Zakup na odległość.

Pokusiłam się na zakup na odległość na transmisji. Była to tzw. transmisja wyprzedażowa i Pani podkreślała, że towar z wyprzedaży nie podlega zwrotowi bo i tak to są super ceny i możemy odsprzedawać między sobą. Otrzymałam paczkę, połowa zakupionego towaru to poliester, którego nie cierpię. O tym, że to jest poliester sprzedająca nie powiedziała w czasie transmisji. Gdy zapytałam o adres do zwrotu Pani mi odpisała, że towar z wyprzedaży nie podlega zwrotowi i przesłała link do regulaminu w którym jest taki zapis: Zwroty z wyprzedaży nie będą przyjmowane.
Czy w takim przypadku mogę zwrócić towar ten co mi nie pasuje i co napisać jako uzasadnienie? Wszak prawa konsumenta są jedne....
anonim cytuj
01-10-2023
Nie ma znaczenia, że to wyprzedaż - przysługują ci normalne prawa do zwrotu.
Jak masz czas i energię - zawiadom odpowiednie instytucje od złego regulaminu do odmowy przyjęcia zwrotu.
Pytanie zasadnicze - kupiłaś od firmy?

Tak, kupiłam od firmy. Jest paragon.
 
anonim cytuj
01-10-2023
Nie ma znaczenia, że to wyprzedaż - przysługują ci normalne prawa do zwrotu.
Jak masz czas i energię - zawiadom odpowiednie instytucje od złego regulaminu do odmowy przyjęcia zwrotu.

Dziękuję. Co mam im napisać? Bo myślę, że jak otrzymają towar to będą do mnie pisać, że REGULAMIN mówi.... Napisz mi jakieś mądre zdanie.
Możesz napisać, że zgodnie z hierarchią aktów prawnych zapisy Ustawy stoją wyżej niż zapisy regulaminu, co za tym idzie zapis regulaminu jet niewiążący. Co do zasady jesteś na prawie. Możesz poprosić o pomoc Rzecznika Praw Konsumentów, następnie ostatecznie pozostanie pozew cywilny do sądu

Odpisali mi tak:
....poinformować że transmisja wg prawa podlega jako aukcja więc wg Polskiego prawa nie musimy przyjmować żadnego zwrotu... Zarówno sprzedaży w cenach regularnych i produktów z wyprzedaży "W". Kupując u nas na transmisji zgadza się Pani z naszym regulaminem, w którym jest jasno określone że rzeczy z wyprzedaży nie podlegają zwrotowi... Tak jak wyżej napisaliśmy jest to zgodne z prawem. Nasz regulamin nie łamię żadnego prawa.
Niemniej jest nam przykro że wielokrotnie powtarzając że zwrotów z wyprzedaży nie przyjmujemy i tak został on do nas odesłany. Rzeczy sprzedawana na wyprzedaży są poniżej ceny hurtowej więc na nich nie zarabiamy... Jest to też naszym zdaniem świetna okazja dla klientów że ubrania można kupić w korzystnej cenie. Udostępniamy też możliwość odsprzedaży produktów na naszej grupie.
Nie bardzo rozumiem bo nawet rzeczy z licytacji można odesłać...Co i odpisać aby i w pięty weszło?
A licytowałaś tam cenę zakupu?

Nie, podana była cena np.100zł i podana poprzednia np.130zł. A ma to znaczenie?
Skoro nie było licytacji to jaka aukcja? Napisz im krótko - przyjmują zwrot, który Ci się ustawowo należy czy masz prosić o pomoc Rzecznika Praw Konsumenta.

Tak napiszę ale oni wprowadzają w błąd inne dziewczyny bo one nieświadomie wystawiają na Grupie Sprzedawcy na FB. Masz pomysł jak to im wszystko napisać?
 
anonim cytuj
01-10-2023

Sugerowane Tematy

Sprawa w sądzie (przejęcie nieruchomości)
Witam, znajomy otrzymał testamentem nieruchomość. Dowiedział się o tym 2 miesiące po śmierci darczyńców. Miesiąc po ich śmierci notarialnie przyjęły spadek ich wnuczki, które nie miały przez całe życie z dziadkami kontaktu. Są wpisane do księgi wieczystej jako właścicielki. Była jedna sprawa w sądzie i ma być kolejna. Jak długo może trwać przejęcie nieruchomości przez znajomego? Czy ta sprawa może być ostatnia i jakie dalsze kroki będzie musiał ...
Najem okazjonalny.
Witam. Wynajmuję mieszkanie na podstawie umowy najem okazjonalny. Lokator wygenerował znaczną niedopłatę za wodę i twierdzi, że tego nie zapłaci, ponieważ nie ma pieniędzy. W dodatku jest agresywny, dzwoni do mnie kierując w moją stronę obraźliwe słowa, nie ma możliwości rozmowy z nim. Obawiam się, że wraz z upływem czasu będzie generował kolejne zaległości w płatnościach. Jak mogę rozwiązać jak najszybciej umowę z takim lokatorem?...
Nieobecność podczas kontroli zwolnienia lekarskiego.
Jestem na zwolnieniu lekarskim od psychiatry z powodu problemów zdrowotnych po ciężkim zdarzeniu losowym. W dniu dzisiejszym akurat kiedy była u mnie kontrol, ja byłam u starszej schorowanej sąsiadki, aby przygotować leki (zajmuje się nią długo) w tej samej klatce na tym samym piętrze, ale nie słyszałam pukania do siebie. Zostawiono kartkę, ze mam się ustosunkować. Mój lekarz mówił, ze mogę nawet wychodzić nie tylko po niezbędne produkty, ale c...
Prawo do informacji o stanie zdrowia dziecka.
Witam. Mam pytanie czy moja była małżonka ma obowiązek o powiadomieniu mnie, że chodzi prywatnie do psychologa oraz psychiatry z dzieckiem i czy muszę ewentualnie wyrazić na to zgodę ? Nadmiernie, że moja ex wymyśla dziecku różne choroby i cuda. Gdy zażądałem wyników badań to ich nie otrzymałem. Przepraszam raz otrzymałem lecz gdy pokazałem je lekarzowi to stwierdził, że po tych wynikach nie wynika nic żeby dziecko miało tę dolegliwość/ chorobę....

Wyszukiwarka