Co w sytuacji, jeżeli pracodawca nie będzie chciał rozwiązać umowy?

Aktualnie kończę długie zwolnienie lekarskie, prowadzone w poradni zdrowia psychicznego. Nie chcę wracać do obecnego pracodawcy. Wysłałam informacje mailową i z informacją o dacie zakończenia leczenia i chęci wypowiedzenia umowy o pracę na mocy porozumienia stron z dniem następnym. Otrzymałam odpowiedź od pracodawcy o nie wyrażeniu zgody jednej ze stron na takie rozwiązanie umowy. Jak mogę rozwiązać umowę szybko. Nie chcę pracodawcy robić pod górę, chcę z tego miejsca po prostu natychmiast odejść. Nie chęć nic więcej niż świadectwa pracy i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Co w sytuacji, jeżeli pracodawca będzie nie ugięty i nie będzie chciał rozwiązać w ten sposób umowy. Jak możemy rozstać się polubownie i natychmiast ?? Bez żadnych prawnych konsekwencji??
anonim cytuj
03-10-2023
Porozumienie stron ale to muszą być chętne dwie strony lub zaprzestanie świadczenia pracy (dawne porzucenie pracy) inaczej tylko z okresem wypowiedzenia.
Czy w przypadku zaprzestania świadczenia pracy "porzuceniu pracy" należy się ekwiwalent za niewykorzystany urlop?? Czy w przypadku zaprzestania świadczenia pracy, będzie to wszystko ujęte w świadectwie pracy?

Będzie w świadectwie pracy.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Są dwie możliwości - porozumienie stron na które musi zgodzić się pracodawca i wypowiedzenie umowy zgodnie z terminem. Zależy jak długo Pani pracuje i tego pracodawcy i jaka to umowa.
Pracuję prawie 5 lat, umowa na czas nieokreślony. Zaznaczam, że również przez tą pracę jestem na takim zwolnieniu więc nie wyobrażam sobie tam wrócić na czas wypowiedzenia. Z tego co dziś doczytałam wcale pracodawca może się nie zgodzić na wypowiedzenie umowy na mocy porozumienia stron. Taką też odpowiedź od niej dostałam.

A nie ma możliwości złożyć wypowiedzenia 3 miesiące i dalej przebywać na zwolnieniu ?
wtedy musiała bym spróbować złożyć wniosek o zasiłek rehabilitacyjny....bo na zwolnieniu jestem już prawie pełne 6 miesięcy. To kłopotliwe bo za nim bym dostała decyzję o zasiłku jeżeli w ogóle możliwe to nie miała bym żadnego zaplecza finansowego.

jak sama nazwa wskazuje - za porozumieniem stron- to obie strony pracownik i pracodawca muszą wspólnie zgodzić się na warunki rozwiązania umowy. Ma Pani 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeżeli porzuci Pani pracę pracodawca będzie miał prawo zwolnić Panią dyscyplinarnie i będzie to ujęte w świadectwie pracy.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Ty jako pracownik jednostronnie wypowiadasz umowę , tylko tu z zachowaniem okresu wypowiedzenia ( może cię zwolnić ze świadczenia pracy) wykorzystujesz na okresie wypowiedzenia urlop a na resztę zwolnienie i tyle .
Pytanie, czy przebywanie na zwolnieniu 182 plus powyżej nie wymaga stawienia się na komisji w ZUS? Jako zasiłek rehabilitacyjny?? Będąc na tym zwolnieniu ZUS i tak mnie kontrolował kilka razy. Byłam na badaniu, zwolnienie okazywało się zasadne. Wynikało to też ze zgromadzonej dokumentacji.
 
anonim cytuj
03-10-2023

Sugerowane Tematy

Zaświadczenie o dochodach.
Dzień dobry. Sąd wzywa do przedstawienia zaświadczenia o dochodach w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku (podwyższenie alimentów). Ja przedstawiam pismo od pracodawcy - wszystko na nim, data zatrudnienia, składki, szczegółowo brutto i netto. Tata (prowadzi własną działalność gospodarczą) przedkłada napisane przez siebie (nie wydruk komputerowy) zaświadczenie. Ponad miesiąc od odebrania pisma. Jedno zdanie na nim i pieczątka firmy....
nagana od pracodawcy
Pisze w imieniu koleżanki. Jest zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. W dniu dzisiejszym przebywa na urlopie. Dowiedziała się od koleżanki, że dziś pracodawca wpisał jej naganę do akt za niewykonanie jakiegoś zadania zleconego wczoraj (nie zadanie w ramach obowiązków) w ramach polecenia. Koleżanka wczoraj wykonywała inne zadania, które wykonuje codziennie i jeśli chodzi o dodatkowe zadanie zrobiła tyle ile zdążyła. Problem w tym, ...
obowiązki przed rozwodem
Witam Kolezanka odeszla wraz z dziecmi od przemocowego meza Obecnie mieszka u kolezanki Za tydzien ma wynajac mieszkanie I zlozyc papiery rozwodowe Zaznaczam ze zarowno ona jak i dzieci boja sie meza Pytanie mam nastepujace Czy gdy jeszcze nie ma papierow rozwodowych a zmieni miejsce zamieszkania ma obowiazek podac adres mezowi?A jesli tak czy ma obowiazek wpuscic go do tego mieszkania(o co napewno bedzie zabiegal pod pretekstem sprawdzenia warun...
Niewypłacone wynagrodzenie.
W skrócie, 3 miesięczne niezapłacone wynagrodzenie. Z uwagi na zaległości poszłam na urlop - ustaliliśmy z szefem że rozliczy się do końca mojego urlopu i wtedy rozwiążemy umowę za porozumieniem stron. Obie strony nie chciały już razem pracować. Rozliczenie jednak nie nastąpiło, na początku szef odbierał Tel i mówił że rozliczy się wkrótce, a teraz nie odbiera Tel, zmienił tez adres biura firmy, ale firma nadal pracuje. Z uwagi na to że nie odbi...

Wyszukiwarka