Co w sytuacji, jeżeli pracodawca nie będzie chciał rozwiązać umowy?

Aktualnie kończę długie zwolnienie lekarskie, prowadzone w poradni zdrowia psychicznego. Nie chcę wracać do obecnego pracodawcy. Wysłałam informacje mailową i z informacją o dacie zakończenia leczenia i chęci wypowiedzenia umowy o pracę na mocy porozumienia stron z dniem następnym. Otrzymałam odpowiedź od pracodawcy o nie wyrażeniu zgody jednej ze stron na takie rozwiązanie umowy. Jak mogę rozwiązać umowę szybko. Nie chcę pracodawcy robić pod górę, chcę z tego miejsca po prostu natychmiast odejść. Nie chęć nic więcej niż świadectwa pracy i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Co w sytuacji, jeżeli pracodawca będzie nie ugięty i nie będzie chciał rozwiązać w ten sposób umowy. Jak możemy rozstać się polubownie i natychmiast ?? Bez żadnych prawnych konsekwencji??
anonim cytuj
03-10-2023
Porozumienie stron ale to muszą być chętne dwie strony lub zaprzestanie świadczenia pracy (dawne porzucenie pracy) inaczej tylko z okresem wypowiedzenia.
Czy w przypadku zaprzestania świadczenia pracy "porzuceniu pracy" należy się ekwiwalent za niewykorzystany urlop?? Czy w przypadku zaprzestania świadczenia pracy, będzie to wszystko ujęte w świadectwie pracy?

Będzie w świadectwie pracy.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Są dwie możliwości - porozumienie stron na które musi zgodzić się pracodawca i wypowiedzenie umowy zgodnie z terminem. Zależy jak długo Pani pracuje i tego pracodawcy i jaka to umowa.
Pracuję prawie 5 lat, umowa na czas nieokreślony. Zaznaczam, że również przez tą pracę jestem na takim zwolnieniu więc nie wyobrażam sobie tam wrócić na czas wypowiedzenia. Z tego co dziś doczytałam wcale pracodawca może się nie zgodzić na wypowiedzenie umowy na mocy porozumienia stron. Taką też odpowiedź od niej dostałam.

A nie ma możliwości złożyć wypowiedzenia 3 miesiące i dalej przebywać na zwolnieniu ?
wtedy musiała bym spróbować złożyć wniosek o zasiłek rehabilitacyjny....bo na zwolnieniu jestem już prawie pełne 6 miesięcy. To kłopotliwe bo za nim bym dostała decyzję o zasiłku jeżeli w ogóle możliwe to nie miała bym żadnego zaplecza finansowego.

jak sama nazwa wskazuje - za porozumieniem stron- to obie strony pracownik i pracodawca muszą wspólnie zgodzić się na warunki rozwiązania umowy. Ma Pani 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeżeli porzuci Pani pracę pracodawca będzie miał prawo zwolnić Panią dyscyplinarnie i będzie to ujęte w świadectwie pracy.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Ty jako pracownik jednostronnie wypowiadasz umowę , tylko tu z zachowaniem okresu wypowiedzenia ( może cię zwolnić ze świadczenia pracy) wykorzystujesz na okresie wypowiedzenia urlop a na resztę zwolnienie i tyle .
Pytanie, czy przebywanie na zwolnieniu 182 plus powyżej nie wymaga stawienia się na komisji w ZUS? Jako zasiłek rehabilitacyjny?? Będąc na tym zwolnieniu ZUS i tak mnie kontrolował kilka razy. Byłam na badaniu, zwolnienie okazywało się zasadne. Wynikało to też ze zgromadzonej dokumentacji.
 
anonim cytuj
03-10-2023

Sugerowane Tematy

Pytanie odnośnie wypracowanych godzin.
Witam, pracuje w pewnej firmie na pół etatu. W umowie mam napisane praca od pon-pt. Godziny mam wypracowane, jak i nadliczbowe. Teraz moje pytanie jest następujące. Czy mogę zrobić sobie nieodpłatne wolne, jeśli mam godziny wyrobione ? Niby według k.p pracownik powinien wyrobić 20 godzin w tygodniu. Natomiast zastanawia mnie zapis w umowie, odnośnie pracy pon-pt. Proszę o szybką odpowiedź, najlepiej też z podanym artykułem....
Darowizna pożyczki.
Dwa lata temu przekazałem bratu pieniądze w formie pożyczki (przelewem ponad 50 tys.). Zdecydowaliśmy, że te pieniądze bratu daruje. Proszę o radę jak mógłbym tego dokonać? Najchętniej zmieniłbym tą pożyczkę na darowiznę. Czy w takim wypadku wystarczyłaby zwykła umowa między nami i jakby musiała ona wyglądać?...
Pozwolenie na widzenie.
Jak uzasadnić, sprecyzować wniosek do prokuratora aby uzyskać więcej niż jedno widzenie w miesiącu do tymczasowo aresztowanego?...
Cofnięcie darowizny.
Planowaliśmy wraz z mężem wybudować dom na działce która została przekazana nam w akcie darowizny przez moją Mamę. Jakiś czas później moja mama zmarła. Nie ułożyło się nam i w chwili obecnej będzie toczyła się sprawa o rozwód, na działce zostały postawione fundamenty i nawieziona ziemia. Koszt fundamentów został poniesiony przez mamę Mojego męża Nie mogę dogadać się z mężem w kwestii działki. Chciałabym ją odzyskać gdyż jest to moja Ojcowizn...

Wyszukiwarka