

Będzie w świadectwie pracy.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Są dwie możliwości - porozumienie stron na które musi zgodzić się pracodawca i wypowiedzenie umowy zgodnie z terminem. Zależy jak długo Pani pracuje i tego pracodawcy i jaka to umowa.
Pracuję prawie 5 lat, umowa na czas nieokreślony. Zaznaczam, że również przez tą pracę jestem na takim zwolnieniu więc nie wyobrażam sobie tam wrócić na czas wypowiedzenia. Z tego co dziś doczytałam wcale pracodawca może się nie zgodzić na wypowiedzenie umowy na mocy porozumienia stron. Taką też odpowiedź od niej dostałam.

A nie ma możliwości złożyć wypowiedzenia 3 miesiące i dalej przebywać na zwolnieniu ?
wtedy musiała bym spróbować złożyć wniosek o zasiłek rehabilitacyjny....bo na zwolnieniu jestem już prawie pełne 6 miesięcy. To kłopotliwe bo za nim bym dostała decyzję o zasiłku jeżeli w ogóle możliwe to nie miała bym żadnego zaplecza finansowego.

jak sama nazwa wskazuje - za porozumieniem stron- to obie strony pracownik i pracodawca muszą wspólnie zgodzić się na warunki rozwiązania umowy. Ma Pani 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeżeli porzuci Pani pracę pracodawca będzie miał prawo zwolnić Panią dyscyplinarnie i będzie to ujęte w świadectwie pracy.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Ty jako pracownik jednostronnie wypowiadasz umowę , tylko tu z zachowaniem okresu wypowiedzenia ( może cię zwolnić ze świadczenia pracy) wykorzystujesz na okresie wypowiedzenia urlop a na resztę zwolnienie i tyle .
Pytanie, czy przebywanie na zwolnieniu 182 plus powyżej nie wymaga stawienia się na komisji w ZUS? Jako zasiłek rehabilitacyjny?? Będąc na tym zwolnieniu ZUS i tak mnie kontrolował kilka razy. Byłam na badaniu, zwolnienie okazywało się zasadne. Wynikało to też ze zgromadzonej dokumentacji.
 
anonim cytuj
03-10-2023

Sugerowane Tematy

Zwrot kosztów za naprawe samochodu.
3 tygodnie temu sprzedałam samochód, skontaktował się ze mną kupujący (handlarz jeśli ma to znaczenie) twierdząc, że rozwaliła się skrzynia biegów (automat) i żąda zwrotu połowy kosztów za naprawę samochodu, w przeciwnym razie grozi sądem. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy pieniądze mu się należą? Kto wygra jeśli sprawa trafi do sadu? Z góry bardzo dziękuje za wszelka pomoc....
Zasiedzenie w złej wierze - nieruchomość.
Dobry wieczór, Chciałbym poruszyć temat zasiedzenia nieruchomości. Poniżej przedstawię mój, a właściwie przypadek teścia, który chce posiąść działkę, która sąsiaduje z jego. Otóż w 1994 r. teściu rozpoczął budowę domu na części działki, która została mu darowana w 1997 roku. Pozostała część działki Jego rodziców została przez nich nabyta chyba w latach czterdziestych. Już na etapie budowy wystąpiły problemy z właścicielem sąsiadującej działki...
Czy przy rozdzielności majątkowej można rozliczać się wspólnie?
Czy jeżeli zawarłem z żoną przed ślubem "rozdzielność majątkowa" to możemy się razem rozliczyć czy jak to wygląda? Nie chcemy później po US chodzić i się tłumaczyć...
Majątek osobisty czy wspólny?
Przed ślubem byłem jedynym właścicielem mojego konta, na którym gromadziłem oszczędności. Miesiąc po ślubie wraz z żoną założyliśmy wspólne konto, natomiast Rok po ślubie dokonałem przelewu w kwocie 50tys z mojego konta na konto wspólne. Czy te 50tys stanowi majątek wspólny czy mój osobisty?...

Wyszukiwarka